ԿՈՆՖԵՐԵՆՑԻԱՆԵՐԻ ԼԻԳԱ. ՀԱՅՏՆԻ Է ԱՌԱՋԻՆ ԽԱՂԻ ՄՐՑԱՎԱՐԻ ԱՆՈՒՆԸ
ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպայի Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման առաջին փուլի «Մարիբոր» - «Ուրարտու» հանդիպում կսպասարկի Բելգիան ներկայացնող մրցավարական անձնակազմը:
Գլխավոր մրցավարը Նաթան Վերբոմենն է, նրան կօգնեն Մաթիաս Հիլարտը և Ռուբեն Վինսը: Հանդիպման չորրորդ պաշտոնյան Լոթար Դ՛Հոնդտն է:
Ուշագրավ է, որ գլխավոր մրցավար Նաթան Վերբոմենը հայկական ակումբի մասնակցությամբ խաղ սպասարկելու փորձ ունի: 2019 թվականին բելգիացի մրցավարը սպասարկել էր ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպայի լիգայի որակավորման 1-ին փուլի «Ալաշկերտ» - «Մակեդոնիա» հանդիպումը, որն ավարտվել էր երևանյան թիմի հաղթանակով՝ 3-1 հաշվով:

ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЙ: ИЗВЕСТНО ИМЯ АРБИТРА ПЕРВОГО МАТЧА
Матч между «Марибором» и «Урарту» в первом квалификационном раунде Лиги Конференций УЕФА будет судить бельгийская судейская бригада.
Главный арбитр - Нейтан Вербомен, ему будут ассистировать Матиас Хилларт и Рубен Винс. Четвертый официальный представитель матча - Лотар Д'Ондт.
Примечательно, что главный арбитр Натан Вербомен имеет опыт судейства матча с участием армянского клуба. В 2019 году бельгийский арбитр судил матч между командами «Алашкерт» и «Македония» в первом отборочном раунде Лиги Европы УЕФА, который завершился победой ереванской команды со счетом 3-1.