ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ․ ՋՈՆԵԼ ԴԵՍԻՐԵ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտուն» նոր համալրում ունի։ Ակումբը պայմանագիր է ստորագրել 23-ամյա հարձակվող Ջոնել Դեսիրեի հետ։
Նախորդ երկու մրցաշրջանները նա անցկացրել է «Լոռի» ֆուտբոլային ակումբում։ Դեսիրեն վանաձորյան թիմի կազմում անցկացրած 49 խաղերում դարձել է 29 գոլի հեղինակ։
Դեսիրեն Հայաստանի՝ 2019/20 մրցաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստ անվանակարգում զբաղեցրել է 3-րդ հորիզոնականը։
Ջոնել Դեսիրեն նաև Հայիթիի ազգային հավաքականի անդամ է։
«Տեղափոխությունս «Ուրարտու» ինձ համար նոր մարտահրավեր է։ Ուրախ եմ այստեղ գտնվելու համար։ Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի ամբողջ անձնակազմին վստահության համար։ Ես պետք է լավ դրսևորեմ ինձ, որպեսզի օգնեմ թիմին իրագործել առաջադրված նպատակները»,- մեզ հետ զրույցում նշեց ֆուտբոլիստը։
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը շնորհավորում է Ջոնել Դեսիրեին ակումբի շարքերը համալրելու կապակցությամբ և մաղթում հաջող և հաղթական ելույթներ։

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ: ДЖОНЕЛЬ ДЕСИРЕ
Мы рады сообщить, что в футбольном клубе «Урарту» новое подписание. Клуб подписал контракт с 23-летним форвардом Джонелем Десире.
Предыдущие два сезона он провел в футбольном клубе «Лори». В составе ванадзорской команды Десире в проведенных 49 матчах забил 29 мячей.
Десире занял 3 место в борбе за звание лучшего футболиста Армении сезона 2019/20.
Джонель Десире также является членом национальной сборной Гаити.
«Мой переход в «Урарту» - это новый вызов для меня. Я рад находиться здесь. Хочу поблагодарить весь коллектив футбольного клуба «Урарту» за оказанное доверие. Я должен сделать все возможное, чтобы помочь команде достичь поставленных целей», - в беседе с нами сказал футболист.
Футбольный клуб «Урарту» поздравляет Джонеля Десире с пополнением рядов клуба и желает ему успешных и победных выступлений.