ՀՐԱՎԵՐՆԵՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԱՆԱՆՑ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՀայաստանի Կանանց ազգային հավաքականը մարտի 31-ից ապրիլի 6-ը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք, որի ընթացքում ապրիլի 4-ին կմասնակցի ՈՒԵՖԱ կանանց Ազգերի լիգայի Հայաստան - Լյուքսեմբուրգ հանդիպմանը, որից հետո՝ ապրիլի 8 -ին կմեկնի Ղազախստան՝ մասնակցելու Ղազախստան - Հայաստան հանդիպմանը։
26 Մրտ. 2025
ՀՐԱՎԵՐՆԵՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԱՆԱՆՑ Մ19 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՀայաստանի Կանանց Մ19 տարեկանների հավաքականը մարտի 27-ից-30-ը կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում, որից հետո կմեկնի Խորվաթիա՝ մասնակցելու մարտի 31-ից ապրիլի 8-ը կայանալիք ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի կանանց Մ-19տ. առաջնության երկրորդ որակավորման փուլի մրցաշարին:
25 Մրտ. 2025
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ» - «ԼԵՌՆԱՅԻՆ-ԱՐՑԱԽ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ» ԽԱՂԸ ՀԵՏԱՁԳՎԵԼ ԷԿանանց Բարձրագույն խմբի 13-րդ տուրի «Ուրարտու-աղջիկներ» - «Լեռնային-Արցախ-աղջիկներ» այսօր կայանալիք հանդիպումը հետաձգվել է մրցակցի գրության հիման վրա:
ՀՐԱՎԵՐՆԵՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ Մ17 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՀայաստանի Մ17 տարեկանների հավաքականը մարտի 25-29-ը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» ԱԿԱԴԵՄԻԱՅԻ ԵԼՈՒՅԹՆԵՐԸ ՄԱՆԿԱՊԱՏԱՆԵԿԱՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄՏարբեր տարիքային խմբերում շարունակվում են մանկապատանեկան առաջնությունները, որտեղ մասնակցում են նաև մեր ակադեմիայի թիմերը։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2» - «ՇԻՐԱԿ-2» 1-1․ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐՀայաստանի Առաջին խմբի առաջնության 17-րդ տուրի խաղում «Ուրարտու-2»-ը սեփական հարկի տակ ընդունեց «Շիրակ-2»-ին։ Հանդիպումն ավարտվեց 1-1 հաշվով։ Մեր թիմի կազմից գոլի հեղինակ դարձավ Նարեկ Ալեքսանյանը։
24 Մրտ. 2025
ԼԱՐՎԱԾ ԽԱՂՈՒՄ ՀԱՂԹՈՂ ՉՈՐՈՇՎԵՑՀայաստանի Առաջին խմբի առաջնության 17-րդ տուրի խաղում «Ուրարտու-2»-ը սեփական հարկի տակ ընդունեց «Շիրակ-2»-ին։ Հանդիպումն ավարտվեց 1-1 հաշվով։ Մեր թիմի կազմից գոլի հեղինակ դարձավ Նարեկ Ալեքսանյանը։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2» - «ՇԻՐԱԿ-2»․ ՄԵԿՆԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԵՐ, ՈՒՂԻՂ ԵԹԵՐՀայաստանի Առաջին խմբի առաջնության 17-րդ տուրի խաղում «Ուրարտու-2»-ը սեփական հարկի տակ կընդունի «Շիրակ-2» թիմին։ Հանդիպումը կկայանա «Ուրարտու-3» ստադիոնում և կմեկնարկի 15։30-ին։ <br />
23 Մրտ. 2025
ՀՐԱՎԵՐՆԵՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ Մ14 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՀայաստանի Մ14 տարեկանների հավաքականը մարտի 23-25-ը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք։
21 Մրտ. 2025
ՆԻԿՈԼԱՍ ԿԱԼՈՒԿՅԱՆԸ ՆՇԵՑ ԻՐ ՆՈՐԱՄՈՒՏԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԻ ԿԱԶՄՈՒՄՈւԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի փլեյ-օֆֆի շրջանակում Հայաստանի հավաքականն առաջին հանդիպումն անցկացրեց Վրաստանի հավաքականի հետ:
17 Մրտ. 2025
