ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ՄԵԾ ՊԱՏԱՍԽԱՆԱՏՎՈՒԹՅԱՄԲ ԷԻՆՔ ՄՈՏԵՑԵԼ ԱՅՍ ԽԱՂԻՆ»
2022 թվականի վերջին խաղից հետո, որտեղ մեր թիմը 3-0 հաշվով հաղթեց «Փյունիկին», «Ուրարտուի» գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Գունկոն խոսել է հանդիպման մասին։
«Մենք հասկանում էինք, նախևառաջ, պատասխանատվությունը, ես ֆուտբոլիստներին ասացի, որ ճնշում չպետք է լինի, որովհետև մենք հասկանում էինք, որ «Փյունիկը» շատ ուժեղ, որակապես լավ թիմ է, ֆուտբոլիստների ու մարզչական շտաբի շատ լավ ընտրությամբ, Կոնֆերենցիաների լիգայի խմբային փուլի մասնակից է, և մենք շատ մեծ պատասխանատվությամբ էինք մոտեցել այս խաղին։ Ֆուտբոլիստներն արեցին գրեթե այն ամենը, ինչ պլանավորել էինք, և խաղը մեզ համար ստացվեց այնպիսին, ինչպես և պատկերացնում էինք»։

ДМИТРИЙ ГУНЬКО: «МЫ ПОДОШЛИ К ЭТОМУ МАТЧУ С БОЛЬШОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТЬЮ»
После последнего матча 2022 года, в котором наша команда одержала победу над «Пюником» со счетом 3-0, свое мнение о матче высказал главный тренер «Урарту» Дмитрий Гунько.
«Мы понимали, прежде всего, ответственность перед этим матчем. Я сказал игрокам, что не должно быть давления, потому что мы понимали, что «Пюник» — очень сильная, квалифицированная команда, с очень хорошим подбором игроков и тренерского штаба, которая являлась участником группового этапа Лиги Конференций УЕФА, и мы подошли к этой игре с большой ответственностью. Игроки сделали почти все, что мы планировали, и игра получилась для нас такой, как мы себе представляли».