ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԱՆԱՆՑ Մ-19 ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ԶԻՋԵՑ ՄԱԼԹԱՅԻՆ
Ապրիլի 4-ին, Աբովյանի քաղաքային մարզադաշտում մեկնարկեց ՈՒԵՖԱ Կանանց Եվրոպայի Մ-19 առաջնության երկրորդ փուլի B լիգայի B4 խմբի մրցաշարը։ Առաջին տուրում Կանանց Հայաստանի Մ-19 հավաքականը ընդունեց Մալթայի հասակակիցներին։ Մեր հավաքականը զիջեց 1-4 հաշվով։
Հայաստանի հավաքականի կազմում տեղ էին գտել «Ուրարտու-աղջիկներ»-ի հինգ ֆուտբոլիստուհիներ։ Էմմի Սարգսյանը, Հասմիկ Գրիգորյանը, Լուսինե Կոստանյանն ու Միլենա Սայադյանը խաղադաշտում էին մեկնարկային րոպեներից իսկ Անի Օհանյանը պահեստայինների թվում էր, բայց խաղաժամանակ չստացավ։
Դարպասապահ Յանա Հարությունյանը և կիսապաշտպան Արաքսյա Ամիրյանը հրավիրվել էին հավաքական, բայց Մալթայի դեմ խաղի վերջնական հայտացուցակում չէին ընդգրկվել։

ЖЕНСКАЯ СБОРНАЯ АРМЕНИИ Д-19 УСТУПИЛА В МАТЧЕ С МАЛЬТОЙ
4 апреля на городском стадионе Абовяна стартовал турнир группы B4 лиги В второго раунда чемпионата Европы УЕФА по женскому футболу Д-19. В первом матче женская сборная Армении до 19 лет встретилась со сверстницами из Мальты. Наша команда проиграла со счетом 1-4.
Пять футболисток команды «Урарту-девочки» вошли в состав сборной Армении. Эмми Саргсян, Асмик Григорян, Лусине Костанян и Милена Саядян были на поле со стартовых минут, а Ани Оганян была на скамейке запасных, но не получила игрового времени.
Голкипер Яна Арутюнян и полузащитник Араксия Амирян были приглашены на сборы, но не вошли в окончательную заявку на матч против Мальты.
Добавим, что следующий матч наша сборная проведет 10 апреля, вновь на городском стадионе Абовяна встречаясь уже со сборной Фарерских островов. Начало матча в 12:00.