ՖՐԱՆՑԻՍԿՈ ԿՈՄՊԱՆԻ ՆԱԽԱԽԱՂԱՅԻՆ ՄԱՄՈՒԼԻ ԱՍՈՒԼԻՍԸ
ՈՒԵՖԱ Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի՝ «Ֆարուլ Կոնստանցա» - «Ուրարտու» խաղից առաջ, մամուլի ասուլիսին լրագրողների հարցերին է պատասխանել թիմի գլխավոր մարզչի օգնական Ֆրանցիսկո Կոմպանը։
«Մենք  «Ֆարուլի» հանդիպումները շատ ենք դիտել, վերլուծել ենք մրցակցին, գիտենք որ նրանք սիրում են խաղալ արագ ֆուտբոլ, սիրում են գնդակը արագ հասցնել հարձակման եռյակին և կարծում եմ, որ մրցակիցը ունի շատ լավ ֆուտբոլիստներ, և մենք պայքարելու ենք «Ֆարուլի» բոլոր լավ որակների դեմ»
ԴԻՄԱԿԱՅՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Կարծու եմ, որ լինելու որակավորման առաջին փուլին նման խաղ։ Կարծում եմ, որ այս նմանությունը ամբողջությամբ չի լինելու, հնարավոր է խաղը հասնի լրացուցիչ ժամանակ։ Երկու թիմերն էլ չեն ցանկանում հասնել հետխաղյա 11-մետրանոց հարվածաշարի, որովհետև կարծում եմ, որ դա որոշ չափով անարդարություն է։ Թիմերը այնքան նման են, որ այստեղ չկա առավելության հարց և մենք կարող ենք առաջին խաղը դրսում անցկացնել իսկ երկրորդը՝ տանը։ Դե մեծ բան չի փոխում»։
ԳԼԽԱՎՈՐ ՄԱՐԶԻՉ ԳԵՈՐԳԵ ՀԱՋԻԻ ԵՎ ԵՂԱՆԱԿԱՅԻՆ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Ինձ համար մեծ պատիվ է կիսել այս մրցակցությունը Հաջիի հետ, որովհետև ես գիտեմ նրան, նա շատ հայտնի էր Իսպանիայում անցկացրած ժամանակահատվածում և նայել է նրա խաղերը։ Շնորհակալ եմ այս հնարավորության համար։
Նշված է, որ անձրև է լինելու, և դա խոսում է այն մասին, որ դաշտը լինելու է թաց։ Ընթանալու է արագ ֆուտբոլ, գնդակը նույնպես արագ է շարժվելու և ոչ միայն «Ուրարտուն», այլև «Ֆարուլը» պետք է ադապտացվի խաղադաշտին»։
ՄՐՑԱԿԻՑ ԱԿՈՒՄԲԻ ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ ՄԱՍԻՆ
«Դե մեծ ահազանգ է, որ Անգլիական Պրեմիեր լիգայի թիմերը ուշադրություն են դարձնում «Ֆարուլի» պես թիմին և դա խոսում է այն մասին, թե ինչ մեծածավալ աշխատանք է կատարվում ակումբում։ Այդ աշխատանքը մենք տեսնում ենք խաղադաշտում, յուրաքանչյուր դիրքում և 17 տարեկան ֆուտբոլիստի հետաքրքրվածության մասին արդեն շատ բան է նշանակում»։

ПРЕДМАТЧЕВАЯ ПРЕСС-КОНФЕРЕНЦИЯ ФРАНЦИСКО КОМПАНЬ
Перед матчем в рамках второго квалификационного раунда УЕФА Лиги Конференций помощник главного тренера нашей команды Франциско Компань ответил на вопросы журналистов.
«Мы пересмотрели много игр, проанализировали соперника, сделали необходимые выводы. «Фарул» играет в грамотный футбол, хорошо владеет мячом и старается быстро довести мяч до финальной трети. Конечно, мы готовы сопернику противопоставить нашу лучшую игру»․
О ПРОТИВОСТОЯНИИ
«Думаю, сценарий прошлой игры может повториться. Предполагаем, что это противостояние тоже может дойти до дополнительного времени и серии пенальти. Конечно, обе команды хотят избежать этого, потому что это дополнительная сложность и напряжение. Так как команды очень похожи друг на друга и нет особой разницы в классе на мой взгляд, поэтому для меня нет значения - какая команда первой сыграет дома. На этот раз мы первыми играем на выезде, но это не важно».
О ГЛАВНОМ ТРЕНЕРЕ СОПЕРНИКА ГЕОРГЕ ХАДЖИ И ПОЛЕ
«Для меня большая честь участвовать в этом противостоянии и встретиться с таким легендарным футболистом и тренером, как Георге Хаджи. Он легенда испанского футбола, пользовался огромной популярностью в «Реале» и «Барселоне». Я много наблюдал за его играми со стадиона в молодости, для меня лично будет большой честью иметь возможность играть против его команды.
Завтра обещают дождь, поле может быть мокрым, из-за чего игра может быть достаточно быстрой и мяч будет быстро передвигаться. «Фарул» к этому готов, но и мы к этому подготовились».
О РАБОТЕ КЛУБА СОПЕРНИКА
«Тот факт, что английские клубы обращают внимание на румынский футбол и, в частности, на «Фарул», свидетельствует о серьезном развитии вашей лиги. В вашей команде есть футболисты, которые могут спокойно играть в крупных европейских чемпионатах. В частности, в вашей команде есть игрок, которому всего 17 лет, и он просто отлично играет в футбол».