«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-ԱՂՋԻԿՆԵՐՆ» ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ՀԱՏՎԱԾԻ ԱՌԱՋԻՆ ԽԱՂՆ ԱՆՑԿԱՑՐԵՑ
Հայաստանի Կանանց Բարձրագույն խմբի առաջնության երկրորդ շրջանում «Ուրարտուի» աղջիկների թիմը մարտի 7-ին անցկացրեց առաջին հանդիպումը։ Բարձրագույն խմբում իր առաջին մրցաշրջանն անցկացնող «Ուրարտու-աղջիկները» 11-րդ տուրում սեփական հարկի տակ ուժերը չափեց առաջնության հավակնորդ թիմերից մեկի՝ «Հայասայի» հետ և պարտվեց 5-0 հաշվով։ Մեր դարպասապահ Յանա Հարությունյանը աչքի ընկավ մի քանի գեղեցիկ սեյվերով, բացի այդ, կարողացավ հետ մղել մրցակցի 11-մետրանոց հարվածը։
Այս հաղթանակից հետո գյումրեցիները վաստակած 23 միավորով հավասարվեցին առաջին հորիզոնականով ընթացող «Ալաշկերտ-աղջիկներին», իսկ մեր աղջիկները 15 միավորով 4-րդն են։
Հավելենք, որ հաջորդ տուրը «Ուրարտու-աղջիկները» բաց կթողնի, իսկ 13-րդ տուրում կհյուրընկալվի «Գյումրի-աղջիկներ» թիմին։ Խաղը կկայանա մարտի 21-ին՝ 15։30-ին, Գյումրիի ֆուտբոլի ակադեմիայում։
«Ուրարտու-աղջիկներ» - «Հայասա» հանդիպման ավելի շատ լուսանկարների համար կարող եք այցելել մեր ակադեմիայի ինստագրամյան էջ։

КОМАНДА «УРАРТУ-ДЕВОЧКИ» ПРОВЕЛА ПЕРВЫЙ МАТЧ ВТОРОЙ ЧАСТИ СЕЗОНА
Женская команда «Урарту» 7-го марта провела свою первую встречу второй части женской Премьер-лиги Армении. В 11-ом туре команда «Урарту-девочки», проводящие свой первый сезон в Высшей лиге, соревновались с одной из лидирующих команд чемпионата «Айяса» и проиграла со счетом 5-0. Голкипер нашей команды Яна Арутюнян отличилась несколькими красивыми сейвами, к тому же она смогла отразить пенальти.
После этой победы гюмрийцы делят первое место с командой «Алашкерт-девочки» с 23 очками, а наши девочки остались на четвертом месте с 15 очками.
Добавим, что команда «Урарту-девочки» пропустит следующий матч, а в 13-ом туре их ждет команда «Гюмри-девочки». Матч состоится 21-го марта в 15:30 в Гюмрийской футбольной академии.