ՀԱՅԿ ՂԱԶԱՐՅԱՆ․ «ՀԱՎԱՔՆԵՐԸ ՀՍԿԱՅԱԿԱՆ ՓՈՐՁ ԵՆ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴ ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ»
«Ուրարտու-2»-ն արդեն հատել է Կիպրոսի Այա Նապա քաղաքում անցկացվող ուսումնամարզական հավաքի հասարակածը։ Իսկ ակումբի մամուլի ծառայության հետ զրույցում թիմի դարպասապահ Հայկ Կազարյանը կիսվել է երկշաբաթյա հավաքի վերաբերյալ իր տպավորություններով ու մտքերով.
ՀԱՎԱՔԻ ՄԱՍԻՆ
«Շատ հագեցած մարզումներ ունենք, օրեր են լինում, երբ երկու մարզում ենք անցկացնում՝ նախապատրաստվելով առաջիկա հանդիպումներին։ Հավաքի կեսն արդեն անցել է, թիմում լավ մթնոլորտ է։ Առաջին երկու հանդիպումներում կարողացանք հաջողությունների հասնել, իսկ մնացած երկու հանդիպումներին արդեն պատրաստվում ենք, որպեսզի նույնքան հաջող ավարտենք հավաքը»։
ՍՊԱՐՐԻՆԳ ՄՐՑԱԿԻՑՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Առաջին երկու հանդիպումներում մենք հաղթեցինք. առաջին հանդիպումը բավականին բարդ էր, մենք կարողացանք հաղթել` վերջին րոպեներին միայն գոլ խփելով, իսկ երկրորդ հանդիպումն ավելի հեշտ էր մեզ համար, հատկապես հանդիպման միջնամասում խփած գոլից հետո, որը հեշտացրեց խաղը: Ինչ վերաբերում է առաջիկա հանդիպումներին, ապա ծանոթ ենք առաջին մրցակցին, նա շատ լավ մրցակից է, բարդ հանդիպում է սպասվում, որին պատրաստվում ենք ամբողջ ուժով»։
ԹԻՄՈՒՄ ՄԹՆՈԼՈՐՏԻ ԵՎ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴ ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Ինչպես արդեն նշեցի, թիմում շատ լավ մթնոլորտ է, մենք ունենք երիտասարդ խաղացողներ, որոնք վերջերս են միացել մեզ, նրանցից մեծ ակնկալիքներ կան, և նրանք իրենց հերթին ամեն ինչ անում են այդ սպասելիքներն արդարացնելու համար»:
ՀԱՎԱՔՆԵՐԻ ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ԿԱՐԵՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Այս ուսումնամարզական հավաքները մեզ համար հսկայական փորձ են, այնպես որ, երբ առաջնությունը վերսկսվի, մենք էլ ավելի պատրաստ կլինենք և կարողանանք լավագույնս դրսևորել խաղադաշտում, ինչը, իրոք, հուսով եմ, որ կլինի: Վստահ եմ, որ մենք հաջողության կհասնենք»։

АЙК КАЗАРЯН: «СБОРЫ – ОГРОМНЫЙ ОПЫТ ДЛЯ МОЛОДЫХ ФУТБОЛИСТОВ»
Команда «Урарту-2» уже перешагнула экватор сборов, проводимых в кипрском городе Айя-Напа. А в беседе с клубной пресс-службой голкипер команды Айк Казарян поделился своими впечатлениями и мыслями, касаемых двухнедельными УТС.
«У нас очень нагруженные тренировки, есть дни, когда мы проводим по две тренировки, готовясь к предстоящим матчам. Уже прошла половина сборов, в команде царит хорошая атмосфера. Смогли достичь успехов в первых двух матчах, и уже готовимся к оставшимся двум другим матчам, чтобы завершить сборы так же успешно».
О СПАРРИНГ-ПАРТНЕРАХ
«В первых двух матчах мы одержали победы: первый матч получился довольно тяжелым, смогли выиграть, забив на последних минутах, а второй матч сложился для нас легче, особенно после забитого в середине матча гола, который облегчил игру. А что касается предстоящих матчей, то мы знакомы с первым соперником, это очень хороший соперник, ожидается сложный матч, и мы всеми силами готовимся к нему».
ОБ АТМОСФЕРЕ В КОМАНДЕ И МОЛОДЫХ ФУТБОЛИСТАХ
«Как я уже отметил, в команде царит очень хорошая атмосфера, у нас есть молодые игроки, которые присоединились к нам совсем недавно, большие ожидания от них, а они, в свою очередь, делают все, чтобы оправдать эти ожидания».
О ВАЖНОСТИ ПРОВЕДЕНИЯ СБОРОВ
«Эти сборы – огромный опыт для нас, чтобы к возобновлению чемпионата мы были еще более готовыми, смогли проявить все силы на поле, во что я очень надеюсь. Уверен, что у нас все получится».