Առաջին խումբ, 18-րդ տուր. «Անի»-«Ուրարտու-2»
Հայաստանի բարձրագույն առաջնությունում արդեն ձմեռային դադար է, բայց առաջին խմբում ընթացող պայքարը դեռ շարունակվում է: Թիմերը հանգստի կմեկնեն մեկ տուր անց, իսկ մինչ այդ՝ դեկտեմբերի 6-ին և 8-ին կանցկացնեն հերթական հանդիպումները:
«Ուրարտու-2»-ը այսօր՝ 14:00-ին, «Փյունիկի» մարզադաշտում կխաղա «Անի» ՖԱ-ի դեմ: Առաջնությունում այս ակումբն առաջին մրցաշրջանն է անցկացնում. այն մոտ կես տարի է, ինչ գործում է:
Թիմերի առաջին հանդիպումը հենց առաջնության մեկնարկին էր, որտեղ «Ուրարտու-2-ը» սեփական հարկի տակ խոշոր հաշվով հաղթանակ տարավ խփված 7 գնդակով և բաց չթողեց ոչ մեկը:

18-ый тур Первой лиги: "Ани"-"Урарту-2"
В то время, как команды Высшей лиги Чемпионата Армении уже ушли на зимний перерыв, в Первой лиге футбольная борьба все еще продолжается.
Перед отдыхом у команд остался один тур – очередные встречи Чепионата Первой лиги пройдут 6 и 8 декабря. «Урарту-2» сегодня, 6 декября, на стадионе ФК «Пюник» в 14:00 сыграет с футбольным клубом «Ани». Команда соперников впервые участвует в Чемпионате Армении, так как сам клуб был основан всего полгода назад. В первый раз команды встретились на старте сезона, в 1-ом туре, где «Урарту-2» в домашних стенах одержал крупную победу, забив 7 голов, при этом оставив свои ворота не тронутыми.