ՊԵՏՐՈՍ ՄԱՆՈՒԿՅԱՆ․ «ԿՐԿՆԱԿԻ ԵՌԱՆԴՈՎ ԵՄ ԱՇԽԱՏՈՒՄ ՈՒ ՓՈՐՁՈՒՄ ՀԵՏ ԲԵՐԵԼ ՄԱՐԶԱՎԻՃԱԿՍ»
Մեր ակումբի սան Պետրոս Մանուկյանը տևական ժամանակ բացակայում էր ծանր վնասվածքի պատճառով։ Ֆուտբոլիստն անհատական ծրագրով մարզվելուց հետո արդեն միացել և նախապատրաստական շրջանն անցկացնում է «Ուրարտու-2»-ի կազմում։
ՎՆԱՍՎԱԾՔԻՑ ԱՊԱՔԻՆՎԵԼՈՒ ՈՒ ՄԱՐԶԱՎԻՃԱԿԻ ՄԱՍԻՆ
«Վնասվածքս ստացել եմ երիտասարդական հավաքականի կազմում, խաչաձև կապանի վնասվածք էր, և մոտ 9 ամիս անհրաժեշտ եղավ վերականգնողական փուլն անցնելու համար: Փառք Աստծո, այս պահին ամեն ինչ կարգին է, թեև ինձ սկզբնական ժամանակահատվածում ասում էին, որ մոռանամ ֆուտբոլի մասին: Հիմա կամաց-կամաց, բայց փորձում եմ մարզավիճակ հավաքել, որպեսզի լիովին ինտեգրվեմ թիմին»:
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»-Ի ՀԵՏ ՄԱՐԶՈՒՄՆԵՐԻ ՈՒ ՆԱԽԱՊԱՏՐԱՍՏԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ՄԱՍԻՆ
«Այս պահին մարզվում եմ «Ուրարտու 2»-ի կազմում, նախևառաջ մարզավիճակ ձեռք բերելու նպատակով, բացի այդ, որպեսզի նորից հնարավորություն ստանամ հանդես գալ գլխավոր թիմում, այնտեղ մարզվելու և խաղալու:
Նախապատրաստական շրջանը շատ լավ է անցնում, պատրաստվում ենք առավելագույնս կենտրոնացված, որպեսզի խաղի ժամանակ կարողանանք անել այն, ինչ ուզում է մարզիչը` արդյունքի հասնելու համար: Թիմը, ըստ իս, գտնվում է լավ վիճակում, նախատեսված են նաև ստուգողական հանդիպումներ, որոնք էլ կօգնեն ավելի պատրաստ մոտենալ առաջնությանը»:
ԳԼԽԱՎՈՐ ԹԻՄԻ ԿԱԶՄՈՒՄ ՀԱՆԴԵՍ ԳԱԼՈՒ ՈՒ ՎՆԱՍՎԱԾՔԻ ԱԶԴԵՑՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Հասցրել էի մարզվել ու նորամուտս նշել գլխավոր թիմի կազմում, իսկ դա յուրաքանչյուր ֆուտբոլիստի նպատակն է, դրա համար տարիների ջանք ու եռանդ է ներդրվում:
Բայց ամեն բան կարող է լինել, մեկ վնասվածքը կարող է փոշիացնել այն, ինչին երկար ժամանակ ձգտել ես հասնել։ Վնասվածն իր ազդեցությունը թողնում է` սկսում ես հետ վարժվել, բաց ես թողնում մարզումներ, հետ մնում մարզավիճակիցդ: 9 ամիսն էլ ֆուտբոլում բավական երկար ժամանակահատված է, հիմա անում եմ ամեն ինչ, կրկնակի եռանդով, որպեսզի շուտ վերադառնամ մարզավիճակիս։ Կփորձեմ ջանքեր ներդնել և կրկին վերադառնալ գլխավոր թիմ և այնտեղ հանդես գալով օգնել իմ ակումբին»:

ПЕТРОС МАНУКЯН: «РАБОТАЮ С УДВОЕННОЙ ЭНЕРГИЕЙ, ЧТОБЫ КАК МОЖНО БЫСТРЕЕ ВЕРНУТЬСЯ В ФОРМУ»
Воспитанник нашего клуба Петрос Манукян долгое время отсутствовал из-за серьезной травмы. После тренировок по индивидуальной программе футболист уже присоединился к команде и проводит подготовительный период вместе с товарищами․
О ВОСТАНОВЛЕНИИ ПОСЛЕ ТРАВМЫ И СВОЕМ ФИЗИЧЕСКОМ СОСТОЯНИИ
«Я получил травму в составе молодежной сборной, это был разрыв крестообразной связки. Почти 9 месяцев было нужно для реабилитации. Слава Богу, что сейчас все хорошо, хотя в начальном периоде мне говорили забыть про футбол. Сейчас пытаюсь набрать форму, чтобы полностью интегрироваться в команду».
О ТРЕНИРОВКАХ С КОМАНДОЙ «УРАРТУ-2» И ПОДГОТОВИТЕЛЬНОМ ПЕРИОДЕ
«Сейчас я тренируюсь в составе «Урарту-2», сперва чтобы набрать форму, и кроме того, чтобы снова получить возможность сыграть в главной команде.
Подготовительный период проходит хорошо, подготавливаемся максимально сосредоточенно, чтобы во время матчей могли сделать то, что хочет тренер.  Команда находится в хорошей форме, есть еще контрольные матчи, которые помогут еще лучше подойти к началу чемпионата».
О ВЫСТУПЛЕНИЯХ В ГЛАВНОЙ КОМАНДЕ И ВЛИЯНИИ ТРАВМЫ
«Мне удалось потренироваться и дебютировать в основном составе, а это цель каждого футболиста, ради которой вложены годы сил и энергии.
Но всякое бывает, одна травма может разрушить то, к чему ты давно стремился. Травмы берут свое: вы начинаете отвыкать, пропускаете тренировки, отстаете в физической форме. 9 месяцев в футболе — это довольно большой срок, сейчас я делаю все с удвоенной энергией, чтобы как можно быстрее вернуться в форму. Я постараюсь приложить усилия и снова вернуться в первую команду и помочь своему клубу, играя там».