«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»-Ը ՍՏՈՒԳՈՂԱԿԱՆ ԽԱՂՈՒՄ ՊԱՐՏՎԵՑ «ՆՈՐԱՎԱՆՔԻՆ»
«Ուրարտու-2»-ն այսօր սեփական մարզաբազայում ստուգողական խաղ անցկացրեց «Նորավանքի» հետ։  Թիմերը խաղադաշտ մտան սև թևկապներով ու հանդիպումը սկսեցին մեկ րոպե լռությամբ՝ ի հիշատակ արցախյան մարտում ընկած մեր հերոսների։
Առաջին խաղակեսը թիմերն ակտիվ սկսեցին ու հասցրին վտանգավոր գրոհներ կազմակերպել միմյանց դարպասի ուղղությամբ։ Հանդիպման 29-րդ րոպեին «Նորավանքի» ֆուտբոլիստները բացեցին խաղի հաշիվը։ Գոլի հեղինակ դարձավ Բենջամին Տեչեն։ Թիմերն ընդմիջման գնացին հյուրերի նվազագույն առավելությամբ։
Երկրորդ խաղակեսում «Նորավանքն» ավելի շատ էր գոլային պահեր ստեղծում ու դրանք հասցնում իրենց նպատակին։ Վահե Գևորգյանի գլխավորած թիմի ֆուտբոլիստները 52-րդ րոպեին կրկնապատկեցին իրենց առավելությունը, աչքի ընկավ փորձարկվող ֆուտբոլիստներից մեկը։ 78-րդ րոպեին կրկին փորձարկվող ֆուտբոլիստներից մեկը հաշիվը դարձրեց 3-0, իսկ 80-րդ րոպեին Կարեն Խատուևի խփած գնդակն ապահովեց իր թիմի հաղթանակը խոշոր հաշվով։ «Ուրարտու-2» - «Նորավանք» 0-4:
Հավելենք, որ ռազմական դրությամբ պայմանավորված՝ Առաջին խմբի առաջնությունը անորոշ ժամանակով հետաձգվել է, իսկ վերսկսման ժամկետները դեռևս հայտնի չեն։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2» - «ՆՈՐԱՎԱՆՔ» 0-4
0-1 Տեչե (29'), 0-2 Փորձարկվող ֆուտբոլիստ (52'), 0-3 Փորձարկվող ֆուտբոլիստ (78), 0-4 Կարեն Խատուև (80')
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2». 1․ Նարեկ Հովհաննիսյան (12․ Գոռ Թոխյան 46'), 5․ Ֆելիքս Խաչատրյան (33․ Էրիկ Ղարիբյան 46'), 2․ Արթուր Մելիքյան, 4․ Էրիկ Փիլոյան (70․ Արման Մարտիրոսյան 73'), 99․ Ռուբեն Աբրահամյան (8․ Գևորգ Գրիգորյան 57'), 28․ Ռոբերտ Բաղրամյան (18․ Գագիկ Մկրտչյան 73'), 26․ Կարեն Գալստյան (16․ Արսեն Խչոյան 73'), 88․ Խարիտոն Այվազյան (13․ Էդգար Ղուլինյան 64'), 20․ Ռուբեն Եսայան (12․ Արա Ջոլաքյան 46'), 11․ Արթուր Միսկիրիջյան (21․ Հարություն Ստեփանյան 64'), 15․ Աբրահամ Պորտուգալյան (14․ Կորյուն Սեդրակյան 58')։
Պահեստայիններ՝  Գոռ Թոխյան, Արա Ջոլաքյան, Արման Մարտիրոսյան, Գևորգ Գրիգորյան, Կորյուն Սեդրակյան, Էդգար Ղուլինյան, Հարություն Ստեփանյան, Ռաֆայել Մովսիսյան, Էրիկ Ղարիբյան, Արսեն Խչոյան, Գագիկ Մկրտչյան:

КОМАНДА «УРАРТУ-2» ПРОИГРАЛА В КОНТРОЛЬНОМ МАТЧЕ ФК «НОРАВАНК»
Команда «Урарту-2» сегодня на собственной базе сыграла контрольный матч с футбольным клубом «Нораванк». Команды вышли на поле с черными повязками и начали матч с минуты молчания в память о наших героях, павших в бою в Республике Арцах.
Первый тайм обе команды начали активно и сумели организовать ряд опасных атак в направлении ворот друг друга. На 29-ой минуте футболисты «Нораванка» открыли счет матча. Гол забил Бенджамин Тече. Команды ушли на перерыв с минимальным преимуществом гостей.
Во втором тайме «Нораванк» создал больше голевых моментов, в итоге доведя их до своей цели. Гости сначала на 52-ой минуте удвоили свое преимущество, отличился один из футболистов на просмотре, затем на 78-ой минуте еще один из футболистов, проходящих просмотр, забил, делая счет 3-0, а на 80-ой минуте Карен Хатуев четвертым забитым голом поставил точку в матче. «Урарту-2» - «Нораванк» 0-4.
Добавим, что из-за введенного в стране военного положения чемпионат Первой лиги Армении отложен на неопределенный срок.
«УРАРТУ-2» - «НОРАВАНК» 0-4
0-1 Тече (29'), 0-2 Игрок на просмотре (52'), 0-3 Игрок на просмотре (78), 0-4 Карен Хатуев (80').
«УРАРТУ-2»: 1․ Нарек Оганнисян (12․ Гор Тохян 46'), 5․ Феликс Хачатрян (33․ Эрик Гарибян 46'), 2․ Артур Меликян, 4․ Эрик Пилоян (70․ Арман Мартиросян 73'), 99. Рубен Абраамян (8․ Геворг Григорян 57'), 28. Роберт Баграмян (18․ Гагик Мкртчян 73'), 26․ Карен Галстян (16․ Арсен Хчоян 73'), 88. Харитон Айвазян (13․ Эдгар Гулинян 64'), 20․ Рубен Есаян (12․ Ара Джолакян 46'), 11․ Артур Мискириджян (21․ Арутюн Степанян 64'), 15․ Абраам Португалян (14․ Корюн Седракян 58').
Запасные: Гор Тохян, Ара Джолакян, Арман Мартиросян, Геворг Григорян, Корюн Седракян, Эдгар Гулинян, Арутюн Степанян, Рафаэль Мовсисян, Эрик Гарибян, Арсен Хчоян, Гагик Мкртчян.