ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ․ ԵՎԳԵՆԻ ՆԱԶԱՐՈՎ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտուի» կազմը համալրվել է ևս մեկ ֆուտբոլիստով։ Ակումբը պայմանագիր է կնքել 25-ամյա ռուս պաշտպան Եվգենի Նազարովի հետ։
Ֆուտբոլիստը մեր թիմ է տեղափոխվել չեխական «Բոհեմիանս 1905» ֆուտբոլային ակումբից, իսկ մինչ այդ երկար ժամանակ հանդես է եկել ռուսական «Կրասնոդարի» համակարգում։
Տեղափոխությունից հետո պաշտպանը կիսվել է իր տպավորություններով.
«Ես միայն դրական տպավորություններ ունեմ։ Ինձ շատ դուր եկավ տեղի հյուրընկալությունը, ինչը չէի ասի Չեխիայի մասին։ «Ուրարտուում» բոլորը պատրաստ են ցանկացած պահի օգնել, սա շատ հաճելի է։ Ակումբի բազան նույնպես տպավորեց ինձ, կարելի է նույնիսկ համեմատել «Կրասնոդարի» հետ, մարզումային լավ գործընթացի համար էլ հիանալի դաշտեր կան։ Ինձ շատ դուր եկավ նաև հենց մարզումների ընթացքը, կան բոլոր պայմանները զարգանալու և առաջ գնալու համար։
Թիմն արդեն մոտենում է նախապատրաստական շրջանի վերջին փուլին, մեկ շաբաթ է մնացել առաջնության առաջին խաղին։ Կարող եմ ասել, որ հարյուր տոկոսով պատրաստ եմ ու ինձ հիանալի եմ զգում։
Անհամբեր սպասում եմ մրցաշրջանի մեկնարկին, ցանկանում եմ մեր երկրպագուներին տեսնել մարզադաշտում։ Նրանց աջակցության կարիքը մենք իսկապես կունենանք»։

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ: ЕВГЕНИЙ НАЗАРОВ
Рады сообщить, что в футбольном клубе «Урарту» еще одно новое подписание. Клуб подписал соглашение с 25-летним российским защитником Евгением Назаровым.
Футболист перешел к нам из чешского футбольного клуба «Богемианс 1905», до этого он долгое время играл в системе российского «Краснодара».
После перехода защитник поделился своми впечатлениями:
«У меня только положительные впечатления. Очень порадовала местная гостепреимность, которой не хватало в Чехии. В «Урарту» каждый готов помочь в любое время, что очень приятно. Впечатлила также база клуба, можно даже сравнить с «Краснодаром», для качества тренировочного процесса здесь отличные поля. Очень понравился сам тренировочный процесс. Здесь есть все условия, чтобы развиваться и прогрессировать.
Команда уже подходит к завершающей стадии подготовки к новому сезону, до первого матча чемпионата осталась неделя. Могу сказать, что готов на 100%, чувствую себя отлично.
С нетерпением жду начала сезона, хочется видеть на трибунах наших болельщиков. Нам будет очень нужна их поддержка в предстоящем сезоне».