ԿԱՆԱՆՑ ՖՈՒՏԶԱԼԻ ԲԱՑ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ. ՕՐ 5
Կանանց ֆուտզալի բաց առաջնության մրցումային հինգերորդ օրն իրենց հերթական հանդիպումներն անցկացրին մինչև 16 և մինչև 12 տարեկանների խմբերում հանդես եկող «Ուրարտու-աղջիկներ-1», «Ուրարտու-աղջիկներ-2» և «Ուրարտու-աղջիկներ-3» թիմերը։
«Սուրենավան-աղջիկներ-1» - «Ուրարտու-աղջիկներ-1» թիմերի միջև պայքարում հաջողության հասավ մրցակիցը, խաղն ավարտվեց 7-0 հաշվով։ Հարկ է նշել, որ մեր աղջիկները խաղացին առանց փոխարինումների։
Այնուհետև մեկնարկեց «Ուրարտու-աղջիկներ-2» - «Ոսկետափ-աղջիկներ-2» հանդիպումը։ Այս խաղում մեր աղջիկները 15 անպատասխան գնդակ ուղարկեցին մրցակցի դարպասը: «Ուրարտու-աղջիկներ-2»-ից 6 գոլի հեղինակ դարձավ Լինա Առաքելյանը, 5 գոլ հեղինակեց Լիա Խաչյանը, հեթ-տրիկ ձևակերպեց Նարե Հովհաննիսյանը, մեկ անգամ էլ աչքի ընկավ Վարդուհի Օհանյանը։
Խաղային օրվա մեր վերջին թիմը «Ուրարտու-աղջիկներ-3»-ն էր, որն ուժերը չափեց «Արարատի Արաքս-աղջիկներ» թիմի հետ։ Այս խաղում մերոնք երկու անգամ գրավեցին մրցակցի դարպասը՝ սեփականը պահելով անառիկ։ Գոլերի հեղինակներ դարձան Նարե Ղազարյանը և Լուսինե Սաֆարյանը։
Վաղը, փետրվարի 6-ին, կկայանա նախորդ տուրից հետաձգված հանդիպումը՝ «Ուրարտու-աղջիկներ-1»-ի մասնակցությամբ։ Խաղը տեղի կունենա Արմավիրի սպորտդպրոցի մարզադահլիճում և կմեկնարկի ժամը 11:00-ին։

ЖЕНСКИЙ ОТКРЫТЫЙ ЧЕМПИОНАТ ПО ФУТЗАЛУ: ДЕНЬ 5
Команды «Урарту-девочки-1», «Урарту-девочки-2» и «Урарту-девочки-3», выступающие в возрастных группах до 16 и до 12 лет, провели очередные матчи в пятый день Женского открытого чемпионата по футзалу.
В матче между командами «Суренаван-девочки-1» и «Урарту-девочки-1» сильнее оказались первые, а сам матч завершился со счетом 7-0. Стоит отметить, что наши девочки играли без замен.
Затем стартовал матч «Урарту-девочки-2» - «Воскетап-девочки-2». В этой игре наши девочки, выступающие в возрастной группе до 12 лет, забили 15 безответных мячей. В составе команды «Урарту-Девочки-2» Лина Аракелян оформила гекса-трик, Лия Хачян - пента-трик, Наре Ованнисян оформила хет-трик, а Вардуи Оганян отличилась один раз.
Последними выступали девочки из команды «Урарту-девочки-3», которая встречалась с командой «Арарат Аракс-девочки». В этой игре наши дважды поразили ворота соперника, оставив свои без сухими. Авторами голов стали Наре Казарян и Лусине Сафарян.
Завтра, 6-го февраля, состоится перенесенный с предыдущего тура матч с участием команды «Урарту-девочки-1». Матч состоится в спортивном зале Армавирской спортивной школы, начало в 11:00.