ԷՐԻԿ ՍԻՄՈՆՅԱՆ. «ՊԱՐՏԱՎՈՐԵՑՆՈՂ Է ՓՈՐՁԱՌՈՒ ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏՆԵՐԻ ՀԵՏ ՆՈՒՅՆ ԹԻՄՈՒՄ ՀԱՆԴԵՍ ԳԱԼԸ»
«Ուրարտուի» գլխավոր թիմի կազմում իր նորամուտը «Փյունիկի» հետ խաղում նշեց 17-ամյա կենտրոնական պաշտպան Էրիկ Սիմոնյանը: Մեզ հետ զրույցում երիտասարդ ֆուտբոլիստը կիսվել է պաշտոնական առաջին խաղից ստացած տպավորություններով:
ԳԼԽԱՎՈՐ ԹԻՄՈՒՄ ՆՈՐԱՄՈՒՏԻ ՄԱՍԻՆ
«Շատ ուրախ եմ, որ առաջին խաղս անցկացրի գլխավոր թիմի կազմում: Անչափ պարտավորեցնող է, երբ նույն թիմում հանդես ես գալիս քեզանից տարիքով մեծ ու փորձառու ֆուտբոլիստների հետ: Միևնույն ժամանակ մեզ համար էլ մեծ փորձ է, շատ բան ենք սովորում նրանցից: Խաղի ընթացքում լարվածություն որպես այդպիսին չունեի, բայց կարող էի ավելի լավ խաղ ցուցադրել: Պետք է լավ հանդես գամ Առաջին խմբում, որպեսզի նորից ընդգրկվեմ գլխավոր թիմում, հուսով եմ, որ դեռ հնարավորություն կունենամ իմ խաղով օգնել թիմին»:
«ՓՅՈՒՆԻԿԻՑ» ԿՐԱԾ ՊԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Չէի ասի, որ վատ խաղացինք, առաջին րոպեներին բավական ակտիվ էինք, պահեր ունեինք, գնդակին տիրելու առավելություն էլ ունեինք, սակայն բաց թողած գոլից հետո խաղը որոշակի առումով փոխվեց: Հանդիպման վերջում էլ ակտիվացանք, ցավոք, չկարողացանք ճիշտ օգտագործել մեր ունեցած պահերը»:
ԸՆԹԱՑԻԿ ԵԼՈՒՅԹՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Թե՛ Բարձրագույն, թե՛ Առաջին խմբի առաջնություններն այս մրցաշրջանում լավ չդասավորվեցին մեզ համար: Գլխավոր թիմի նպատակը առաջնությունից զատ Հայաստանի գավաթին տիրելն էր, բայց դուրս մնացինք պայքարից: «Ուրարտու-2»-ն էլ առաջնությունում մրցանակային տեղ զբաղեցնելու նպատակ ուներ, բայց վերջին պարտություններից հետո, կարծում եմ՝ դժվար է լինելու: Հուսով եմ՝ հաջորդ մրցաշրջանում սխալները կուղղենք, կփորձենք ավելի լավ հանդես գալ ու բարձր հորիզոնականներ զբաղեցնել երկու առաջնություններում էլ»:

ЭРИК СИМОНЯН: “ОЧЕНЬ ОТВЕТСТВЕННО ИГРАТЬ С ТАКИМИ ОПЫТНЫМИ ИГРОКАМИ В ОДНОЙ КОМАНДЕ”
В составе основной команды “Урарту” свой дебют в матче с ФК “Пюник” отпраздновал 17-летний центральный защитник Эрик Симонян. В беседе с нами молодой футболист поделился впечатлениями от первого официального матча.
О ДЕБЮТЕ В ОСНОВНОЙ КОМАНДЕ
“Я очень рад, что сыграл свою первую игру в основной команде. Это очень ответственно, когда ты играешь в одной команде со старшими и более опытными игроками. В то же время — это большой опыт для нас, мы многому у них учимся. У меня не было напряжения как такового во время игры, но я мог продемонстрировать лучшую игру. Я должен хорошо играть в Первой лиге, чтобы снова попасть в состав основной команды, надеюсь, у меня все еще будет возможность помочь команде своей игрой”.
О ПОРАЖЕНИИ ОТ ФК “ПЮНИК”
“Я бы не сказал, что мы играли плохо, мы были довольно активны в первых минутах, у нас были моменты, у нас было преимущество во владении мячом, но после пропущенного гола игра немного изменилась. В конце встречи мы стали более активными, но, к сожалению, не смогли правильно использовать наши моменты”.
О ТЕКУЩИХ ВЫСТУПЛЕНИЯХ
“Чемпионаты и Высшей, и Первой лиги этого сезона не сложились хорошего для нашего клуба. Целью основной команды, кроме Чемпионата, было завоевание Кубка Армении, но мы выбыли из борьбы. А у команды “Урарту-2” была цель – занять призовое место в Чемпионате, но после последних поражений, думаю, это будет сложно. Надеюсь, мы исправим ошибки в следующем сезоне, постараемся выступать лучше и занять высокие позиции в обоих Чемпионатах”.