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ» - «ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ» 4-1․ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐԿանանց բարձրագույն խմբի առաջնության 12-րդ տուրում «Ուրարտու-աղջիկները» տանը ընդունեցին «Արարատ-Արմենիա-աղջիկներ» թիմին և վստահ հաղթանակ տարան 4-1 հաշվով։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-ԱՂՋԻԿՆԵՐԻ» ՎՍՏԱՀ ՀԱՂԹԱՆԱԿԸ «ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ-ԱՂՋԻԿՆԵՐ» ԹԻՄԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲԿանանց բարձրագույն խմբի առաջնության 12-րդ տուրում «Ուրարտու-աղջիկները» տանը ընդունեցին «Արարատ-Արմենիա-աղջիկներ» թիմին և վստահ հաղթանակ տարան 4-1 հաշվով։
«ԱՐԱՐԱՏ-2»-«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»․ ՄԵԿՆԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԵՐՀայաստանի Առաջին խմբի առաջնության 16-րդ տուրի խաղում «Ուրարտու-2» -ը հյուրի կարգավիճակով կմրցի «Արարատ-2»-ի հետ։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» ԱԿԱԴԵՄԻԱՅԻ ԵԼՈՒՅԹՆԵՐԸ ՄԱՆԿԱՊԱՏԱՆԵԿԱՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄՏարբեր տարիքային խմբերում մեկնարկել են մանկապատանեկան առաջնությունները, որտեղ մասնակցում են նաև մեր ակադեմիայի թիմերը։
15 Մրտ. 2025
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ»-«ԳԱՆՁԱՍԱՐ» 2-1․ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐFastex Պրեմիեր լիգայի 23-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» տանը մրցեց «Գանձասարի» հետ։ Հանդիպումն ավարտվեց մեր թիմի հաղթանակով 2-1 հաշվով։
ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ԽԱՂԻ ՈՐԱԿԻՑ ԴԺԳՈՀ ԵՄ»Մեր թիմի գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն, «Գանձասարի» դեմ խաղից հետո տվեք իր մեկնաբանությունը։
ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ՎԵՐՋԻՆ ՐՈՊԵՆԵՐԻՆ ԳՈԼ ԵՎ ՀԱՂԹՈՒՄ ԵՆՔ «ԳԱՆՁԱՍԱՐԻՆFastex Պրեմիեր լիգայի 23-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» տանը մրցեց «Գանձասարի» հետ։ Հանդիպումն ավարտվեց մեր թիմի հաղթանակով 2-1 հաշվով, իսկ գոլերի հեղինակներն էին Ժիրայր Մարգարյանը և Վլադիսլավ Յակովլևը։<br /> <br />
ՈՒՐԱՐՏՈՒ»-«ԳԱՆՁԱՍԱՐ»․ ՄԵԿՆԱՐԿԱՅԻՆ ԿԱԶՄԵՐFastex Պրեմիեր լիգայի 23-րդ տուրի խաղում «Ուրարտուն» տանը կմրցի «Գանձասարի» հետ։ Հանդիպումը կմեկնարկի 15։00-ին։
13 Մրտ. 2025
ԷՐԻԿ ՍԻՄՈՆՅԱՆԸ՝ «ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ԵՐԿՐՈՐԴ ՇՐՋԱՆԻ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏՄեր պաշտպանը, երկրորդ շրջանում անցկացրած 7 խաղում առանձնացել է պաշտպանողական բարձր հատկանիշներով՝ խաղալով բոլոր հանդիպումներում 90 րոպե։
ՆԻԿՈԼԱՍ ԿԱԼՈՒԿՅԱՆԸ ՀՐԱՎԻՐՎԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՖուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը մարտի 15-ից մինչև մարտի 24-ը կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում, որի շրջանակում կանցկացնի երկու հանդիպում Վրաստանի ազգային հավաքականի հետ ՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի 2024/2025 թթ. խաղարկության անցումային փլեյ-օֆֆԻ շրջանակում։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»- «ՆԻԿԱՐՄ» 3-1․ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐՀայաստանի Առաջին խմբի առաջնության 15-րդ տուրի խաղում «Ուրարտու-2» -ը տանը մրցեց «Նիկարմի» հետ և հաղթեց 3-1 հաշվով։ Մեր թիմի կազմից գոլերի հեղինակներն էին՝ Էրիկ Ղուլինյանը, Սամվել Գասպարյանը, Էրիկ Ասատրյանը։