ՀԱԿՈԲ ՀԱԿՈԲՅԱՆԸ ՊԱՏԱՍԽԱՆԵՑ ԵՐԿՐՊԱԳՈՒՆԵՐԻ ՀԱՐՑԵՐԻՆ
«Ուրարտու» ՖԱ-ի կիսապաշտպան Հակոբ Հակոբյանն այսօր ակումբի ինստագրամյան ալիքի ուղիղ եթերում պատասխանեց երկրպագուների հարցերին։ Ֆուտբոլիստը նաև պատմեց՝ ինչպես են ինքն ու թիմակիցներն այս օրերին մարզումներ անցկացնում և ինչ հետաքրքրություններ է գտել՝ ձանձրույթից խուսափելու համար։
ԿԱՐԱՆՏԻՆԻ ՇՐՋԱՆՈՒՄ ՄԱՐԶՈՒՄՆԵՐ ԱՆՑԿԱՑՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Ֆուտբոլիստի համար շատ դժվար է նման պայմաններում մարզավիճակ պահպանելը, որովհետև շատ կարևոր է վազքը, իսկ տանը դա կազմակերպելն անհնար է, ուստի փորձում եմ հարմար ու սակավամարդ տեղ գտնել վազքի համար, նաև հաճախ հեծանիվ եմ քշում, փորձելով այդկերպ լրացնել բացը։ Բացի այդ, հետևում ենք այն ծրագրին ու ցուցումներին, որոնք ստանում ենք մարզիչների կողմից, ու հնարավորության սահմաններում կատարում դրանք»։
ԴԱԴԱՐԻ ՀՆԱՐԱՎՈՐ ԱԶԴԵՑՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Բոլորիս համար բարդ իրավիճակ է ստեղծվել։ Այս շրջանում յուրաքանչյուր ոլորտ որոշակի կորուստներ է կրում, ֆուտբոլն էլ բացառություն չէ։ Ֆուտբոլիստների մարզավիճակը վատթարանում է, ուստի ստիպված ենք լինելու ամեն ինչ նորից սկսել։ Հուսով ենք՝ այս ամենը շուտ կավարտվի ու բոլորս կվերադառնանք մեր սիրելի աշխատանքին։ Վիրուսը բավական արագ է տարածվում, ուստի, կարծում եմ, որ առաջնության վերսկսման հավանական ժամկետը կլինի մայիսի կեսը կամ վերջը»։
ՕՐՆ ԱՎԵԼԻ ՀԵՏԱՔՐՔԻՐ ԴԱՐՁՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Այս օրերին սկսել ենք ավելի շատ ժամանակ հատկացնել մեր նախասիրություններին։ Եվ անհատական մարզումներից բացի, մեզ մնում է տարբեր հետաքրքրություններ գտնել՝ ձանձրույթից խուսափելու համար։ Խորհուրդ կտամ դիտել ֆիլմեր, հաղորդումներ, գրքեր կարդալ։ Այս պահին իսպանական “La Casa De Papel” («Թղթե տուն») սերիալն եմ դիտում, զուգահեռաբար նայում եմ «Breaking Bad» («Ամբողջ ծանրությամբ»)-ը»։
ԳԱՎԱԹԻ ԵԶՐԱՓԱԿԻՉ ԴՈՒՐՍ ԳԱԼՈՒ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
« «Ուրարտուի» կազմում անցկացրածս 100-րդ հանդիպմանը, ինչպես տեսաք, կարմիր քարտ ստացա ու բաց թողեցի Հայաստանի Գավաթի խաղարկության կիսաեզրափակչի առաջին խաղը «Նոայի» հետ, որը շատ կարևոր էր մեզ համար։ Տանը զիջեցինք 0-1 հաշվով, բայց ոչինչ կորած չէ։ Ունենք բոլոր շանսերը՝ եզրափակիչ դուրս գալու համար։ Հուսով եմ պատասխան հանդիպմանը կխաղամ ու թիմի հետ կփորձենք ամեն ինչ անել՝ հաջողության հասնելու համար»։
2013/14 ԹՎԱԿԱՆՆԵՐԻ ՉԵՄՊԻՈՆԱԿԱՆ ՀՈՒՇԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Շատ վառ հիշողություններ են մնացել այդ մրցաշրջանից։ Այդ տարի առաջին անգամ ինձ հնարավորություն ընձեռվեց հանդես գալու բարձրագույն խմբի առաջնությունում։ 18 տարեկան դեռ չկայի, բայց կարելի է ասել ամեն հանդիպմանը խաղաժամանակ ստանում էի՝ ամենաշատը՝ 5 կամ 10 րոպե։ Այդ տարի պատմության մեջ առաջին անգամ դարձանք Հայաստանի չեմպիոն։ Շատ ուրախ եմ, որ ես էլ եմ այդ չեմպիոնության մասնիկը կազմել»։
ՍԻՐԵԼԻ ԱԿՈՒՄԲԻ ՈՒ ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏԻ ՄԱՍԻՆ
«Փոքր տարիքում, երբ դեռ չէի զբաղվում ֆուտբոլով, երկրպագում էի Մադրիդի «Ռեալին», այսօր արդեն իմ սիրելի թիմն «Ուրարտուն» է, որտեղ ես հանդես եմ գալիս։ Ֆուտբոլն էլ սիրեցի Ռոնալդոյի շնորհիվ։ Առաջին խաղը, որ դիտել եմ, 2002 թվականի Աշխարհի առաջնության եզրափակիչն էր, որտեղ բրազիլացին դուբլ ձևակերպեց։ Ավելի հասուն տարիքում ինձ սկսեց դուր գալ Զիդանի խաղը, երևի հենց այդ պատճառով եմ կրում 5 համարը»։
