«Առաջին խաղակեսը այդքան էլ իմ դուրը չեկավ։ Մենք չկարողացանք իրականացնել այն նպատակները, որոնցով դուրս էինք եկել խաղադաշտ։ Երկրորդ խաղակեսն ինձ ավելի շատ դուր եկավ, մեկնարկից 15 րոպե անց մենք վերադասավորվեցինք և ավելի լավ հանդիպում ցույց տվեցինք։ Խաղի ընթացքում ճնշում էինք մրցակցին և մինչև վերջ չստացվեց»։
ԻՍԱԱԿ ԲԱՐՐԻԻ ԽԱՂԻ ՄԱՍԻՆ
«Բարրիի խաղը կարելի է բաժանել մի քանի մասի։ Լավ կողմը մենապայքարներն են, օդայինը ևս, նա բավականին արագ է։ Եթե խոսենք նրա կերտման մասին, ապա 1,5 տարի առաջ ոչ մեկ չէր էլ լսել Բարրիի մասին մինչև նա վարձակալությամբ չտեղափոխվեց «Վեսթ Արմենիա», սկսեց փորձ հավաքել։ Հիմա դուրս է գալիս մեկնարկային կազմում։ Այո, որոշ որակական հատկանիշներ իր մոտ չի հերիքում, որոնք դուրս չեն գալիս, բայց այն զարգացումը, որն ապրել է թույլ կտա նրան այդ կողմով ևս աճել և մենք հույս ենք կապում դրա հետ»։
ՀԱՅ ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏՆԵՐԻ ԽԱՂԻ ՄԱՍԻՆ
«Մենք հասկանում ենք, որ որոշները հայտնվել էին խաղադաշտում, որովհետև ֆուտբոլիստներ կային, որոնք վիզաներ չստացան և հայ ֆուտբոլիստները իրենց լավ դրսևորեցին, ստացան եվրոպական մեծ փորձ և ես կուզեի, որպեսզի նրանք առողջ մրցակցության մեջ իրենց ցույց տան և կարծում եմ, որ դա ամենաճիշտ ճանապարհն է»։
ԴԱՐՊԱՍԱՊԱՀՆԵՐԻ ԽԱՂԱԺԱՄԱՆԱԿԻ ՄԱՍԻՆ
«Մենք ունենք 4 դարպասապահ, եթե հաշվի առնենք նաև Ալեքսանդր Միշիևին։ Ոչ ոք չէր մտածում, որ Հայկ Ղազարյանը կխաղա եվրոպական 4 հանդիպում։ Նա խաղալով այս հանդիպումներում ցույց է տալիս, որ աճելու ներուժ ունի։ Այսօր նաև նորամուտը նշեց Հայաստանի առաջնությունում և ընտրության հնարավորություն կար։ Միայն Մելիխովն էր, որ չէր կարողա ամբողջական հանդիպում անցկացնել։ Մենք որոշեցինք, որ այն հանդիպումները որոնք անցկացրել է Հայկը, նրան հավելյալ ադրենալին է տալիս։ Հետագայում լինելու է առողջ մրցակցություն, բայց մենք հասկանում ենք, որ դարպասապահի դիրքը ավելի դժվար է քան խաղադաշտի ֆուտբոլիստներինը, բայց վստահեցնում եմ՝ մեկն անպայման կխաղա»։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ՆԵՐՈՒԺԻ ՄԱՍԻՆ
«Սա ֆուտբոլ է։ Մենք խաղացինք «Կալևի» և «Բանիկի» դեմ։ Մենք հասկանում էինք մեր ուժեղ և թույլ կողմերը։ Դրանք մեզ համար ուսուցողական հանդիպումներ էին, որոնցից մենք շատ բան քաղեցինք։ Եթե բաժին հասներ մեկ այլ թիմ, չես կարող ասել ինչպես կստացվեր։ Կային դժվարություններ, մենք պատրաստվում էինք՝ հասկանալով, որ ոչ բոլորն էլ մեկնելու և մեկ ամիս պատրատվել այդ խաղերին տարբեր կազմերով և հիմա մեկնարկում է առաջնությունը և լավ է, որ բոլոր ֆուտբոլիստները գրեթե առողջ են։ Հիմա ունենք դադար, որի ժամանակ պետք է լավացնենք մեր խաղը»։
ԻՎԱՆ ԻԳՆԱՏԵՎԻ ՄԱՍԻՆ
«Գիտեք, եթե ժամանակին լիներ ԶԼՄ, չեմ կարծում եմ, որ այն աստղերը որոնք հիմա ռուսական էկրաններին են երևում, կհասնեին այն բարձունքներին։ Նրանց ուղղակի կտրորեին լրագրողները, որոնք ժամանակին ավելի վատ բաներ էին արել, քան անում են հիմա, և ոչ թե ֆուտբոլիստ, այլ մարդ կարող է կատարել չմտածված քայլեր իսկ լրագրողը կարող է նրան քննադատել։ Վերջին ակումբից Իգնատևը չի հեռացել կարգապահական խնդիրների պատճառով, այստեղ ևս խնդիր չկա։ Ինքն իր աշխատասիրությունը ցույց է տալիս մարզումների ժամանակ։ Նա հարձակվող է, որին պետք է տարածություն ստեղծել, աշխատել իր վրա, տուգանային հրապարակում ևս»։
ՍԵԼԵԿՑԻՈՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ ԵՎ ՆՊԱՏԱԿԻ ՄԱՍԻՆ
«Ես շատ եմ ուզում, որ մեր վնասվածք ունեցող ֆուտբոլիստները վերադառնան թիմ և մենք տեսնենք, թե ինչ կարող է անել թիմը նրանց ներկայությամբ։ Ցավոք, դեռևս չունենք այդ հնարավորությունը։ Ունենք ժամանակ մինչև «Արարատ-Արմենիայի» դեմ խաղը և կունենանք նաև ամբողջական պատկեր և դրանից հետո որոշումներ կայացնենք։ Այս պահին թիմի ուժեղացումը սպասում է հիվանդասենյակում»։

