ՀԱԿՈԲ ՀԱԿՈԲՅԱՆ․ «ԿԽԱՂԱՆՔ ՄԵԾ ՑԱՆԿՈՒԹՅԱՄԲ»
- Հակոբ, բավական հագեցած մրցաշրջան անցկացրիր, արձակուրդի ժամանակ էլ ազգային հավաքականում էիր։ Ինչպե՞ս ես քեզ զգում և ի՞նչ մարզավիճակում ես։
- Մարզավիճակս կգնահատեմ լավ, ճիշտ է, հավաքականին միացա առաջնության ավարտից հետո, բայց այդ խաղերից հետո հասցրի հանգստանալ։ «Ուրարտուի» հետ լավ նախապատրաստական շրջան ենք անցել, և ինչպես իմ, այնպես էլ ընդհանուր թիմի մարզավիճակը կգնահատեմ լավ։
- Մրցակցի՝ «Մարիբորի» մասին ի՞նչ կարծիք ունես, արդյոք այն հանգամանքը, որ «Մարիբորը» բավականին հայտնի ակումբ է Եվրոպայում, լրացուցիչ ճնշում չի գործադրում Ձեզ վրա։
- «Մարիբորի» մասին մինչ այս շատ էինք լսել, դիտել ենք նրանց խաղերը։ Իհարկե, նման թիմի հետ խաղալը ոչ թե ճնշում է, այլ մոտիվացիա։ Ինչպես նշեցինք, փորձելու ենք ամեն ինչ անել՝ հաղթահարելու նրանց արգելքը։
- Թիմից հեռացել են մի շարք ֆուտբոլիստներ, նաև կան նորեկներ։ Ի՞նչ կասես այդ առումով և արդյո՞ք խաղակցվածության խնդիր չկա։
- Թիմում փոփոխությունները շատ չեն, չէի ասի, թե կա խաղակցվածության խնդիր, որովհետև թիմի հիմնական կորիզը մնացել է։ Կարծում եմ՝ միմյանց արդեն լավ ենք հասկանում ու լավ ֆուտբոլ ենք խաղում։

АКОП АКОПЯН: «МЫ БУДЕМ ИГРАТЬ С БОЛЬШИМ ЭНТУЗИАЗМОМ»
- Акоп, ты провел довольно насыщенный сезон, а во время каникул ты был в составе сборной. Как ты себя чувствуешь и в какой физической форме сейчас находишься?
- Оценю свою физическую форму на хорошо, правда, я после окончания чемпионата присоединился к сборной, но после этих матчей успел отдохнуть. С «Урарту» у нас был хороший подготовительный период, но я оценю как свою физическую форму, и всей команды, как хорошую.
- Что ты думаешь о сопернике, «Мариборе», не оказывает ли на вас дополнительное давление тот факт, что «Марибор» является известным в Европе клубом?
- Раньше мы много слышали о «Мариборе», смотрели их игры. Конечно, игра с такой командой - это не давление, а мотивация. Как мы уже сказали, мы постараемся сделать все, чтобы преодолеть их препятствие.
- Ряд футболистов покинули команду, также появились новички. Что можешь сказать по этому поводу, нет ли проблем с сыгранностью?
- В команде не так много изменений, я бы не сказал, что есть проблема с сыгранностью, потому что основное ядро команды осталось. Думаю, мы уже хорошо понимаем друг друга и играем в хороший футбол.