ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ․ ԳԵՎՈՐԳ ՏԱՐԱԽՉՅԱՆ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտուի» կազմում նոր համալրում կա։ Թիմ է վերադարձել երիտասարդ հարձակվող Գևորգ Տարախչյանը։
Տարախչյանն «Ուրարտուի» սան է։ 2021/22 մրցաշրջանների ընթացքում նա տեղափոխվեց «Սևան» ֆուտբոլային ակումբ, որի կազմում 9 հանդիպում անցկացրեց՝ դառնալով 1 գոլի հեղինակ, այնուհետև հանդես եկավ նաև «Նոայի» կազմում՝ անցկացնելով կրկին 9 խաղ։
2022/23 մրցաշրջանում ֆուտբոլիստը բավական արդյունավետ կերպով հանդես եկավ ԲԿՄԱ-ի կազմում, մասնակցեց 35 հանդիպման՝ դառնալով 4 գոլի հեղինակ, իսկ նոր մրցաշրջանում ֆուտբոլիստը 6 խաղի է մասնակցել՝ աչքի ընկնելով 2 գոլով։
Գևորգ Տարախչյանն իր նորամուտը Հայաստանի Պրեմիեր լիգայում նշեց մեր թիմի կազմում` 2019/20 մրցաշրջանում՝ «Արարատի» դեմ խաղում (17 տարեկանում)

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ: ГЕВОРГ ТАРАХЧЯН
Рады сообщить, что в футбольном клубе «Урарту» - новый игрок. В состав «Урарту» вернулся молодой нападающий Геворг Тарахчян.
Тарахчян является воспитанником «Урарту». В сезоне 2021/22 футболист перешел в футбольный клуб «Севан», где провел 9 матчей и забил 1 гол, после чего перешел в футбольный клуб «Ноа», где также провел 9 матчей.
В сезоне 2022/23 футболист довольно результативно провел в составе БКМА, где он сыграл 35 матчей и забил 6 голов, а уже в текущем чемпионате он провел 6 матчей, где отличился дважды.
Геворг Тарахчян свой дебютировал в Премьер-лиге Армении у в составе нашей команды. В сезоне 2019/20 он сыграл против футбольного клуба «Арарат» (В 17 лет)