Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտու-աղջիկների» թիմը պայմանագիր է կնքել 15-ամյա հարձակվող Մարիամ Նիգոյանի հետ։
Մարիամի համար «Ուրարտուն» առաջին պրոֆեսիոնալ ակումբն է։
Մեր նորեկին մաղթում ենք հաջողություն և հաղթանականեր։
21 Նոյ. 2024
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ»-«ՇԻՐԱԿ» 1-2․ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐFastex Պրեմիեր լիգայի 17-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ ընդունեց «Շիրակին»-ին և պարտվեց 1-2 հաշվով։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏՆԵՐԻ ԵԼՈՒՅԹՆԵՐԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ Մ19 ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՈՒՄՀայաստանի Մ19 տարեկանների հավաքականը նոյեմբերի 11-19-ը մեկնել էր Խորվաթիա՝ մասնակցելու ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի Մ19 առաջնության մինի մրցաշարին։
20 Նոյ. 2024
ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ՄԵԶ ՍՊԱՍՎՈՒՄ Է ԲԱՐԴ ԱՇԽԱՏԱՆՔ»Մեր թիմի գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն «Շիրակի» դեմ խաղից հետո՝ մամուլի ասուլիսի ժամանակ մեկնաբանել է հանդիպումը և պատասխանել լրագրողների հարցերին։
ՊԱՐՏՎՈՒՄ ԵՆՔ ՏԱՆԸ «ՇԻՐԱԿԻՆ»Fastex Պրեմիեր լիգայի, 17-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ ընդունեց «Շիրակին» և պարտվեց 1-2 հաշվով։ Մեր թիմի միակ գոլի հեղինակը Իվան Իգնատևն էր։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» - «ՇԻՐԱԿ»․ ՄԵԿՆԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԵՐFastex Պրեմիեր լիգայի, 17-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ կընդունի «Շիրակին»։ Հանդիպումը կկայանա «Ուրարտու-» ստադիոնում և կմեկնարկի 17։00-ին։
19 Նոյ. 2024
«ԼԵՌՆԱՅԻՆ ԱՐՑԱԽ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ»-«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ» 1-0․ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐՀայաստանի Կանանց բարձրագույն խմբի առաջնության, 10-րդ տուրում «Ուրարտու-աղջիկներ» թիմը հյուրընկալվելիս պարտվեց «Լեռնային Արցախ աղջիկներ» թիմին 1-0 հաշվով։
ՀՐԱՎԵՐՆԵՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԱՆԱՆՑ Մ19 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՀայաստանի Կանանց Մ19 տարեկանների հավաքականը նոյեմբերի 20-ից մինչև դեկտեմբերի 3-ը կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում
18 Նոյ. 2024
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ Մ19 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ՊԱՐՏՎԵՑ ՍԵՐԲԻԱՅԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԻՆՀայաստանի Մ19 տարեկանների հավաքականը շարունակում է մասնակցել ՈՒԵՖԱ 2024/2025 թվականների Մ19 Եվրոպայի առաջնության որակավորման առաջին փուլի մինի մրցաշարին։ Մեր ընտրանին երկրորդ խաղում մրցեց Սերբիայի հասակակիցների հետ և պարտվեց 0-2 հաշվով։
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ Մ19 ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ՄԵԿՆԱՐԿԵՑ ՄԻՆԻ ՄՐՑԱՇԱՐԸ ՊԱՐՏՈՒԹՅԱՄԲՀայաստանի Մ19 տարեկանների հավաքականը Եվրոպայի որակավորման առաջին փուլի մինի մրցաշարի շրջանակում, առաջին խաղում զիջեց Խորվաթիայի հասակակիցներին 0-4 հաշվով։
ԱՐԹՈՒՐ ՓԱՐՍՅԱՆԸ ՀԵՌԱՑԵԼ Է «ՈՒՐԱՐՏՈՒԻՑ»«Ուրարտու» ՖԱ-ի գլխավոր տնօրենի բժշկական գժով փոխտնօրեն Արթուր Փարսյանը հեռացել է ակումբից։ Մասնագետը միացել էր ակումբի համակարգին այս տարվա ամռանը։
«ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ»-«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ» 0-2․ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐՀայաստանի Կանանց բարձրագույն խմբի առաջնության, 9-րդ տուրում «Ուրարտու-աղջիկներ» թիմը հյուրընկալվելիս հաղթեց «Արարատ-Արմենիա-աղջիկներ» թիմին։ Մեր թիմի կազմում մեկական անգամ աչքի ընկան Մարիամ Նիգոյանը և Տաթև Մովսեսյանը։<br /> <br />
ՍՈՖՅԱ ՉԵԼՈՅԱՆՑԸ՝ «ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ՆՈՐ ԳՈՐԾԱԴԻՐ ՏՆՕՐԵՆՈւրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի ղեկավար կազմում կա նոր նշանակում։ Ակումբի գործադիր տնօրենի պաշտոնում է նշանակվել Սոֆյա Չելոյանցը։
ՎՍՏԱՀ ՀԱՂԹԱՆԱԿ «ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ-ԱՂՋԻԿՆԵՐԻ» ԴԵՄ ԽԱՂՈՒՄԿանանց Բարձրագույն խմբի առաջնության 9-րդ տուրում «Ուրարտու-աղջիկներ» թիմը հյուրընկալվեց «Արարատ-Արմենիա-աղջիկներ» թիմին և հաղթեց 0-2 հաշվով։
ԴԱՎԻԹ ՇԱԽԲԱԳՅԱՆԸ՝ «ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ՆՈՐ ԳԼԽԱՎՈՐ ՏՆՕՐԵՆ«Ուրարտու» ՖԱ-ի նոր գլխավոր տնօրեն է նշանակվել Դավիթ Շահբագյանը։ Մասնագետը ակումբի համակարգում աշխատում է 2015 թվականից։
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ․ ԳՈՀԱՐ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆՄեկուկես տարվա աշխատանքից հետո «Ուրարտու» ՖԱ-ի գլխավոր տնօրեն Գոհար Վարդանյանը լքում է իր պաշտոնը։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ» ԹԻՄԸ ԱՆՑԿԱՑՐԵՑ ՎԵՐՋԻՆ ՄԱՐԶՈՒՄԸ «ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ» ԹԻՄԻ ԴԵՄ ԽԱՂԻՑ ԱՌԱՋՀայաստանի Կանանց բարձրագույն խմբի առաջնության երրորդ տուրու «Ուրարտու-աղջիկներ» թիմը կմրցի «Արարատ-Արմենիա-աղջիկներ» թիմի դեմ։ Հանդիպումը տեղի կունենա նոյեմբերի 12-ին, ժամը 15։00-ին ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիա մարզադաշտում։
11 Նոյ. 2024
ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ։ «ՄՐՑԱԿԻՑԸ ՇԱՏ ԷՐ ՀԱԿԱԳՐՈՀՈՒՄ»«Վանի» դեմ խաղից հետո գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն խոսել է հանդիպման մասին և պատասխանել լրագրողների հարցերին։
ՑԱՎԱԼԻ ՊԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆ ՉԱՐԵՆՑԱՎԱՆՈՒՄFastex Պրեմիեր լիգայի 16-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» Չարենցավանում հյուրընկալվեց «Վանին» և պարտվեց 3-1 հաշվով։ Մեր թիմից միակ գոլի հեղինակն էր Անտոն Կիլինը։
«ՎԱՆ»-«ՈՒՐԱՐՏՈՒ». ՄԵԿՆԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԵՐFastex Պրեմիեր լիգայի 16-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» Չարենցավանում կհյուրընկալվի «Վանին»։ Հանդիպումը կմեկնարկի 15։00-ին։

Рады сообщить, что команда «Урарту-девушки» подписала контракт с 15-летней нападающей Мариам Нигоян.
«Урарту» — первый профессиональный клуб Мариам.
Желаем нашей новой футболистке удачи и побед в составе нашей команды.
«УРАРТУ»-«ШИРАК» 1-2. ФОТОГРАФИИВ матче 17-го тура Fastex Премьер-лиги «Урарту» дома принял «Ширак» и проиграл со счетом 1-2.
ВЫСТУПЛЕНИЯ ФУТБОЛИСТОВ «УРАРТУ» В СОСТАВЕ СБОРНОЙ АРМЕНИИ U19Сборная Армении до 19 лет с 11-19 ноября отправилась в Хорватию для участия в мини-турнире УЕФА U19 чемпионата Европы 2024/25 сезона
ДМИТРИЙ ГУНЬКО: «НАМ ПРЕДСТОИТ СЛОЖНАЯ РАБОТА»Главный тренер нашей команды Дмитрий Гунько после матча с ФК «Ван» во время пресс-конференции прокомментировал матч и ответил на вопросы журналистов.
