«ՈւՐԱՐՏՈՒ-2» - «ԱՐԱՐԱՏ-ԱՐՄԵՆԻԱ-2» 0-1
Նախապատրաստվելով նոր մրցաշրջանին «Ուրարտու-2»-ը սեփական մարզաբազայում ստուգողական առաջին հանդիպումն անցկացրեց։ Մրցակիցը «Արարատ-Արմենիա-2»-ն էր։
Սա Ռոբերտ Արզումանյանի գլխավորությամբ «Ուրարտու-2»-ի առաջին հանդիպումն էր։ Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, «Ուրարտու-2»-ը համալրվել է ակումբի ակադեմիայի ավագ տարիքի ֆուտբոլիստներով և արդեն այս խաղում նրանք խաղաժամանակ ստացան։
Հանդիպումն ընդհանուր հաշվով անցավ հավասար պայքարում։ Խաղի միակ գոլը գրանցվեց երկրորդ խաղակեսում։ 65-րդ րոպեին հեռահար հարվածով անչափ գեղեցիկ գոլի հեղինակ դարձավ Վահրամ Մախշուդյանը։
Ընդունած գոլից հետո «Ուրարտու-2»-ը սկսեց ավելի ակտիվ գործել, ստեղծվեցին մի շարք վտանգավոր պահեր, բայց նոր գոլեր այդպես էլ չգրանցվեցին։ «Ուրարտու-2» - «Արարատ-Արմենիա-2» 0-1:
0-1 Վահրամ Մախշուդյան (65')
«ՈւՐԱՐՏՈՒ-2». Նարեկ Հովհաննիսյան (Հրաչ Սահակյան 46'), Ֆելիքս Խաչատրյան (Գևորգ Գրիգորյան 46'), Էրիկ Փիլոյան (Արման Մարտիրոսյան 46'), Արթուր Մելիքյան (Էրիկ Սիմոմյան 46'), Արա Ջոլակյան (Գևորգ Արաբյան 46'), Գոռ Լուլուկյան (Կարեն Գալստյան 46'), Փորձարկվող ֆուտբոլիստ (Ալեն Պողոսյան 46' (Էրիկ Փիլոյան 78'), Էդգար Ղուլինյան (Արթուր Միսկիրիջյան 46'), Ռուբեն Եսայան (Արայիկ Էլոյան 46' (Ֆելիքս Խաչատրյան 66'), Կորյուն Սեդրակյան (Սամվել Հակոբյան 46'), Հարություն Ստեփանյան (Լևոն Բաշոյան 46' (Գոռ Լուլուկյան 66')։

«УРАРТУ-2» - «АРАРАТ-АРМЕНИЯ-2» 0-1
Готовясь к новому сезону, «Урарту-2» провел первый контрольный матч на собственной базе. Соперником была команда «Арарат-Армения-2».
Это была первая встреча «Урарту-2» под руководством Роберта Арзуманяна. Как мы сообщали ранее, команда «Урарту-2» пополнилась игроками команд академии старших возрастов, которые уже получили игровое время в этом матче.
Встреча прошла в равной борьбе. Единственный гол матча был забит во втором тайме. На 65-й минуте Ваграм Махшудян забил очень красивый гол с дальнего удара.
После пропущенного гола команда «Урарту-2» начала действовать активнее, был создан ряд опасных моментов, но новых голов зафиксировано не было. «Урарту-2» - «Арарат-Армения-2» 0-1.
«УРАРТУ-2» - «АРАРАТ-АРМЕНИЯ-2»
0-1 Ваграм Махшудян (65’)
«УРАРТУ-2»: Нарек Оганнисян (Грач Саакян 46'), Феликс Хачатрян (Геворг Григорян 46'), Эрик Пилоян (Арман Мартиросян 46’), Артур Меликян (Эрик Симонян 46’), Ара Джолакян (Геворг Арабян 46’), Гор Лулукян (Карен Галстян 46’), Игрок на просмотре (Aлен Погосян 46' (Эрик Пилоян 78’), Эдгар Гулинян (Артур Мискириджян 46’), Рубен Есаян (Aраик Элоян 46' (Феликс Хачатрян 66’), Арутюн Степанян (Левон Башоян 46’ (Гор Лулукян 66’), Корюн Седракян (Самвел Акопян 46’).