ԿԱՆԱՆՑ ՖՈՒՏԶԱԼԻ ԲԱՑ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ. ՕՐ 3
Կանանց ֆուտզալի բաց առաջնության մրցումային երրորդ օրն իր երկրորդ հանդիպումն անցկացրեց մինչև 16 տարեկանների խմբում հանդես եկող «Ուրարտու-աղջիկներ-1»-ը։
Մեր թիմի մրցակիցն էր «Ոսկետափ-աղջիկներ-1» թիմը։ Խաղն ընթացավ «Ուրարտու-աղջիկներ-1»-ի ակնհայտ առավելությամբ և ավարտվեց նրանց հաղթանակով՝ 8-0 հաշվով։ Մեր աղջիկների կազմում 6 գոլ հեղինակեց Շուշանիկ Հարությունյանը, իսկ Լյուդմիլա Հակոբյանն իր հաշվին դուբլ գրանցեց։
Հավելենք, որ վաղը՝ հունվարի 23-ին, ելույթ կունենան մեր մյուս երկու թիմերը․ մինչև 12 տարեկանների խմբում «Ուրարտու-աղջիկներ-2»-ը կմրցի «Նոա-աղջիկներ-2»-ի, իսկ «Ուրարտու-աղջիկներ-3»-ը՝ «Ավարայր ՖԶ» թիմի հետ։ Խաղերը կմեկնարկեն համապատասխանաբար ժամը 14։45-ին և 16։45-ին։

ЖЕНСКИЙ ОТКРЫТЫЙ ЧЕМПИОНАТ ПО ФУТЗАЛУ. ДЕНЬ 3
В третий день Женского открытого чемпионата по футзалу команда «Урарту-девочки-1», выступающая в группе до 16 лет, провела свой второй матч.
Соперницами наших девочек стала команда «Воскетап-девочки-1». Игра прошла при явном преимуществе наших девочек и закончилась со счетом 8-0 в пользу нашей команды. В составе «Урарту-девочки-1» автором гекса-трика стала Шушаник Арутюнян, а Людмила Акопян оформила дубль.
Напомним, что завтра состоятся матчи группы до 12 лет, где команда «Урарту-девочки-2» в 14:45 встретится с командой «Ноа-девочки-2», а затем в 16:45 команда «Урарту-девочки-3» всразится с командой «Аварайр ФЗ».