ՀՐԱՉ ԱՂԱԲԵԿՅԱՆԸ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԱԿԱՆ ՆԱՄԱԿ Է ՀՂԵԼ ՍԱՐԳԻՍ ԻՍՐԱԵԼՅԱՆԻՆ
Հոկտեմբերի 15-ին իր ծննդյան 70-րդ տարեդարձն է նշում «Ուրարտու» (նախկին «Բանանց») ֆուտբոլային ակումբի հիմնադիրներից մեկը` ակումբի նախկին նախագահ Սարգիս Իսրաելյանը։ Այդ կապակցությամբ ակումբի գլխավոր տնօրեն Հրաչ Աղաբեկյանը շնորհավորական նամակ է ուղարկել․
«Հարգելի' Սարգիս Իսրաելյան,
Շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ։
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի տարեգրությունում Ձեր անունը գրված է ոսկե տառերով, քանի որ Դուք եղել եք ակումբի հիմնադրման ու կայացման ռահվիրաներից մեկը։ Երկար տարիներ զբաղեցրել եք Ձեր հարազատ գյուղի անունը կրող ակումբի՝ «Բանանցի» նախագահի պաշտոնը և այդ տարիներին մեծ նվիրումով ներգրավված եք եղել ակումբի զարգացման ու կայացման աշխատանքներին։ Հարկ եմ համարում նշել, որ Ձեր ղեկավարած տարիներին ակումբը զգալի առաջընթաց է գրանցել ինչպես զարգացման, այնպես էլ ենթակառուցվածքների ստեղծման ու կայացման տեսանկյունից։
Շնորհակալություն ենք հայտնում Ձեզ` կատարած աշխատանքի, դրսևորած նվիրումի և ներդրած ջանքերի համար։ Ձեր և ակումբի մյուս նվիրյալների կատարած աշխատանքը մեզ առաջընթաց գրանցելու և ունեցած պայմաններն ու ենթակառուցվածքները զարգացնելու և կատարելագործելու հիմք ու շարժառիթ են տալիս։
Կրկին շնորհավորելով Ձեզ ծննդյան տարեդարձի առթիվ` «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի ամբողջ անձնակազմի անունից Ձեզ մաղթում ենք քաջառողջություն, երջանկություն և երկար տարիների կյանք»։

ГРАЧ АГАБЕКЯН НАПРАВИЛ ПОЗДРАВИТЕЛЬНОЕ ПИСЬМО САРГИСУ ИCРАЕЛЯНУ
Один из основателей футбольного клуба «Урарту» (бывший «Бананц»), бывший президент клуба Саргис Исраелян 15-го октября отмечает свое 70-летие. По этому поводу генеральный директор клуба Грач Агабекян направил поздравительное письмо․
«Уважаемый Саргис Исраелян,
Поздравляю Вас с 70-летием.
В хронике футбольного клуба «Урарту» Ваше имя написано золотыми буквами, так как Вы были одним из основателей и создателей клуба. На протяжении многих лет Вы занимали должность президента клуба «Бананц», который был назван именем Вашего родного села, за эти годы Вы с большим энтузиазмом участвовали в развитии и становлении клуба. Считаю необходимым отметить, что за годы Вашего руководства клуб добился значительных успехов как в плане развития и прогресса, так и в создании и становлении инфраструктуры.
Спасибо за Вашу работу, преданность делу и усилия. Работа, проделанная Вами и остальными преданными клубу людьми, дает нам основу и мотивацию для достижения прогресса, развития и улучшения условий и инфраструктуры.
Еще раз поздравляя Вас с Днем рождения, от имени всего коллектива футбольного клуба «Урарту» желаем Вам здоровья, счастья и долгих лет жизни».