«Первый тайм совсем не получился, не смогли выполнить, то что планировали и мне не совсем понравился. Второй тайм мы перестроились. Футболисты за 15 минут перерыва сумели перестроиться, и думаю, что второй тайм был лучше. Могли дожать, но не дожали».
ОБ ИГРЕ ИСААКА БАРРИ
«Игру Барри я бы разделил на несколько частей. Есть одна функция который он выполняет очень хорошо – единоборства, верховые единоборства и он достаточно быстрый. Если брать его историю становления, то полтора года назад о нем никто не знал, пока мы его не отдали в аренду в «Вест Армению», после чего он начал приобретать опыт, сейчас он выходит в стартовом составе. В некоторых качествах ему не хватает, но тот прогресс, который у него есть, позволит ему добавить в этом компоненте, и мы надеемся на это».
ОБ ИГРЕ АРМЯНСКИХ ФУТБОЛИСТОВ
«Мы понимаем, что некоторые были на поле, потому что были футболисты, которые не получили визы, а армянские футболисты выступили хорошо, получили большой европейский опыт, и мне бы хотелось, чтобы они показали себя в здоровой конкуренции, и я думаю, что это то самый лучший путь».
ОБ ИГРОВОМ ВРЕМЕНИ ГОЛКИПЕРОВ
«У нас 4 вратаря, если учитывать еще Александра Мишиева. Никто не думал, что Айк Казарян сыграет 4 европейских матча. Играя в этих матчах, он показывает, что у него есть потенциал для роста. Сегодня он также дебютировал в чемпионате Армении. Только Мелихов мог провести полноценный матч. Мы решили, что матчи, которые проводил Айк, дают ему дополнительный адреналин. Впереди будет здоровая конкуренция, но мы понимаем, что позиция вратаря сложнее, чем у футболистов на поле, но уверяю вас, один обязательно сыграет».
О ПОТЕНЦИАЛЕ «УРАРТУ»
«Это футбол. Мы играли против «Калева» и «Баника». Мы поняли свои сильные и слабые стороны. Для нас это были познавательные встречи, на которых мы многому научились. Если бы победила другая команда, нельзя сказать, как бы всё сложилось. Были трудности, мы готовились, понимая, что не каждый сможет пойти и потратить месяц на подготовку к тем играм с разными командами, а сейчас стартует лига и хорошо, что все игроки почти здоровы. Сейчас у нас перерыв, во время которого нам нужно улучшить свою игру»․
ОБ ИВАНЕ ИГНАТЬЕВЕ
«Знаете, если бы в то время были средства массовой информации, я не думаю, что звезды, которые сейчас появляются на российских экранах, достигли бы таких высот. Их просто подрезали журналисты, которые когда-то поступали хуже, чем сейчас. Не футболист, а человек может делать неосторожные шаги, и журналист может его критиковать. Игнатьев покинул прошлый клуб не из-за дисциплинарных проблем, здесь тоже проблем нет. Он показывает свою трудолюбие во время тренировок. Он нападающий, которому нужно создавать пространство, работать над собой, в том числе и в штрафной».
О СЕЛЕКЦИИ И РАБОТЕ КОМАНДЫ
«Я очень хочу, чтобы наши травмированные футболисты вернулись в команду, и мы посмотрим, что команда сможет сделать в их присутствии. К сожалению, у нас пока нет такой возможности. У нас есть время до матча с ФК «Арарат-Армения», и после этого мы также будем иметь полную картину и принимать решения. В этот момент пополнение команды ждет в лазарете»․