ՆԻԿՈԼԱՍ ԿԱԼՈՒԿՅԱՆԸ ՆՇԵՑ ԻՐ ՆՈՐԱՄՈՒՏԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԻ ԿԱԶՄՈՒՄՈւԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի փլեյ-օֆֆի շրջանակում Հայաստանի հավաքականն առաջին հանդիպումն անցկացրեց Վրաստանի հավաքականի հետ:
15 Մրտ. 2025
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ»-«ԳԱՆՁԱՍԱՐ» 2-1․ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐFastex Պրեմիեր լիգայի 23-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» տանը մրցեց «Գանձասարի» հետ։ Հանդիպումն ավարտվեց մեր թիմի հաղթանակով 2-1 հաշվով։
ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ԽԱՂԻ ՈՐԱԿԻՑ ԴԺԳՈՀ ԵՄ»Մեր թիմի գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն, «Գանձասարի» դեմ խաղից հետո տվեք իր մեկնաբանությունը։
ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ՎԵՐՋԻՆ ՐՈՊԵՆԵՐԻՆ ԳՈԼ ԵՎ ՀԱՂԹՈՒՄ ԵՆՔ «ԳԱՆՁԱՍԱՐԻՆFastex Պրեմիեր լիգայի 23-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» տանը մրցեց «Գանձասարի» հետ։ Հանդիպումն ավարտվեց մեր թիմի հաղթանակով 2-1 հաշվով, իսկ գոլերի հեղինակներն էին Ժիրայր Մարգարյանը և Վլադիսլավ Յակովլևը։<br /> <br />
ՈՒՐԱՐՏՈՒ»-«ԳԱՆՁԱՍԱՐ»․ ՄԵԿՆԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԵՐFastex Պրեմիեր լիգայի 23-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» տանը կմրցի «Գանձասարի» հետ։ Հանդիպումը կմեկնարկի 15։00-ին։
13 Մրտ. 2025
ԷՐԻԿ ՍԻՄՈՆՅԱՆԸ՝ «ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ԵՐԿՐՈՐԴ ՇՐՋԱՆԻ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏՄեր պաշտպանը, երկրորդ շրջանում անցկացրած 7 խաղում առանձնացել է պաշտպանողական բարձր հատկանիշներով՝ խաղալով բոլոր հանդիպումներում 90 րոպե։
ՆԻԿՈԼԱՍ ԿԱԼՈՒԿՅԱՆԸ ՀՐԱՎԻՐՎԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՖուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը մարտի 15-ից մինչև մարտի 24-ը կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում, որի շրջանակում կանցկացնի երկու հանդիպում Վրաստանի ազգային հավաքականի հետ ՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի 2024/2025 թթ. խաղարկության անցումային փլեյ-օֆֆԻ շրջանակում։
10 Մրտ. 2025
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» ՖՈՒՏԲՈԼԱՅԻՆ ԱԿՈՒՄԲԸ ՍԿՍՈՒՄ Է PART OF PRIDE ԿԱՄԱՎՈՐԱԿԱՆ ԾՐԱԳԻՐ«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը հայտարարում է Part of Pride կամավորական ծրագրի մեկնարկի մասին, որը նպատակ ունի երիտասարդ մասնագետներին տրամադրել գործնական փորձ ակումբի աշխատանքներում։ <br /> Այս նախաձեռնությունը եզակի հնարավորություն է ընձեռում մասնակցելու ակումբի տարբեր բաժինների աշխատանքին՝ ձեռք բերելով արժեքավոր հմտություններ և գիտելիքներ իրենց նախընտրած ոլորտներում։ <br />
09 Մրտ. 2025
«ՓՅՈՒՆԻԿ»-«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» 0-3․ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐFastex Պրեմիեր լիգայի 21-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» հյուրի կարգավիճակում մրցեց «Փյունիկի» հետ։ Հանդիպումն ավարտվեց մեր թիմի հաղթանակով 3-0 հաշվով։
ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ԲԱՐՁՐ ՄԱԿԱՐԴԱԿԻ ՖՈՒՏԲՈԼ էՐ»Մեր թիմի գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն «Փյունիկի» դեմ խաղից հետո խոսել է հաղթանակի և Նիկոլաս Կալուկյանի մասին։
ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ԴԵՐԲԻՆ ԻՐՈՔ ԹԵԺ ՍՏԱՑՎԵՑ․ ՀԱՂԹՈՒՄ ԵՆՔ ՇԱՏ ԿԱՐԵՎՈՐ ԽԱՂՈԻՄFastex Պրեմիեր լիգայի 21-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» հյուրի կարգավիճակում մրցեց «Փյունիկի» հետ։ Հանդիպումն ավարտվեց մեր թիմի հաղթանակով 3-0 հաշվով։ Մեր թիմի կազմում հեթ-տրիկի հեղինակ դարձավ Բրունո Միշելը։
«ՓՅՈՒՆԻԿ» - «ՈՒՐԱՐՏՈՒ»․ ՄԵԿՆԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԵՐFastex Պրեմիեր լիգայի 21-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» հյուրի կարգավիճակում կմրցի «Փյունիկի» հետ։ Հանդիպումը կկայանա «Ջունիոր Սպորտ» ստադիոնում և կմեկնարկի 16։00-ին։
05 Մրտ. 2025
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ»- «ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ» 0-1․ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐՀայաստանի գավաթի խաղարկության ¼ եզրափակչի առաջին խաղում «Ուրարտուն» մրցեց «Արարատ-Արմենիայի» հետ։ Հանդիպումը ավարտվեց մրցակցի նվազագույն հաշվով հաղթանակով։
ՊԱՐՏՎՈՒՄ ԵՆՔ ԳԱՎԱԹԻ ԽԱՂԱՐԿՈՒԹՅԱՆ ¼ ԵԶՐԱՓԱԿՉԻ ԱՌԱՋԻՆ ԽԱՂՈՒՄՀայաստանի գավաթի խաղարկության ¼ եզրափակչի առաջին խաղում «Ուրարտուն» մրցեց «Արարատ-Արմենիայի» հետ։ Հանդիպումը ավարտվեց մրցակցի նվազագույն հաշվով հաղթանակով։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» - «ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ»․ ՄԵԿՆԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԵՐՀայաստանի գավաթի խաղարկության ¼ եզրափակչի առաջին խաղում «Ուրարտուն» մրցում է «Արարատ-Արմենիայի» հետ։
04 Մրտ. 2025
ԱՆՑԿԱՑՐԵՑԻՆՔ ՎԵՐՋԻՆ ՄԱՐԶՈՒՄԸ ԳԱՎԱԹԱՅԻՆ ԽԱՂԻՑ ԱՌԱՋՀայաստանի գավաթի ¼ եզրափակչում վաղը մրցելու ենք «Արարատ-Արմենիայի» դեմ։
26 Փտվ. 2025
«ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ»-«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» 1-2․ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐFastex Պրեմիեր լիգայի 20-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» Չարենցավանում հյուրընկալվեց «Արարատ-Արմենիային» և հաղթեց 1-2 հաշով։
25 Փտվ. 2025
ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ԼԱՎ ՖՈՒՏԲՈԼ ԷՐ ԸՆԹԱՆՈՒՄ՝ ՍՈՒՐ ԴՐՎԱԳՆԵՐՈՎ»Մեր թիմի գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն, «Արարատ-Արմենիայի» նկատմամբ տարած հաղթանակից հետո խոսել է հանդիպման, նորեկների և նախապատրաստական շրջանի մասին
ԿԱՐԵՎՈՐ ՀԱՂԹԱՆԱԿ ՎԵՐՍԿՍՎԱԾ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄFastex Պրեմիեր լիգայի 20-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» Չարենցավանում հյուրընկալվեց «Արարատ-Արմենիային» և հաղթեց 1-2 հաշով։ Մեր թիմից գոլերի հեղինակներ դարձան թիմի նորեկներ Բրունո Միշելը և Նիկոլաս Կալուկյանը։
«ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ» -«ՈՒՐԱՐՏՈՒ»․ ՄԵԿՆԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԵՐFastex Պրեմիեր լիգայի 20-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» Չարենցավանում կհյուրընկալվի «Արարատ-Արմենիային»։ Հանդիպումը կմեկնարկի 16։00-ին։