«ՓՅՈՒՆԻԿ» - «ՈՒՐԱՐՏՈՒ». ՎՃՌՈՐՈՇ ԴԻՄԱԿԱՅՈՒԹՅԱՆՆ ԸՆԴԱՌԱՋ
Fastex Հայաստանի Պրեմիեր լիգան մոտեցել է վերջնակետին, կրքերն էլ պիկին են: «Ուրարտուն» շատ մոտ է իր պատմության մեջ երկրորդ անգամ Հայաստանի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճելուն:
ՎՃՌՈՐՈՇ ԽԱՂԻՆ ՄՈՏԵՑԵԼ ԵՆՔ ԱՌԱՋԱՏԱՐԻ ԿԱՐԳԱՎԻՃԱԿՈՒՄ
Այս մրցաշրջանում «Ուրարտուն» հիանալի արդյունք  է գրանցել: Մեր թիմը առաջատարի իր դիրքը չի զիջել արդեն 7 ամիս՝ առաջին հորիզոնականում լինելով 9-րդ տուրից սկսած: Այս ընթացքում մեր թիմը մինչ այս անցկացրած 34 խաղերից 25-ում հաղթանակ է տոնել, 4-ն ավարտել ոչ-ոքի և 5 խաղում պարտություն կրել՝ ընդհանուր առմամբ վաստակելով 79 միավոր:
«ՓՅՈՒՆԻԿԻ» ՀԵՏ՝ ԸՆԹԱՑԻԿ ՄՐՑԱՇՐՋԱՆՈՒՄ
2022/23 մրցաշրջանի ընթացքում թիմերը հանդիպել են միայն առաջնության շրջանակում: Նախորդ 3 հանդիպումներից երկուսում հաղթանակն ուղեկցել է «Ուրարտուին», մեկ անգամ էլ «Փյունիկն» է առավելության հասել:
Ընթացիկ առաջնության առաջին շրջանում մեր թիմն ընդհատել էր «Փյունիկի» հետ դիմակայությունում առանց հաղթանակների 4 խաղերի շարքը: Իսկ մրցակցին հաջողվեց մրցաշրջանի առաջին հաղթանակն «Ուրարտուի» դեմ գրանցել միայն 3-րդ շրջանում:
ՉԵՄՊԻՈՆԸ ԿԱՐՈՂ Է ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ԱՎԱՐՏԻՑ 1 ՏՈՒՐ ԱՌԱՋ ՊԱՐԶ ԴԱՌՆԱԼ
Դմիտրի Գունկոյի թիմը լավ հնարավորություն ունի պատմության մեջ առաջին անգամ «ոսկե դուբլ» գրանցելու և երկրորդ անգամ գլխավերևում պահելու Հայաստանի չեմպիոնի գավաթը: Իսկ դրանից թիմին մեկ քայլ է բաժանում. «Փյունիկի» հետ մրցավեճին մեր տղաները մոտեցել են որոշակի առավելությամբ, ինչն էլ կարող է առաջնության ավարտից մեկ տուր շուտ հայտնի դարձնել հաղթողին. «Ուրարտուն» պետք է հաղթի «Փյունիկին» ցանկացած հաշվով: Եթե հանդիպումն ավարտվի ոչ-ոքիով, ապա երկու թիմերն էլ կպահպանեն շանսերը, և ամեն ինչ կախված կլինի վերջին տուրից, որտեղ «Ուրարտուն» տանը մրցելու է «Արարատի» հետ, և այդ խաղում մեր թիմին բավարար կլինի անգամ ոչ-ոքին, իսկ «Փյունիկը» հյուրընկալվելու է «Ալաշկերտին»: Ամեն ինչ վերջին տուրը կորոշի նաև այն դեպքում, եթե առավելության հասնել կարողանան Եղիշե Մելիքյանի տղաները:
ՎԻՃԱԿԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆԸ՝ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԴԻՄԱԿԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ
Թիմերը միմյանց դեմ ընդհանուր առմամբ 94 խաղ են անցկացրել, որոնցից 23-ում հաղթել է «Ուրարտուն», 48 անգամ հաջողության է հասել «Փյունիկը», գրանցվել է 23 ոչ-ոքի, խփած և բաց թողած գոլերի հարաբերակցությունն էլ 160-100 է:
ԿՀԱՆԴԻՊԵՆՔ «ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆՈՒՄ»
Այսպիսով, հունիսի 2-ին՝ ժամը 20:00-ին, Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կկայանա 34-րդ տուրի կենտրոնական հանդիպումը:

«ПЮНИК» - «УРАРТУ». В ПРЕДДВЕРИИ РЕШАЮЩЕГО МАТЧА
Fastex Премьер лига Армении подходит к концу, а страсти на пике. «Урарту» очень близок в второй раз в истории выиграть чемпионат Армении.
К РЕШАЮЩЕМУ МАТЧУ ПОДХОДИМ КАК ЛИДЕРЫ ЧЕМПИОНАТА
«Урарту» в этом сезоне показал отличный результат. Наша команда уже 7 месяцев не теряет свои лидирующие позиции, находясь на первом месте с 9-го тура. За это время наша команда выиграла 25 из 34 сыгранных матчей, сыграла вничью 4 и проиграла 5 матчей, заработав в общей сложности 79 очков.
ПРОТИВ ФУТБОЛЬНОГО КЛУБА «ПЮНИК» В ЭТОМ СЕЗОНЕ
В сезоне 2022/23 команды встречались только в чемпионате. «Урарту» выиграл два из трех предыдущих матчей, «Пюник» выиграл один раз.
В первом туре текущего чемпионата наша команда прервала серию из 4 матчей без побед в противостоянии с футбольным клубом «Пюник». А первую в сезоне победу над «Урарту» сопернику удалось зафиксировать только в 3-ем круге.
ЧЕМПИОН МОЖЕТ ВЫЯСНИТЬСЯ ЗА ТУР ДО ОКОНЧАНИЯ ЧЕМПИОНАТА
У команды Дмитрия Гунько есть все шансы впервые в истории зафиксировать «золотой дубль» и во второй раз выиграть чемпионат Армении, и команда находится в одном шаге от этого. Наши ребята подошли к матчу с футбольным клубом «Пюник» с некоторым преимуществом, которое может определить победителя за тур до конца чемпионата. «Урарту» должен с любым счетом обыграть «Пюник». Если матч завершится вничью, обе команды сохранят свои шансы, и все будет зависеть от последнего тура, где «Урарту» дома сыграет с футбольным клубом «Арарат», и в этом матче нашей команде будет достаточно даже ничьи, а «Пюник» в гостях суграет с «Алашкерт». Все решится в последнем туре, даже если подопечные Егише Меликяна выиграю в этом матче.
СТАТИСТИКА В ОБЩЕЙ ПРОТИВОСТЯНИИ
Всего команды сыграли между собой 94 матчей, из которых «Урарту» выиграл 23 раза, «Пюник» – 48 раз, было зафиксировано 23 ничьи, а соотношение забитых и пропущенных голов составляет 160-100.
УВИДИМЯ НА «РЕСПУБЛИКАНСКОМ» СТАДИОНЕ
Таким образом, 2-го июля в 20:00 на «Рспубликанском» стадионе имени Вазгена Саргсяна состоится центральный матч 34-го тура.