«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2» - «ՇԻՐԱԿ-2» 5-1
Կարանտինային դադարից հետո իր ելույթները Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությունում վերսկսեց «Ուրարտու-2»-ը։ Արամ Հակոբյանի գլխավորած թիմը սեփական հարկի տակ ընդունեց «Շիրակ-2»-ին։
Հանդիպումը բավականին գոլառատ ստացվեց։ Առաջինն աչքի ընկան «Շիրակ-2»-ի ֆուտբոլիստները։ Ստանդարտ իրավիճակի խաղարկումից հետո գլխի հարվածով գնդակը մրցակցի դարպասն ուղարկեց Վարդգես Հարությունյանը, մինչև ընդմիջում «Ուրարտու-2»-ի ֆուտբոլիստները կարողացան ոչ միայն հավասարեցնել հաշիվը, այլև առաջ անցնել։ Դուբլ ձևակերպեց Էրիկ Պետրոսյանը։
Երկրորդ խաղակեսում Արամ Հակոբյանի գլխավորած թիմի ֆուտբոլիստները կարողացան 3 անպատասխան գնդակ հեղինակել։ Սամվել Հակոբյանը դուբլ ձևակերպեց, մեկ անգամ էլ աչքի ընկավ Արսեն Եղիազարյանը։
Այս հաղթանակից հետո «Ուրարտու-2»-ն իր ակտիվում ունի 36 միավոր և «Ալաշկերտ-2»-ի հետ կիսում է 6-ից 7-րդ տեղերը։ Հաջորդ տուրում «Ուրարտու-2»-ը կմրցի «Փյունիկ-2»-ի հետ, այդ հանդիպումը կկայանա հունիսի 4-ին։
«ՈւՐԱՐՏՈՒ-2» - «ՇԻՐԱԿ-2» 5-1
0-1 Վարդգես Հարությունյան (24՛), 1-1 Էրիկ Պետրոսյան (35՛), 2-1 Էրիկ Պետրոսյան (45+2՛ 11մ), 3-1 Սամվել Հակոբյան (50՛), 4-1 Արսեն Եղիազարյան (71՛), 5-1 Սամվել Հակոբյան (87՛)
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2». 1. Նարեկ Հովհաննիսյան, 15. Արթուր Խաչատրյան, 3. Էրիկ Ղարիբյան (2․ Արթուր Մելիքյան 80՛), 8. Հրաչյա Գեղամյան, 4. Էրիկ Փիլոյան, 33. Արսեն Սադոյան (17․ Տիգրան Այունց 46՛), 18. Արսեն Եղիազարյան, 6. Էրիկ Վարդանյան (ա) (26․Կարեն Գալստյան 62՛), 20. Ռուբեն Եսայան (5․ Ֆելիքս Խաչատրյան 56՛), 7. Սամվել Հակոբյան, 9. Էրիկ Պետրոսյան (10․ Գոռ Լուլուկյան 46՛):
«ՇԻՐԱԿ-2»․ 55․ Լյովա Կարապետյան, 2․ Վարդան Շահբազյան, 15․ Վարդգես Հարությունյան, 17․ Առլեն Ծատուրյան (60․ Դավիթ Սերոբյան 60՛), 29․ Ստյոպա Գևորգյան (28․ Լևոն Մելքոնյան 46՛ (54․ Սերգեյ Մանուկյան 77՛), 37․ Սերյոժա ՈՒռուշանյան (34․ Խաչիկ Սարգսյան 46՛), 38․ Ալբերտ Դարբինյան, 39․ Լյովա Մրյան, 41․ Վրեժ Թորոսյան (52․ Արկադի Աղանյան 82՛), 47․ Համլետ Մնացականյան, 57․ Սամվել Ղուկասյան։

“УРАРТУ-2” – “ШИРАК-2” 5-1
После карантинного перерыва свои выступления в Первой лиге Чемпионата Армении возобновила команда “Урарту-2. Футболисты под руководством Арама Акопяна на своем поле приняли “Ширак-2”.
Встреча получилась насыщенной голами. Первыми сумели отличиться футболисты “Ширак-2”. После розыгрыша стандартного положения ударом головой гол в ворота соперника забил Вардгес Арутюнян, до перерыва футболисты “Урарту-2” смогли не только сравнять счет, но и выйти вперед. Автором дубля стал Эрик Петросян.
Во втором тайме подопечным Арама Акопяна удалось забить 3 безответных гола. Дубль оформил Самвел Акопян, один раз отличился Арсен Егиазарян.
После этой победы команда “Урарту-2”, имея в активе 36 очков, делит 6-7 места с командой “Алашкерт-2”.
В следующем туре “Урарту-2” сразится с командой “Пюник-2”, этот матч состоится 4-го июня.
УРАРТУ-2” – “ШИРАК-2” 5-1
0-1 Вардгес Арутюнян (24’), 1-1 Эрик Петросян (35’), 2-1 Эрик Петросян (45’+), 3-1 Самвел Акопян (50’), 4-1 Арсен Егиазарян (71’), 5-1 Самвел Акопян (87).
“УРАРТУ-2”: 1. Нарек Оганесян, 15. Артур Хачатрян, 3. Эрик Гарибян (2. Артур Меликян 80’), 8. Грачья Гегамян, 4. Эрик Пилоян, 33. Арсен Садоян (17. Тигран Аюнц 46’), 18. Арсен Егиазарян, 6. Эрик Варданян (К) (26. Карен Галстян 62’), 20. Рубен Есаян (5. Феликс Хачатрян 56’), 7. Самвел Акопян, 9. Эрик Петросян (10. Гор Лулукян 46’).
"ШИРАК-2": 55 ․ Лева Карапетян, 2 ․ Вардан Шахбазян, 15 ․ Вардгес Арутюнян, 17 ․ Аркен Цатурян (60․ Давид Серобян 60'), 29 ․ Стёпа Геворгян (28․ Леон Мелконян 46' (54. Сергей Манукян 77'), 37 ․ Сережа Урушанян (34․ Хачик Саргсян 46'), 38 ․ Альберт Дарбинян, 39 ․ Лева Мрян, 41 ․ Вреж Торосян (52․ Аркадий Аганян 82'), 47 ․ Гамлет Мнацаканян, 57 ․ Самвел Гукасян.