«ՈՒՐԱՐՏՈՒՆ» ՄԱՐՏԱԿԱՆ ՈՉ-ՈՔԻ ԳՐԱՆՑԵՑ «ՆՈԱՅԻ» ՀԵՏ ՊԱՅՔԱՐՈՒՄ
Vbet Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 35-րդ տուրում «Ուրարտուն» հյուրի կարգավիճակում ուժերը չափեց «Նոայի» հետ։ Թիմերը ոչ-ոքի՝ 1-1 հաշիվ գրանցեցին։ Մեր թիմի կազմում աչքի ընկավ Դմիտրո Խլյոբասը, իսկ «Նոայից» միակ գոլը հեղինակեց Մաքսիմ Մայրովիչը։
Մրցաշարային աղյուսակում թիմերը հարևաններ էին, մեր տղաները 2 միավորով էին զիջում մրցակցին և հաղթելու դեպքում կշրջանցեին նրանց։
«Ուրարտուի» կազմը մեկնարկում բավական երիտասարդ էր։ Ռոբերտ Արզումանյանը կազմում 10 հայ ֆուտբոլիստի էր ընդգրկել։
Առաջին րոպեներից բավական բաց ֆուտբոլ տեսանք։ Հենց մեկնարկում տանտերերի ձեռնարկած գրոհի ժամանակ Արսեն Բեգլարյանը գնդակը որսալիս խախտեց կանոնները Սարգիս Շահինյանի նկատմամբ, ինչն էլ 11-մետրանոց բերեց մեր դարպասին։ «Նոայի» կազմում խաղի հաշիվը բացեց Մաքսիմ Մայրովիչը։ Խփված գոլից հետո «Ուրարտուն» սկսեց իր պահերը ստեղծել, ու կարելի է ասել՝ վտանգավոր գրոհներ ունեցանք։ Մեկ իրական հնարավորություն ուներ Արթուր Միրանյանը, իսկ առաջին խաղակեսի վերջնամասում Գոռ Լուլուկյանը, շրջանցելով մրցակցի դարպասապահ Վարդան Շահատունիին, գնդակը դարպասին դիպավ միայն ձախ կողմից։ Առաջին կեսում այլ գոլեր չգրանցվեցին՝ 1-0:
Երկրորդ խաղակեսում Ռոբերտ Արզումանյանը մի շարք փոխարինումներ կատարեց, ինչի արդյունքում խաղը շարունակեցինք 4 հարձակվողով՝ Դմիտրո Խլյոբաս, Արթուր Միրանյան, Կարեն Մելքոնյան, Սամվել Հակոբյան։ Դրվագներից մեկում անկյունայինի խաղարկումից հետո գնդակը Պյոտր Տենի գլխով հարվածից հետո դիպավ դարպասաձողին։ Շատ չանցած՝ մեր տղաների հերթական առաջխաղացումից հետո գնդակը Արթուր Միրանյանից հեռացրեց դարպասապահ Շահատունին, ինչից հետո գնդակին հասած Դմիտրո Խլյոբասը գրավեց «Նոայի» դատարկ դարպասը։ Մինչ հանդիպման ավարտը մերոնք անդադար գրոհներ էին ձեռնարկում, սակայն հաշվի մեջ առաջ անցնել չէր հաջողվում։ Թիմերը բավարարվեցին խփված մեկական գնդակներով։
Հավելենք, որ այս մրցաշրջանի վերջին՝ 36-րդ տուրում սեփական հարկի տակ կհյուրընկալենք «Վանին»։
«ՆՈԱ» - «ՈՒՐԱՐՏՈՒ»
1-0 Մաքսիմ Մայրովիչ (3'), 1-1 Դմիտրո Խլյոբաս (65')
«ՆՈԱ»․ 77. Վարդան Շահատունի, 17. Ժորդի Մոնրոյ Արարատ, 25. Չարլզ Մարկի Իկեչուկվու (21. Դմիտրի Լավրիշև 46'), 8. Սարգիս Շահինյան (ա) (19. Աշոտ Ադամյան 77'), 92. Սանա Գոմես (28. Գրիգորի Տրուֆանո 46'), 97. Ալբերտ Գաբարաև, 10. Մաքսիմ Մայրովիչ, 94. Դանու Սպետառու, 3. Արթուր Քարտաշյան, 6. Հայկ Մուսախանյան (23. Ալեքսեյս Գրյազնովս 46' (20. Ալեշանդրե Օլիվեյրա 68'), 13. Դրամանե Սալու։
Պահեստայիններ՝  98. Արթուր Միրոյան, 99. Գրիգորի Մաթևոսյան, 20. Ալեշանդրե Օլիվեյրա, 11. Յարոսլավ Մատվիենկո, 22. Գեղամ Հարությունյան, 19. Աշոտ Ադամյան, 27. Ալեքսեյ Չոպա, 5. Իլյա Ուդոդով, 23. Ալեքսեյս Գրյազնովս, 21. Դմիտրի Լավրիշև, 28. Գրիգորի Տրուֆանով, 7. Գևորգ Տարախչյան։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ»․ 24. Արսեն Բեգլարյան, 36․ Խարիտոն Այվազյան (2․ Նանա Անտվի 46'), 6․ Արման Ղազարյան, 14․ Պյոտր Տեն, 25․ Էդգար Գրիգորյան, 9․ Նարեկ Աղասարյան (7․ Սամվել Հակոբյան 62'), 19․ Սերգեյ Մկրտչյան, 5․ Հակոբ Հակոբյան (ա) (8․ Ուգոչուկվու Իվու 62'), 17. Տիգրան Այունց (13․ Դմիտրո Խլյոբաս 46'),  20․ Գոռ Լուլուկյան (10. Կարեն Մելքոնյան 62'), 22․ Արթուր Միրանյան։
Պահեստայիններ՝ 31. Լևոն Տեր-Մինասյան, 2․ Նանա Անտվի, 18․ Սալոմոն Նիրիսարիկե, 15․ Աննան Մենսահ,  4․ Արմեն Մանուչարյան, 67․ Վադիմ Պարամոնով, 8․ Ուգոչուկվու Իվու, 88․ Ժիրայր Մարգարյան, 10. Կարեն Մելքոնյան, 90․ Օլեգ Պոլյակով, 13․ Դմիտրո Խլյոբաս, 7․ Սամվել Հակոբյան։

«УРАРТУ» ЗАФИКСИРОВАЛ НИЧЬЮ В МАТЧЕ С «НОА»
В 35-ом туре Vbet Премьер-лиги Армении «Урарту» в гостях встречался с «Ноа». Команды зафиксировали ничью 1-1. В составе нашей команды отличился Дмитро Хльобас, а единственный гол в составе «Ноа» забил Максим Майрович.
