ՆՈՐ ՆՇԱՆԱԿՈՒՄ՝ «ՈՒՐԱՐՏՈՒ» ՖՈՒՏԲՈԼԱՅԻՆ ԱԿՈՒՄԲՈՒՄ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի Ֆուտբոլի զարգացման գծով փոխտնօրեն է նշանակվել լեգենդար ֆուտբոլիստ և վաստակավոր մարզիչ Էդուարդ Մարկարովը։
Էդուարդ Մարկարովը «Արարատ-73»-ի լեգենդար ֆուտբոլիստներից է, որի կազմում նա դարձել է ԽՍՀՄ չեմպիոն ու արծաթե մեդալակիր, 2 անգամ էլ գավաթակիր:
2021 թվականի ապրիլից նա զբաղեցրել է «Նոա» ֆուտբոլային ակումբի նախագահի խորհրդականի պաշտոնը։
2022 թվականի գարնանը «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի թանգարանում բացվեց լեգենդար ֆուտբոլիստին նվիրված անկյուն։
Շնորհավորում ենք Մարկարովին նշանակման կապակցությամբ և մաղթում բեղմնավոր գործունեություն՝ ի բարօրություն «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի։

Рады сообщить, что что легендарный футболист и заслуженный тренер армянской ССР Эдуард Маркаров назначен заместителем генерального директора футбольного клуба «Урарту» по вопросам развития футбола.
Эдуард Маркаров – один из легендарных футболистов команды «Арарат-73», с которым он стал чемпионом и серебряным призером СССР,  а также дважды выигрывал кубок СССР.
С апреля 2021 года он занимал должность советника президента футбольного клуба «Ноа». Весной 2022 года в музее ФК «Урарту» открылся уголок, посвященный легендарному футболисту.
Поздравляем Маркарова с назначением на новую должность и желаем ему плодотворной деятельности на благо футбольного клуба «Урарту».