ԼԻՎԻՈ ՄԻԼՏՍ․ «ՈՒԶՈՒՄ ԵՄ ՀԱՋՈՂՈՒԹՅԱՄԲ ՀԱՂԹԱՀԱՐԵԼ ԱՅՍ ՄԱՐՏԱՀՐԱՎԵՐԸ»
«Ուրարտուի» բելգիացի նորեկը մեզ հետ զրույցում խոսել է թիմին միանալու, իր խաղային ոճի ու առաջիկա նպատակների մասին․
ՆՈՐ ՄԱՐՏԱՀՐԱՎԵՐ ԳՏՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Գործակալիս ասացի, որ նոր մարտահրավեր գտնի ինձ համար, իսկ նա էլ ինձ առաջարկեց «Ուրարտուի» տարբերակը։ Նախ համացանցում որոնեցի Հայաստանը, հետո Երևանը, որն իսկապես շատ լավն է, իսկ հետո էլ գտա արդեն ակումբի մասին տեղեկություն, հասկացա, որ այս թիմն այս երկրում ամենաբարձր նպատակներ ունեցող ակումբներից է, իսկ առաջիկայում էլ խաղալու է ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպայի Կոնֆերենցիաների լիգայում, ես շատ տպավորվեցի»։
ԱՐՏԱՍԱՀՄԱՆՈՒՄ ԽԱՂԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Անկեղծ ասած, գաղափար չունեի Հայաստանի մասին՝ չնայած որոշ հայ ծանոթներ ունեմ իմ երկրում՝ Բելգիայում, սա իմ առաջին արտերկրյա փորձն է։ Այո, խաղացել եմ նաև Նիդեռլանդներում, բայց քանի որ սահմանային խնդիր չկա, Բելգիայի իմ բնակավայրից դեպի ակումբի մարզաբազա հասնելու համար ինձնից ընդամենը 30 րոպե էր պահանջվում, ուստի ես ապրում էի Բելգիայում, բայց խաղում ու մարզվում էի հոլանդական ակումբում։ Հիմա ամեն ինչ այլ է, առաջին անգամ եմ առանց ծնողներիս, առանց ընկերուհուս, ամեն ինչ նոր է։ Սա մեծ մարտահրավեր է, որը ես ուզում եմ հաջողությամբ հաղթահարել»։
ԽԱՂԱՅԻՆ ՈՃԻ ՄԱՍԻՆ
«Ես հարձակողական ոճի կիսապաշտպան եմ, կարող եմ գործել նաև ձախ վինգերի գոտում, սիրում եմ, երբ գնդակով եմ լինում, շատ եմ կարևորում կոմբինացիոն ֆուտբոլը, փորձում եմ նաև լավ եզրային փոխանցումներ կատարելով սրել խաղը։ Ես թիմային խաղի կողմնակիցն եմ, որովհետև անհատապես ոչ ոք ոչինչ անել չի կարող։ Արդեն խոսել եմ թիմի մարզչական անձնակազմի հետ։ Մարզիչը հստակ բացատրել է, թե ինչ ֆուտբոլ է ցանկանում տեսնել, ամեն ինչ պարզ է, մնում է այդ ամենն իրականացնել խաղադաշտում»։
ՆՊԱՏԱԿՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Հուսով եմ, որ իմ գոլերով ու գոլային փոխանցումներով կօգնեմ թիմին հաջողության հասնել ու կյանքի կոչել այն նպատակները, որոնք մեզ առաջադրել ենք, ձգտելու ենք հնարավորինս բարձր հորիզոնական զբաղեցնել մրցաշարային աղյուսակում և հնարավորինս հեռուն գնալ գավաթի խաղարկությունում և Կոնֆերենցիաների լիգայում»։

ЛИВИО МИЛТС: «Я ХОЧУ УСПЕШНО ПРЕОДОЛЕТЬ ЭТО ВЫЗОВ»
Бельгийский новичок «Урарту» рассказал нам о присоединении к команде, своем стиле игры и предстоящих планах․
О НОВОМ ВЫЗОВЕ
«Я сказал своему агенту, чтобы он нашел для меня новый вызов, и он предложил мне вариант с «Урарту». Сначала я вбил в поисковике Армению, затем Ереван, который действительно хорош, а затем я нашел информацию о клубе. Так я понял, что эта команда является одним из клубов с самыми высокими целями в этой стране, а в ближайшее время он будет играть в Лиге Конференций УЕФА, это произвело на меня впечатление».
ОБ ИГРЕ ЗА РУБЕЖОМ
«Честно, у меня не было никакого представления об Армении, хотя у меня есть несколько знакомых армян в моей стране, Бельгии. Это мой первый зарубежный опыт, да, я также играл в Нидерландах, но, в Европе нет проблем с границей, и, чтобы добраться до стадиона клуба из моего места жительства в Бельгии, мне требовалось 30 минут. Таким образом, я жил в Бельгии, но играл и тренировался в нидерландском клубе. Теперь все по-другому: я впервые без родителей, без девушки, все новое. Это большой вызов, который я хочу успешно преодолеть».
О СТИЛЕ ИГРЫ
«Я являюсь атакующим полузащитником, также могу играть в зоне левого вингера, мне нравится быть с мячом, комбинированный футбол считаю очень важным, стараюсь также обострять игру хорошими передачами с флангов. Я сторонник командной игры, потому что никто ничего не может сделать индивидуально. Уже общался с тренерским штабом команды. Тренер четко объяснил, какой футбол хочет видеть. Все очень понятно, остается реализовывать это на поле».
«Надеюсь, что своими голами и голевыми передачами я смогу помочь команде добиться успеха и реализовать поставленные перед собой цели. Мы постараемся занять как можно более высокую позицию в турнирной таблице, пройти как можно дальше в розыгрыше Кубка, и в Лиге Конференций».