Команды являются соседями по турнирной таблице, перед этим матчем наши ребята отставали от соперников на 2 очка, и в случае победы обогнали бы соседей.
Стартовый состав «Урарту» на данный матч был довольно молодым. На этот матч Роберт Арзуманян вывел на поле со стратовых минут 10 армянских футболистов.
С первых минут мы видели достаточно открытый футбол. В самом начале матча Арсен Бегларян нарушил правила в своей штрафной против Саргиса Шагиняна, после чего главный судья назначил пенальти. Несмотря на то, что наш голкипер угадал угол, Максим Майрович все же открыл счет матча. После гола «Урарту» начал создавать свои моменты, и можно сказать, что у нас были опасные атаки. У Артура Мираняна был один реальный шанс, и в конце первого тайма Гор Лулукян, обойдя вратаря соперника Вардана Шаатуни, пробил немного мимо пустых ворот. Других голов в первом тайме забито не было 1-0.
Во втором тайме Роберт Арзуманян сделал ряд замен, в результате чего мы продолжили играть с 4-мя футболистами на линии нападения: Дмитро Хльобас, Артур Миранян, Карен Мелконян и Самвел Акопян. В одном из эпизодов после розыгрыша углового мяч, после удара настигающего Петра Тена, попал в штангу ворот. Вскоре, после очередной атаки наших ребят, удар Артура Мираняна потащил голкипер Вардан Шаатуни, а отскачивший мяч направить в ворота сумел Дмитро Хльобас. До конца матча наши постоянно атаковали, но нам так и не удалось выйти вперед в счете. Команды забили по одному каждая.
Добавим, что в последнем, 36-ом туре этого сезона мы у себя дома будем принимать «Ван».
«НОА» - «УРАРТУ»
1-0 Максим Майрович (3'), 1-1 Дмитро Хльобас (65')
«НОА»: 77. Вардан Шаатуни, 17. Жорди Монрой Арарат, 25. Чарльз Марк Икечукву (21. Дмитрий Лавришев 46'), 8. Саргис Шагинян (к) (19. Ашот Адамян, 77'), 92. Сана Гомес (28. Григорий Труфанов 46'), 97. Альберт Габара, 10. Максим Майрович, 94. Дану Спетару, 3. Артур Карташян, 6. Айк Мусаханян (23. Алексис Грязновс 46' (20. Алешандре Оливейра 68'), 13. Драмане Салу.
Запасные: 98. Артур Мироян, 99. Григорий Матевосян, 20. Алешандре Оливейра, 11. Ярослав Матвиенко, 22. Гегам Арутюнян, 19. Ашот Адамян, 27. Алексей Чопа, 5. Илья Удодов, 23. Алексис Грязновс, 21. Дмитрий Лавришев, 28. Григорий Труфанов, 7. Геворг Тарахчян.
«УРАРТУ»: 24. Арсен Бегларян, 36․ Харитон Айвазян (2․ Нана Антви 46'), 6․ Арман Казарян, 14․ Петр Тен, 25․ Эдгар Григорян, 9․ Нарек Агасарян (7․ Самвел Акопян 62'), 19․ Сергей Мкртчян, 5․ Акоп Акопян (к) (8․ Угочукву Иву 62'), 17. Тигран Аюнц (13․ Дмитро Хльобас 46'), 20․ Гор Лулукян (10. Карен Мелконян 62'), 22․ Артур Миранян.
Запасные: 31. Левон Тер-Минасян, 2․ Нана Антви, 18․ Саломон Нирисарике, 15․ Аннан Менса, 4․ Армен Манучарян, 67․ Вадим Парамонов, 8․ Угочукву Иву, 88․ Жирайр Маргарян, 10. Карен Мелконян, 90․ Олег Поляков, 13․ Дмитро Хльобас, 7․ Самвел Акопян.