ԿԱՐԵՆ ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ․ «ՀՈԲԵԼՅԱՆԱԿԱՆ ԽԱՂՈՒՄ ԽՓԱԾ ԳՈԼՍ ԱՎԵԼԻ ՈԳԵՎՈՐԵՑ ԻՆՁ»
Կարեն Մելքոնյանի համար «Ալաշկերտի» հետ խաղը 100-րդն էր Vbet Հայաստանի Պրեմիեր լիգայում։ Ֆուտբոլիստը խոսել է հոբելյանական խաղի ու այն գոլով նշանավորելու մասին․
«Շատ ուրախ եմ, որ 100-րդ հանդիպումս անցկացրի Հայաստանի առաջնություններում։  Կրկնակի ուրախ եմ, որ կարողացա գոլ խփել, այն ավելի ոգևորեց ինձ, հնարավորություն ունեի նաև հաղթական գոլը խփելու, սակայն չստացվեց»։
«Ծանր առաջին խաղակեսը լավ սկսեցինք, կարողացանք գոլ խփել, հետո արդեն մրցակիցը սկսեց պրենսինգի շնորհիվ ճնշել մեզ, ճիշտ է, փորձում էինք մեր պահերն էլ ստեղծել, բայց չկարողացանք օգտագործել դրանք ու արդյունքում գոլ բաց թողեցինք»։
ԳԱՎԱԹԻ ԱՌԱՋԻԿԱ ԵԶՐԱՓԱԿՉԻ ՄԱՍԻՆ
«Առաջիկա խաղն արդեն գավաթային է, բոլորս տրամադրված ենք միայն հաղթանակի։ Սա այս մրցաշրջանում մեզ համար ամենակարևոր հանդիպումն է, ամեն ինչ կանենք, որպեսզի հաղթենք։ Բոլորիս մտքերն այս պահին ուղղված են միայն գավաթի եզրափակչին»։

КАРЕН МЕЛКОНЯН: «ГОЛ В ЮБИЛЕЙНОМ МАТЧЕ ВООДУШЕВИЛ МЕНЯ»
Для Карена Мелконяна матч с «Алашкертом» стал сотым в Vbet Премьер-лиге Армении. Футболист рассказал о юбилейной игре и отметил ее голом․
«Я очень рад, что провел свой 100-ый матч в чемпионате Армении. Вдвойне счастлив, что смог забить гол, это меня еще больше воодушевило, у меня была возможность забить победный гол, но , к сожалению, не вышло».
«Очень сложный матч получился, в первом тайме хорошо, что нам удалось забить гол, а во втором тайме соперник пытался нас прессинговать, правда, мы старались выходить из-под прессинга, где-то вышло, где-то нет, пропустили гол и не смогли удержать победу».
О ПРЕДСТОЯЩЕМ ФИНАЛЕ КУБКА
«В воскресенье наш кубковый матч, мы все настроены на победу, надо обязательно выигрывать. Можно сказать, что это наш самый важный матч этого сезона, сделаем все, чтобы выиграть. Все наши мысли на данный момент нацелены на финал Кубка.».