ДОМА УСТУПАЕМ СОПЕРНИКУВ матче 17-го тура Fastex Премьер-лиги «Урарту» дома принял «Ширак» и проиграл со счетом 1-2. В составе нашей команды единственный гол забил Иван Игнатьев.
«УРАРТУ» - «ШИРАК». СТАРТОВЫЕ СОСТАВЫВ матче 17-го тура Fastex Премьер-лиги «Урарту» дома примет ФК «Ширак». Матч состоится на стадионе «Урарту» и начнется в 17:00.
«ЛЕРНАИН АРЦАХ - ДЕВУШКИ»-«УРАРТУ- ДЕВУШКИ» 1-0։ ФОТОГРАФИИКоманда «Урарту-девушки» уступила команде «Лернаин Арцах Девушки» со счетом 1-0 в 10-м туре в рамках Женского Высшего Дивизиона Армении․
ВЫЗОВЫ В ЖЕНСКУЮ СБОРНУЮ АРМЕНИИ U19Женская Сборная Армении до 19 лет проведет сборы с 20-го ноября до 3-го декабря в Техническом Центре-академии ФФА
18 Ноаяб. 2024
СБОРНАЯ АРМЕНИИ U19 УСТУПИЛА СБОРНОЙ СЕРБИИСборная Армении U19 продолжает участвовать в мини-турнире первого отборочного раунда Чемпионата Европы УЕФА. Во втором матче наша сборная сыграла со сверстниками из Сербии и проиграла со счетом 0:2.
СБОРНАЯ АРМЕНИИ U19 НАЧАЛА МИНИ-ТУРНИР С ПОРАЖЕНИЯВ рамках мини-турнира отборочного раунда Чемпионата Европы U19 УЕФА Сборная Армении сыграла против сверстников Хорватии и уступила со счетом 0-4.
АРТУР ПАРСЯН ПОКИНУЛ «УРАРТУ»Заместитель генерального директора по медицинской части Артур Парсян покинул «Урарту». Специалист присоединился к клубу летом этого года.
СОФЬЯ ЧЕЛОЯНЦ – НОВЫЙ ИСПОЛНИТЕЛЬНЫЙ ДИРЕКТОР «УРАРТУ»В футбольном клубе «Урарту» новое назначение. На пост исполнительного директора назначена Софья Челоянц.
УВЕРЕННАЯ ПОБЕДА В МАТЧЕ ПРОТИВ «АРАРАТ АРМЕНИЯ ДЕВУШКИ»12 Ноаяб. 2024
ДАВИД ШАХБАГЯН – НОВЫЙ ГЕНЕРАЛЬНЫЙ ДИРЕКТОР «УРАРТУ»Новым генеральным директором футбольного клуба «Урарту» назначен Давид Шахбагян. Специалист работает в системе клуба с 2015 года.
ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ: ГОАР ВАРДАНЯНГенеральный директор футбольного клуба «Урарту» Гоар Варданян покидает свой пост, после полутора лет работы.
КОМАНДА «УРАРТУ -ДЕВУШКИ» ПРОВЕЛА ПОСЛЕДНЮЮ ТРЕНИРОВКУ ПЕРЕД МАТЧЕМ ПРОТИВ КОМАНДЫ «АРАРАТ АРМЕНИЯ ДЕВУШКИ»В рамках Женского Высшего Дивизиона Армении команда «Урарту-девушки» сразится с командой «Арарат-Армения-девушки»․ Матч состоится 12 ноября в 15:00 на стадионе ФФА Технический центр-Академия․
ДМИТРИЙ ГУНЬКО: «СОПЕРНИК МНОГО КОНТРАТАКОВАЛ»Главный тренер нашей команды рассказал о матче и ответил на вопросы журналистов
ОБИДНОЕ ПОРАЖЕНИЕ В ВЫЕЗДНОМ МАТЧЕВ рамках 16-го тура Fastex Премьер-лиги «Урарту» в гостях сыграла против ФК «Ван». Матч завершился со счетом 3-1. В составе нашей команды единственный гол забил Антон Киллин .
«ВАН»-«УРАРТУ» . СТАРТОВЫЕ СОСТАВЫВ матче 16-го тура Fastex Премьер-лиги «Урарту» в гостях сыграет против «Ван». Матч пройдет на городском стадионе Чаренцавана и начнется в 15:00․