ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ԱՌԱՋ ԷԻՆ ՄՂՎԵԼ ՀԱՄԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆ ՈՒ ՁԳՏՈՒՄԸ»
Մեր թիմի գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն խոսել է 2-րդ տուրում «Արարատ-Արմենիայի» նկատմամբ տոնած հաղթանակի մասին ու պատասխանել նաև լրագրողների մյուս հարցերին․
«Տրամադրությունը թիմի մոտ ամենալավը չէր եվրոպայում մեր ելույթները ավարտելուց հետո։ Նյարդային վիճակը տեղափոխվեց նաև այս խաղ, բայց համբերությունն ու ձգտումն առաջին պլան մղվեցին, մենք հասանք մեզ համար կարևոր 3 միավորի»։
ՎԵՐՋԻՆ ՐՈՊԵՆԵՐԻՆ ԳՈԼ ԽՓԵԼ ՈՒ ԲԱՑ ԹՈՂՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Մեր թիմի ֆուտբոլիստները միշտ տրամադրված են հաղթանակի։ Այս խաղը, ինչպես նաև եվրոպական նախորդ հանդիպումները ցույց տվեցին, որ թիմն ունի բնավորություն»։
ԺԻՐԱՅՐ ՄԱՐԳԱՐՅԱՆԻ՝ ՀԱՃԱԽ ԿԵՆՏՐՈՆ ՏԵՂԱՓՈԽՎԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Դա իր նախաձեռնությունը չէր, մենք այդպես պլանավորել էինք ու լավ էինք հասկանում, որ մրցակիցը պրեսինգի է դիմելու, ու գրոհելիս Մարգարյանի՝ կենտրոն տեղափոխվելը մտածված էր, մեկ դրվագ նա ունեցավ առաջին խաղակեսում, երբ այնտեղից հարված կատարեց»։
ԴՐԱՄԱՆ ՍԱԼՈՒԻ ՄԱՍԻՆ
«Մենք մտածել էինք՝ ինչպես կարող էինք փակել Իվու դիրքը, բայց ամբողջությամբ փոխարինել մեր հենակետայինին, չի ստացվում, ինչպես նկատում եք, երբեմն 2-ով ենք խաղում, չկա վառ ընդգծված 6 համար, բայց ես իսկապես լավ պոտենցիալ եմ տեսնում Սալուի մեջ»։
ՆԱՐԵԿ ԱՂԱՍԱՐՅԱՆԻ՝ ԵՎՐԱԳԱՎԱԹՆԵՐՈՒՄ ԲԱՑԱԿԱՅԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Նա մեր լիարժեք խաղացողն է, նա կամ հայտնվում է առաջին րոպեներից, կամ մեզ անհրաժեշտ պահերին։ Այդպես եղավ «Ֆարուլի» հետ արտագնա խաղում։ Այսօր որոշեցինք, որ նա մեկնարկային կազմում է լինելու, մեկնարկում էր նաև ԲԿՄԱ-ի դեմ խաղում, դա նորմալ գործընթաց է»։
ԹԻՄԻ ՊՈՏԵՆՑԻԱԼԻ ՄԱՍԻՆ
«Սկսենք եվրագավաթներից, քանի որ այն մեզ համար արդեն ավարտվել է, իսկ առաջնությունը նոր սկսվում է, ուստի առաջին դեպքում կասեմ, որ թիմը չօգտագործեց կիր պոտենցիալը նույնիսկ 50 տոկոսով, չհերիքեց հասունությունը ինչպես թիմին, այնպես էլ մարզչական շտաբին, ուստի չարեցինք այն, ինչ կարող էինք անել, իսկ առաջնության մասով դեռ շուտ է խոսել, քանի որ որ թիմը պետք է զարգանա, տրանսֆերային շրջանում ամբողջը փոփոխվում է, այժմ էլ նոր ֆուտբոլիստներ ունենք, նոր մարտավարություն, այնպես որ ամեն ինչ իր հունով պետք է գնա»։
ԿՈՒԴՐՅԱՇՈՎԻ՝ ՍՊՈՐՏԱՅԻՆ ՏՆՕՐԵՆ ՆՇԱՆԱԿՎԵԼՈՒ ՈՒ ՓՈԽՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Նա այն պարտականությունների մեջ է մտնում, որոնք հույս ունենք, որ ունենալով մասնագիտական հմտություններ, բեղմնավոր աշխատանք կկատարի հօգուտ մեր ակումբի։ Նրա բացակայության պայմաններում շատացել է մյուս մարզիչների աշխատանքը, բայց ընթացքում ամեն բան ավելի կհեշտանա»։

ДМИТРИЙ ГУНЬКО: «НА ПЕРВЫЙ ПЛАН ВЫШЛИ СТАРАНИЕ И ТЕРПЕНИЕ»
Главный тренер нашей команды Дмитрий Гунько после победы над футбольным клубом «Арарат-Армения» ответил на вопросы журналистов.
