ԿԳՄՍ ՆԱԽԱՐԱՐ ԺԱՆՆԱ ԱՆԴՐԵԱՍՅԱՆՆ ՈՒ ՓՈԽՆԱԽԱՐԱՐ ԿԱՐԵՆ ԳԻԼՈՅԱՆՆ ԱՅՑԵԼԵՑԻՆ «ՈՒՐԱՐՏՈՒ»
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը և փոխնախարար Կարեն Գիլոյանը նոյեմբերի 28-ին այցելել էին «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբ։
Մեր հյուրեր ակումբի նախագահ Ջևան Չելոյանցի և գլխավոր տնօրեն Գոհար Վարդանյանի հետ շրջայց կատարեցին մարզաբազայի տարածքով,  ներկա գտնվեցին մարզումներին, այցելեցին թանգարան։ Այնուհետև թեյի սեղանի շուրջ հանդիպեցին և զրուցեցին մեր ակումբի կանանց երկու թիմերի՝ «Ուրարտու-աղջիկների» և «Ուրարտու-աղջիկներ-2»-ի հետ։
Դրական ու ջերմ մթնոլորտում ֆուտբոլիստները իրենց հետաքրքրող հարցեր ուղղեցին՝ կապված թե՛ Հայաստանում կանանց ֆուտբոլի զարգացման, թե՛ ընդհանրապես դպրոցներում և բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում սպորտի նշանակության հետ։ Նախարար Անդրեասյանն էլ իր հերթին հարցեր ուղղեց մեր աղջիկներին, որոնց նրանք ուրախությամբ պատասխանեցին.

МИНИСТР ОНКС ЖАННА АНДРЕАСЯН И ЗАММИНИСТР КАРЕН ГИЛОЯН ПОСЕТИЛИ ФУТБОЛЬНЫЙ КЛУБ «УРАРТУ»
Министр образования, науки, культуры и спорта РА Жанна Андреасян и замминистр Карен Гилоян 28-го ноября посетили базу футбольного клуба «Урарту».
Наши гости с президентом клуба Джеваном Челоянцем и генеральным директором Гоар Варданян посетили клубный музей, прошлись по территории базы, посетили тренировки команд академии, а также, в рамках чаепития, встретились с женскими командами клуба «Урарту-девочки» и «Урарту-девочки-2».
Футболистки в позитивной и теплой атмосфере задали интересующие их вопросы, касаемые как развития женского футбола в Армении, так и в целом спорта в школах и высших учебных заведениях. Министр Андреасян в свою очередь также задала вопросы нашим девочкам, на которые они с радостью ответили.