ՎԱՀԵ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆԸ` ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ Մ-16 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԻ ԳԼԽԱՎՈՐ ՄԱՐԶԻՉ
ՀՖՖ նոր տեխնիկական տնօրենի նշանակումից և մարզչական խորհրդի ձևավորումից հետո հայտնի են դարձել նաև Հայաստանի տարբեր տարիքային հավաքականների նոր գլխավոր մարզիչների անունները։
Հայաստանի մինչև 16 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել «Ուրարտու-2»-ի մարզիչ Վահե Հարությունյանը։ Հավելենք, որ երիտասարդ մասնագետը նախկինում գլխավորել էր Հայաստանի մինչև 14 տարեկանների հավաքականը։
«Շատ շնորհակալ եմ վստահության համար։ Սա մեծ պատասխանատվություն է ինձ համար։ Կներդնեմ իմ հնարավորությունների առավելագույնը, աշխատանքս հնարավորինս լավ կատարելու համար։ Մենք ամեն ինչ կանենք, որպեսզի նպաստենք պատանի ֆուտբոլիստների աճին ու զարգացմանը»,-մեզ հետ զրույցում նշել է Հարությունյանը։

ВАГЕ АРУТЮНЯН - ГЛАВНЫЙ ТРЕНЕР СБОРНОЙ АРМЕНИИ Д-16
После назначения нового технического директора ФФА и формирования тренерского совета стали известны имена новых главных тренеров разновозрастных сборных Армении.
Главным тренером сборной Армении Д-16 лет был назначен тренер «Урарту-2», Ваге Арутюнян. Добавим, что молодой специалист ранее руководил сборной Армении Д-14.
«Я очень благодарен за доверие. Для меня это большая ответственность. Я сделаю все возможное, чтобы выполнять свою работу как можно лучше. Мы сделаем все, чтобы способствовать росту и развитию юных футболистов», - в беседе с нами сказал Арутюнян.