ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ․ ՆԱՆԱ ԱՆՏՎԻ
Ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ «Ուրարտուի» կազմը համալրել է գանացի պաշտպան Նանա Անտվին։ 20-ամյա ֆուտբոլիստն «Ուրարտու» է տեղափոխվել Վանաձորի «Լոռիից», որի կազմում մասնակցել է 17 հանդիպման։ Հավելենք, որ Անտվին հանդես է եկել նաև ֆրանսիական «Լիլի» կազմում։
Մեր թիմի կազմը համալրելուց հետո Անտվին կիսվել է տպավորություններով․
«Ցանկացած ֆուտբոլիստ պարզապես երազում է նման ակումբում խաղալում մասին։ Այստեղ խաղացող ընկերներ ունեմ՝ Մենսահը, Իվուն, Դեսիրեն։ Երբ նրանց ասացի, որ «Ուրարտու» տեղափոխվելու տարբերակ ունեմ, նրանք ասացին, որ այս հնարավորությունը չպետք է ձեռքիցս բաց թողնեմ։

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ: НАНА АНТВИ
Рады сообщить, что в футбольном клубе «Урарту» новое подписание. Клуб подписал трудовое соглашение с ганским защитником Нана Антви. 20-летний футболист перешел в «Урарту» из ванадзорского «Лори», в котором провел 17 матчей. Добавим, что Антви также играл во французском футбольном клубе «Лилль».
После присоединения к нашей команде Антви поделился своими впечатлениями:
«Каждый футболист мечтает играть в таком клубе. У меня есть друзья, которые здесь играют: Менса, Иву, Десире. Когда я сказал им, что у меня есть возможность перейти в «Урарту», они сказали, что я не должен упускать эту возможность.