ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ԱՐԺԱՆԻ ԷԻՆՔ ՀԱՂԹԱՆԱԿԻ»
«Նոայի» նկատմամբ տոնած հաղթանակի ու խաղի մասին իր կարծիքն է հայտնել մեր թիմի գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն․
«Իմ կարծիքով, մեր թիմն այսօր շատ կազմակերպված խաղ անցկացրեց, գոլ խփեցինք, հետո բավական լավ հնարավորություններ ունեինք զարգացնելու մեր առավելությունը: Պաշտպանությունում էլ լավ էինք գործում, թույլ չտվեցինք «Նոային» վտանգավոր պահեր ստեղծել: Ընդհանուր առմամբ, արժանի էինք հաղթանակի»:
ՍՈՒՊԵՐԳԱՎԱԹՈՒՄ ԿՐԱԾ ՊԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԹՈՂԱԾ ՀԵՏՔԻ ՄԱՍԻՆ
«Ոչ մի հետք չի թողել այդ պարտությունը, տղաներին ոչինչ չեմ ասել, 3 օր հանգիստ է ունեցել թիմը, այնուհետև աշխատել ենք ու պատրաստվել առաջնությանը: Դա չի նշանակում, որ մենք չենք հուսահատվել այդ խաղից հետո, բնականաբար, բոլոր ֆուտբոլիստներն էլ հասկանում են, որ նման քանակության պահերը, որոնք ունեինք ու չավարտեցինք գոլով, դա շատ վատ է, բայց պետք էլ շարժվել առաջ, ինչն էլ արեցինք»:
ԽԱՂԱԴԱՇՏՈՒՄ ՀԱՅԵՐԻ ՔԻՉ ԹՎԻ ՄԱՍԻՆ
«Մեզ Մոտ Նանան հանդիսանում է այս պահին Հայաստանի քաղաքացի չէ, բայց ունի սպորտային հայկական քաղաքացիություն, նա կարող է, ըստ կանոնների,  մասնակցել Հայաստանի առաջնության հանդիպումներին որպես հայ ֆուտբոլիստ: Մենք շատ կուզեինք, որ մեր թիմի կազմում որքան հնարավոր է շատ հայ ֆուտբոլիստներ, սակայն Փիլոյանը վնասվածք է ստացել, Ղազարյանը վնասվածք է ստացել, Մելքոնյանը երկար ժամանակ չի խաղալու, Մկրտչյանը` նույնպես: Տարախչյանն էլ միացել է մեզ միջազգային դադարից հետո` երկու խաղն էլ անցկացնելով գրեթե 90 րոպե: Պատկերն այսպիսին էր»:
ԱՐԱՍ ՕԶԲԻԼԻԶԻ` ԽԱՂԱԴԱՇՏ ԴՈՒՐՍ ՉԳԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Արասը կազմ ու պատրաստ էր խաղադաշտ դուրս գալուն, նա հայտավորված էր, նստած էր պահեստայինների նստարանին, սակայն հանդիպումն այնպես էր դասավորվում, որ ինձ անհրաժեշտ էին մի փոքր այլ որակի ֆուտբոլիստներ: Իսկ թե ինչու հենց մեկնարկային կազմում չէր` կասեմ, որ այդ հարցը կարող էր վերաբերվել ցանկացած ֆուտբոլիստի, որը պահեստային էր»:

ДМИТРИЙ ГУНЬКО: «МЫ ЗАСЛУЖИЛИ ПОБЕДУ»
«На мой взгляд, наша команда сегодня провела очень организованную игру, мы забили гол, а затем у нас были хорошие возможности для развития нашего преимущества. Также мы хорошо действовали в обороне, не позволили «Ноа» создать опасные моменты. В целом мы заслужили победу».
О СЛЕДЕ, ОСТАВЛЕНОМ ОТ ПОРАЖЕНИЯ В СУПЕРКУБКЕ
«То поражение не оставило никаких следов, я ничего не говорил ребятам, команда отдыхала 3 дня, потом мы работали и готовились к чемпионату. Это не значит, что мы не расстроились после той игры, естественно, все футболисты понимают, что у нас было такое количество моментов и мы не завершили их голами, это очень плохо, но нам надо двигаться вперед, что мы сделали».
О НЕБОЛЬШОМ КОЛИЧЕСТВЕ АРМЯН НА ИГРОВОМ ПОЛЕ
«У нас Нана Антви на данный момент не является гражданином Армении, но имеет спортивное армянское гражданство, по правилам он может участвовать в матчах чемпионата Армении как армянский футболист. Нам бы очень хотелось, чтобы на поле было как можно больше армянских футболистов, но Пилоян травмирован, Казарян травмирован, Мелконян долго не будет играть, Мкртчян тоже. Тарахчян присоединился к нам и после перерыва в сборной, проведя в обеих играх почти 90 минут. Картина к этому матчу была такова».
ПРО АРАСА ОЗБИЛИЗА, НЕ ВЫХОДЯЩЕГО НА ПОЛЕ
«Арас был в форме и готов к игре, мы его заявили, он сидел на скамейке запасных, но матч был устроен так, что мне нужны были игроки немного другого качества. Что касается того, почему его не было в стартовом составе, то я скажу, что этот вопрос может относиться к любому игроку, находившемуся в резерве».