«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2» - «ՆՈՐԱՎԱՆՔ» 0-0
Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնության մեկնարկից առաջ «Ուրարտու-2»-ը ստուգողական երրորդ հանդիպումն անցկացրեց։ Մրցակիցը նորաստեղծ «Նորավանք» թիմն էր, որը նոր մրցաշրջանում առաջին անգամ մասնակցելու է Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությանը։
Խաղն անցավ հետաքրքիր պայքարում։ Ճիշտ է, գոլային պահերի տեսանկյունից հարուստ խաղ չստացվեց, բայց թիմերն անզիջում պայքար ծավալեցին խաղադաշտում։
«Ուրարտու-2»-ի գլխավոր մարզիչ Ռոբերտ Արզումանյանը խաղալու հնարավորություն տվեց իր տրամադրության տակ գտնվող գրեթե բոլոր ֆուտբոլիստներին։ Ամենաիրական գոլային հնարավորությունը «Ուրարտու-2»-ի ֆուտբոլիստներն ունեցան բառացիորեն հանդիպման վերջին վայրկյաններին, սակայն Էրիկ Պետրոսյանը, որը մեն-մենակ էր մնացել «Նորավանքի» դարպասապահի հետ՝ հապաղեց։
Այս խաղով «Ուրարտու-2»-ն ավարտում է նախապատրաստական շրջանի ստուգողական հանդիպումները։ Օգոստոսի 14-ից մեկնարկում է Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությունը։ 1-ին տուրում Ռոբերտ Արզումանյանի տղաները կհյուրընկալվեն «Սևանին»։ Այդ հանդիպումը կկայանա Աշտարակի «Քասախի մարզիկ» մարզադաշտում և կմեկնարկի ժամը 17:30-ին։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»․ 22․ Գրիգորի Մաթևոսյան (1. Ն․Հովհաննիսյան 63՛), 2․ Արթուր Մելիքյան, 77․ Էրիկ Սիմոնյան, 4․ Էրիկ Փիլոյան, 16․ Արա Ջոլակյան (11․Ա. Միսկիրիջյան 56՛), 20․ Փորձարկվող ֆուտբոլիստ, 5․ Ֆելիքս Խաչատրյան (15․ Փորձարկվող ֆուտբոլիստ 79՛), 26․ Կարեն Գալստյան (14․Կ․Սեդրակյան 89՛), 10․ Գոռ Լուլուկյան (17․ Է․Պետրոսյան 71՛), 8․ Հովհաննես Թոփալյան (9․ Հ․Սաֆարյան 46’ (7․ Ս․ Հակոբյան 62’), 12․ Արայիկ Էլոյան (24. Ժ․ Սանդեյ 46’):
Պահեստայիններ․ 1․ Ն․ Հովհաննիսյան, 15․ Ռ․ Աբրահամյան, 11․ Ա․ Միսկիրիջյան, 23․ Է․Ղուլինյան, 18․ Լ․ Բաշոյան, 3․ Հ․ Ստեփանյան, 24․ Ժ․ Սանդեյ, 14․ Կ․ Սեդրակյան, 13․ Գ․Մկրտչյան, 7․ Ս․ Հակոբյան, 9․ Հ․ Սաֆարյան, 33․ Ա․ Մարտիրոսյան։

«УРАРТУ-2» - «НОРАВАНК» 0-0
Перед стартом чемпионата Первой лиги Армении команда «Урарту-2» провела свой третий контрольный матч. Соперником стал недавно созданный футбольный клуб «Нораванк», который впервые в новом сезоне примет участие в Первой лиге чемпионата Армении.
Игра прошла в интересной борьбе. Правда, матч был небогат на голевые моменты, но на поле команды боролись бескомпромиссно.
Главный тренер «Урарту-2» Роберт Арзуманян предоставил возможность сыграть почти всем находящимся в его распоряжении футболистам. Буквально на последних секундах матча у футболистов «Урарту-2» был самый реальный голевой момент, но Эрик Петросян, оставшийся наедине с голкипером ФК «Нораванк», промахнулся.
Этой встречей «Урарту-2» завершает контрольные матчи подготовительного периода. 14-го августа стартует Первая лига чемпионата Армении. В первом туре подопечные Роберта Арзуманяна сыграют в гостевом матче против ФК «Севан». Этот матч состоится на городском стадионе города Аштарак, начало в 17:30.
«УРАРТУ-2»: 22. Григорий Матевосян (1. Н. Оганнисян 63'), 2. Артур Меликян, 77. Эрик Симонян, 4. Эрик Пилоян, 16. Ара Джолакян (11. А. Мискириджян 56’), 20. Игрок на просмотре, 5. Феликс Хачатрян (15. Игрок на просмотре 79’), 26. Карен Галстян (14. К. Седракян 89’), 10. Гор Лулукян (17. Э. Петросян 71’), 8. Ованнес Топалян (9. О. Сафарян 46’ (7. С. Акопян 62’), 12. Араик Элоян (24. Дж. Сандей 46’).
Запасные: 1. Н. Оганнисян, 15. Р. Абраамян, 11. А. Мискириджян, 23. Э. Гулинян, 18. Л. Башоян, 3. О. Степанян, 24. Дж. Сандей, 14. К. Седракян, 13. Г. Мкртчян, 7. С. Акопян, 9. О. Сафарян, 33. А. Мартиросян.