ԲԱՐԻ ԳԱԼՈՒՍՏ, ՄԱՔՍԻՄ ՄԱՅՐՈՎԻՉ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտուն» պայմանագիր է ստորագրել 26-ամյա ռուս հարձակվող Մաքսիմ Մայրովիչի հետ։ Մայրովիչն առաջին անգամ Հայաստանում սկսեց հանդես գալ 2019-ին՝ համալրելով «Նոայի» կազմը, որն այդ տարի դարձավ Հայաստանի գավաթակիր և փոխչեմպիոն: 2021-ի սկզբին նա տեղափոխվեց ռուսական «Ակրոն», իսկ աշնանը կրկին վերադարձավ «Նոա»:
«Նոայի» կազմում անցկացրած 69 խաղում նա խփել է 25 գոլ, կատարել 10 արդյունավետ փոխանցում՝ այսպիսով դառնալով «Նոայի» պատմության լավագույն ռմբարկուն: Ֆուտբոլիստն անցած մրցաշրջանում կրկին «Նոա»-ի ռմբարկուն էր` խփած 9-ը գոլով և 3 գոլային փոխանցումով։
Մայրովիչը խոսել է «Ուրարտու» տեղափոխության ու տպավորությունների մասին․
«Դեռ նախորդ տարի ընտրության առաջ էի՝ մնալ Ռուսաստանում, թե՞ գալ «Ուրարտու»։ Ես մնացի այնտեղ, ինչի համար հետագայում փոշմանեցի, իսկ այս տարի արդեն առաջարկն ստանալուց հետո երկար չմտածեցի ու տեղափոխվեցի։ Տղաները լավ ընդունեցին, մարզչի հետ էլ աշխատելու փորձ ունեմ, այնպես որ, հույս ունեմ՝ կօգնեմ «Ուրարտուին» դառնալ առաջատար, քանի որ կարծում եմ՝ նման ենթակառուցվածքներով թիմը պետք է բարձր հորիզոնական զբաղեցնի»։

ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ, МАКСИМ МАЙРОВИЧ!
Рады сообщить, что «Урарту» подписал контракт с 26-летним российским нападающим Максимом Майровичем. Максим впервые начал играть в Армении в 2019 году, пополнив состав «Ноа», который в том же году стал обладателем Кубка и вице-чемпионом чемпионата Армении. В начале 2021 года он перешел в российский «Акрон», а осенью того же года вернулся в «Ноа».
В 69 играх за «Ноа» он забил 25 голов и сделал 10 результативных передач. Майрович является лучшим бомбардиром в истории «Ноа».
В прошлом сезоне Максим Майрович вновь стал лидером по результативной статистике в футбольном клубе «Ноа», забив 9 голов и отдав 3 результативные передачи.
Майрович рассказал о переходе в «Урарту» и своих впечатлениях:
«Еще в прошлом году я оказался перед выбором: остаться в России или перейти в «Урарту». Я остался там, о чем потом пожалел, и уже в этом году, получив предложение, не стал долго думать и согласился. Ребята меня хорошо приняли, у меня есть опыт работы с тренером, поэтому надеюсь, что помогу «Урарту» выйти в лидеры, потому что считаю, что команда с такой инфраструктурой должна занимать только высокие позиции».