«ՈՒՐԱՐՏՈՒՆ» ԻՐ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ԱՄԵՆԱԳՈԼԱՌԱՏ ՄԵԿՆԱՐԿՆ ՈՒՆԵՑԱՎ
VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի հոբելյանական 30-րդ առաջնությունում «Ուրարտուն» մեկնարկեց երկու խոշոր հաշվով հաղթանակներով։ Թիմը նախ առավելության հասավ «Նորավանքի» նկատմամբ 3-0 հաշվով, այնուհետև 4-1 հաշվով հաղթեց «Սևանին»։
Սա առաջին դեպքն է, երբ երկրորդ տուրից հետո «Ուրարտուն» իր ակտիվում ունենում է խփած 7 գոլ։ Լավագույն ցուցանիշը մինչ այս գրանցվել էր 2006 թվականին, երբ նախկին «Բանանցը» առաջնության 2-րդ տուրում 6-0 հաշվով առավելության էր հասել «Շիրակի» նկատմամբ, սակայն առաջին տուրում նվազագույն հաշվով պարտվել էր «Արարատին»։
Սա Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնությունների պատմության ընթացքում երկրորդ դեպքն է, երբ «Ուրարտուն» առաջնության մեկնարկային երկու տուրերում հաղթանակ է տոնել։ Ավելի լավ ցուցանիշ թիմն ունեցել է 2005 թվականին, երբ հաղթանակ է տոնել մեկնարկային 4 հանդիպումներում։

«УРАРТУ» ЗАФИКСИРОВАЛ САМЫЙ РЕЗУЛЬТАТИВНЫЙ СТАРТ В ЧЕМПИОНАТЕ ЗА СВОЮ ИСТОРИЮ
В 30-ом юбилейном чемпионате VBET Премьер-лиги Армении «Урарту» стартовал с двух крупных побед. Команда сначала одержала победу над «Нораванком» со счетом 3-0, а затем обыграла «Севан» со счетом 4-1.
Это первый случай, когда «Урарту» забил 7 мячей после двух туров. Наилучший показатель до этого был зафиксирован в 2006 году, когда бывший «Бананц» во втором туре чемпионата обыграл «Ширак» со счетом 6-0 над , но проиграл «Арарату» с минимальным счетом в первом туре.
Это второй случай в истории Премьер-лиги Армении, когда «Урарту» отметил победу в первых двух турах чемпионата. Лучше показатель у команды был в 2005 году, когда она одержала победу в первых 4 матчах.