ՀԱՅՏՆԻ Է «ԱՐԱՐԱՏ» - «ՈՒՐԱՐՏՈՒ» ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ՎԱՅՐԸ
Երեկ՝ սեպտեմբերի 28-ին, կայացավ ՀՖՖ Գործկոմի արտահերթ նիստը, որի ժամանակ որոշում ընդունվեց VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի և Առաջին խմբի առաջնության հանդիպումների կայացման վերաբերյալ, ըստ որի VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգան չի դադարեցվելու։ Այսպիսով, 6-րդ տուրի «Արարատ» - «Ուրարտու» խաղը կայանալու է սեպտեմբերի 30-ին Ձորաղբյուրի մարզադաշտում և մեկնարկելու է 16։15-ին։
Հավելենք, որ 6-րդ տուրի բոլոր հանդիպումները կսկսվեն լռության րոպեով՝ ի պատիվ սահմանին ընկած մեր զինվորների, իսկ մասնակից թիմերի ֆուտբոլիստները կկրեն սև ժապավեններ։
Նշենք նաև, որ Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնության 7-րդ տուրի բոլոր հանդիպումները հետաձգվել են անորոշ ժամանակով։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ երկրում տիրող ռազմական դրությամբ պայմանավորված՝ ՀՖՖ հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարերը կարող են հետաձգվել։

СТАЛО ИЗВЕСТНО МЕСТО И ВРЕМЯ ПРОВЕДЕНИЯ МАТЧА «АРАРАТ» - «УРАРТУ»
Вчера, 28 сентября, прошло заседание Исполкома ФФА, в ходе которого решился вопрос матчей чемпионатов Премьер-лиги и Первой лиги. Было принято решение не приостанавливать чемпионат Премьер-лиги Армении, таким образом, матч 6-го тура между «Араратом» и «Урарту» состоится 30-го сентября на базе в Дзорахбюре, начало в 16:15.
Добавим, что все матчи 6-го тура Премьер-лиги Армении начнутся с минуты молчания в честь павших на границе солдат, а у каждого футболиста обеих команд на руке будет черная повязка.
Также стоит отметить, что на заседании также было принято решение отложить все матчи 7-го тура Первой лиги Армении на неопределенный срок.
Ранее мы сообщали, что из-за введенного в стране военного положения все спортивные мероприятия под эгидой ФФА могут быть перенесены.