ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ԱՅՍՕՐ ԻՆՔՆԵՐՍ ՀԱՍԿԱՑԱՆՔ, ՈՐ ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏՆԵՐԸ ՊԵՏՔ Է ՀԱՎԱՏԱՆ ԻՐԵՆՑ ՀԱՂԹԱՆԱԿԻՆ»
Fastex Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 20-րդ տուրում՝ «Շիրակի» նկատմամբ տոնած հաղթանակից հետո (2-3) մեր թիմի գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն խոսել է հանդիպման մասին․
«Ուզում եմ ասել, որ առաջին շրջանի երկրորդ տուրում մենք այստեղ խաղացել ենք, ես այստեղ չէի այդ ժամանակ, և մարզիչներն ինձ ասացին, որ ծայրաստիճան ծանր խաղ էր, ինքնին արտագնա խաղը ծանր էր, և այսօր ես հասկացա՝ ինչու։ Շատ ծանր խաղ էր, մրցակիցն այս մարզադաշտում խաղում էր իր երկրպագուների ներկայությամբ, որոնք լսելի էին, խաղում էր շատ ագրեսիվ ու անձնուրաց։
Ինչ վերաբերում է հենց խաղին, ասեմ, որ այն մեկ ժամ ուշ սկսվեց, և երբ լույսը միացրին, հաշիվն արդեն 2-0 էր՝ հօգուտ «Շիրակի»։ Դրանից հետո թիմը սկսեց խաղալ, սկսեց ոչ այնպես, ինչպես ծրագրել էինք, բայց ամենակարևորը, ինչ կարող ենք քաղել այս խաղից այն է, որ այն տևում է 90 րոպե, դրան գումարած ավելացված ժամանակը, և ֆուտբոլիստը միշտ պետք է հավատա իր հաղթանակին։ Այսօր նրանք զգացին դա իրենց մաշկի վրա և դա շատ բան արժեր»:

ДМИТРИЙ ГУНЬКО: «СЕГОДНЯ МЫ ПОНЯЛИ, ЧТО ФУТБОЛИСТЫ ДОЛЖНЫ ВЕРИТЬ В СВОЮ ПОБЕДУ»
После победы над «Шираком» (2-3) в 20-ом туре Fastex Премьер-лиги Армении главный тренер нашей команды Дмитрий Гунько рассказал о матче:
«Хочу сказать, что во втором туре первого круга чемпионата мы играли здесь, меня тогда здесь не было, и наши тренеры сказали, что это была крайне сложная игра и сам выезд был крайне тяжелым, и сегодня я понял, почему. Это была очень сложная игра, соперник играл на этом стадионе в присутствии своих болельщиков, которых было слышно, он играл очень агрессивно и самоотверженно.
Что касается самого матча, то надо сказать, что он начался с опозданием на час, а когда зажегся свет, счет уже был 2-0 в пользу «Ширака». После этого команда заиграла, она началась не так, как мы планировали, но самое главное, что мы можем вынести из этой игры, это то, что она длится 90 минут плюс добавленное время, и игрок всегда должен верить в свою победу. Сегодня они почувствовали это на своей коже, и это дорогого стоило».