ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ․ ՈՒԳՈՉՈՒԿՎՈՒ ԻՎՈՒ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտուն» նոր համալրում ունի։ Ակումբը պայմանագիր է ստորագրել նիգերացի 20-ամյա կիսապաշտպան Ուգոչուկվու Իվուի հետ։
Այս ֆուտբոլիստը քաջ ծանոթ է հայ ֆուտբոլասերներին։ 2018/19 մրցաշրջանն Իվուն անցկացրել է Վանաձորի «Լոռի»-ում, այնուհետև վարձակալական հիմունքներով տեղափոխվել է «Փյունիկ»։ Երևանյան ակումբի կազմում մասնակցել է 15 հանդիպման։ Վարձակալական ժամկետի ավարտից հետո վերադարձել է «Լոռի» և անցկացնելով 7 հանդիպում դարձել է 2 գոլի հեղինակ։
«Շատ ուրախ եմ, որ խաղալու եմ այս ակումբում։ Շատ ջերմ ընդունելության եմ արժանացել ինչպես թիմակիցներիս, այնպես էլ մարզչական շտաբի կողմից։ Մի քանի մարզում անցկացնելով հասկացել եմ, որ շատ ուժեղ թիմ եմ տեղափոխվել, որը կարող է առաջադրված խնդիրները կյանքի կոչել։ Նախկինում բազմիցս խաղացել եմ «Ուրարտուի» հետ ու պետք է ասեմ, որ երբեք էլ հեշտ չի եղել։ Հուսով եմ, որ ներկայիս թիմն ավելի մրցունակ կլինի ու շատ հաջողություններ կգրանցի»,- մեզ հետ զրույցում նշեց Ուգոչուկվու Իվուն։
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը շնորհավորում է Ուգոչուկվու Իվուին ակումբի շարքերը համալրելու կապակցությամբ և մաղթում հաջող և հաղթական ելույթներ։

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ: УГОЧУКВУ ИВУ
Рады сообщить, что в футбольном клубе «Урарту» новое подписание. Клуб подписал контракт с 20-летним нигерийским полузащитником Угочукву Иву.
Сезон 2018/19 Иву провел в ванадзорском ФК «Лори», затем на правах аренды перешел в ФК «Пюник». В составе ереванского клуба он принял участие в 15 матчах. После окончания срока аренды он вернулся в «Лори», и, приняв участие в 7 матчах, стал автором 2 забитых мячей.
«Я очень счастлив играть в этом клубе. Меня очень тепло приняли как товарищи по команде, так и тренерский штаб. Проведя несколько тренировок, я понял, что перешел в очень сильную команду, способную воплотить в жизнь поставленные задачи. Я уже много раз играл против «Урарту» и должен сказать, что это никогда не было легко. Я надеюсь, что нынешняя команда будет более конкурентоспособной и добьется большого успеха», - в беседе с нами сказал Угочукву Иву.
Футбольный клуб «Урарту» поздравляет Угочукву Иву с пополнением рядов клуба и желает ему успешных и победных выступлений.