«Բոլորին առողջություն եմ մաղթում, լավ եղեք, հետևեք ձեզ և ձեր հիգիենային։ Հուսով եմ՝ շատ շուտով նորից կհանդիպենք»։

АКОП АКОПЯН ОТВЕТИЛ НА ВОПРОСЫ БОЛЕЛЬЩИКОВ
Сегодня полузащитник ФК «Урарту» Акоп Акопян ответил на вопросы болельщиков в прямом эфире официального аккаунта клуба в Instagram. Футболист также рассказал, как он и его товарищи по команде тренируются в эти дни и какие интересы он нашел, чтобы избежать скуки.
О ПРОВЕДЕНИИ ТРЕНИРОВОК В РАМКАХ КАРАНТИНА
«Футболисту очень трудно поддерживать форму в таких условиях, потому что очень важен бег, а дома его невозможно организовать, поэтому я стараюсь найти удобное и нелюдное место для бега, также часто катаюсь на велосипеде, пытаясь заполнить пробел. Кроме того, мы следуем программе и инструкциям, которые получаем от тренеров, и выполняем их в максимально возможной степени».
О ВОЗМОЖНОМ ВЛИЯНИИ ПЕРЕРЫВА
«Для нас всех была создана сложная ситуация. В этот период каждая сфера несет определенные потери, и футбол не исключение. Состояние футболистов ухудшается, поэтому нам придется начинать все сначала. Мы надеемся, что все это скоро закончится, и мы все вернемся к нашей любимой работе. Вирус распространяется довольно быстро, поэтому я думаю, что вероятная дата возобновления Чемпионата будет в середине или конце мая».
О ТОМ, КАК СДЕЛАТЬ ДЕНЬ ИНТЕРСНЕЕ
«В эти дни мы начали больше времени уделять нашим предпочтениям. И кроме индивидуальных тренировок, нам остается находить разные интересы, чтобы избежать скуки. Я бы порекомендовал смотреть фильмы, программы, читать книги. В данный момент я смотрю испанский сериал "La Casa De Papel" ("Бумажный дом"), также смотрю "Breaking Bad" (“Во все тяжкие”)».
О ВОЗМОЖНОСТЯХ ВЫХОДА В ФИНАЛ КУБКА
«Как Вы видели, в сотом матче, который я сыграл за «Урарту», я получил красную карточку и пропустил первый матч полуфинала Кубка Армении против «Ноа», который был для нас очень важным. Мы уступили 0-1 дома, но ничего не потеряно. У нас есть все шансы выйти в финал. Надеюсь, я сыграю в ответном матче, и мы постараемся сделать все с командой, чтобы добиться успеха».
О ВОСПОМИНАНИЯХ ЧЕМПИОНСТВА СЕЗОНА 2013/14
«С того сезона остались очень яркие воспоминания. В тот год мне впервые была предоставлена возможность играть в Высшей лиге Чемпионата Армении. Мне еще не было 18 лет, но можно сказать, что я получал игровое время в каждом матче, максимум 5 или 10 минут. В том году впервые в истории мы стали Чемпионами Армении. Очень рад, что я тоже стал частью того Чемпионства».
ЛЮБИМЫЙ КЛУБ И ФУТБОЛИСТ
«В юном возрасте, когда я еще не занимался футболом, я был фанатом «Реал Мадрида», сегодня уже моей любимой командой является «Урарту», где я и играю. А футбол я полюбил благодаря Роналдо. Первым матчем, который я смотрел, был финал Чемпионата мира 2002 года, где бразилец оформил дубль. Повзрослев, я начал получать удовольствие от игры Зидана, наверное поэтому я играю под пятым номером».
«Желаю всем здоровья, пусть у вас все будет хорошо, следите за собой и своей гигиеной. Надеюсь, мы скоро встретимся».