«Настроение у команды не было самым лучшим после окончания нашего выступлений в Европе. Была некая нервозность, которая была перенеслась на матч, но терпение и старание вышли на первый план, и мы добились важных для нас три очка».
О ЗАБИТЫХ И ПРОПУЩЕННЫХ МЯЧАХ НА ПОСЛЕДНИХ МИНУТАХ
«Наши футболисты всегда играют на победу и это факт. Сегодняшняя игра, так же, как и предыдущая, показала, что у команды есть характер».
О ПЕРЕМЕЩЕНИИ ЖИРАЙРА МАРГАРЯНА В ЦЕНТР
«Это не была его инициатива, это мы запланировали. Мы понимали четко, что команда «Арарат-Армения» будет нас прессинговать, нам необходимо перегружать фланги и появление в центре поля Маргаряна была запланировано. Был один момент, когда он получил мяч в радиусе 20 метров, никого не было и это был хороший эпизод».
О ДРАМАНЕ САЛУ
«Мы понимали, то что трансфер будет и планировали, как будем закрывать эту позицию. На данный момент полностью заменить нашего опорника не получается. Вы видите, что мы играем даже в два, без ярко выраженной шестерки, но я вижу потенциал, хороший потенциал у Салу».
ОБ ОТСУТСВОВАНИИ НАРЕКА АГАСАРЯНА В ЕВРОКУБКОВЫХ МАТЧАХ
«Он полноценный игрок нашей обоймы. Мы понимаем качества, которые необходимы в тот или иной момент и он, или появляется с первых минут, или появляется в необходимый нам нужный момент, как это было в выездном матче против «Фарула». Сегодня мы решили, что он будет играть в стартовом составе, также он играл в составе против БКМА. Это нормальный процесс».
О ПОТЕНЦИАЛЕ КОМАНДЫ
«Если мы начнем с Еврокубков — они для нас закончились, а чемпионат только начинается. В Еврокубках команда не реализовала свой потенциал даже на 50 процентов. На мой взгляд не хватило нам зрелости как футболистом, так и тренерскому штабу, поэтому оцениваем на 50 процентов. Мы не сделали того, что могли сделать, а по поводу чемпионата — он только начинается и говорить о том, какой потенциал у нас еще рано. Я здесь уже не первый год, и я знаю, как команды зимой меняются, и как порой первая часть чемпионата может вообще не значить ничего, никакой отрыв и очковый запас не имеет значения. Я думаю, что команда будет расти, будет развиваться. У нас есть новые футболисты, мы будем притираться, подбирать схему к каждому конкретному матчу».
О НАЗНАЧЕНИИ КУДРЯШОВА НА ПОСТ НОВОГО СПОРТИВНОГО ДИРЕКТОРА КЛУБА И ВЗАИМООТНОШЕНИЯХ
«Взаимоотношения абсолютно рабочие. Дмитрий Александрович входит в курс тех обязанностей, которые у него будут, вошел достаточно активно. Его качества, как человека и как способного развиваться в этой сфере специалиста, очевидны, поэтому мы надеемся на плодотворную работу для клуба».