«ՈՒՐԱՐՏՈՒՆ» ՈՉ-ՈՔԻ ԽԱՂԱՑ «ՆՈԱՅԻ» ՀԵՏ
Նախապատրաստական շրջանի 4-րդ ստուգողական խաղում «Ուրարտուն» ոչ-ոքի 2-2 խաղաց «Նոայի» հետ։ «Ուրարտուից» աչքի ընկան Գևորգ Տարախչյանն ու Խարիտոն Այվազյանը, իսկ հյուրերից դուբլ ձևակերպեց Պետրոս Ավետիսյանը․
«Արարատի» հետ խաղից մեկ օր անց «Ուրարտուն» հերթական ստուգողական հանդիպումն անցկացրեց, այս անգամ ուժերը չափելով «Նոայի» հետ։ Խաղի մեկնարկից առաջ «Ուրարտուի» ավագ Հակոբ Հակոբյանը որպես շնորհակալության նշան խորհրդանշական նվեր հանձնեց Արամ Հակոբյանին, ինչպես հայտնի է «Ուրարտուի» բոլոր ժամանակների լավագույն ռմբարկուն ստանձնել է «Նոայի» գլխավոր մարզչի պաշտոնը։
«Ուրարտուի» մարզչական շտաբն այս խաղում հիմնականում հնարավորություն տվեց այն ֆուտբոլիստներին, որոնք նախորդ խաղում ավելի քիչ խաղաժամանակ էին ստացել։
Առաջին կեսում մեկ գոլ գրանցվեց։ 24-րդ րոպեին աչքի ընկավ Պետրոս Ավետիսյանը, իսկ երկրորդ կեսում 4 րոպեի ընթացքում 3 գոլ խփվեց։ Գևորգ Տարախչյանը հավասարեցրեց հաշիվը, 1 րոպե անց Պետրոս Ավետիսյանը նորից առաջ մղեց իր թիմին, բայց բազմաքայլ կոմբինացիայի արդյունքում «Ուրարտուի» տղաները հավասարացրին հաշիվը, աչքի ընկավ Խարիտոն Այվազյանը։ Նոր գոլեր այս խաղում չգրանցվեցին։ «Ուրարտու» - «Նոա» 2-2։
Այս խաղով «Ուրարտուն» ավարտում է ստուգողական հանդիպումների շարքը նախապատրաստական շրջանում։ Թիմը հուլիսի 5-իմ կմեկնի Սլովենիա, որտեղ հուլիսի 8-ին ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպայի Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման առաջի փուլի շրջանակում կհյուրընկալվի «Մարիբորին»։ Հանդիպումը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22։45-ին։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» - «ՆՈԱ» 2-2
0-1 Պետրոս Ավետիսյան (24’), 1-1 Գևորգ Տարախչյան (61’), 1-2 Պետրոս Ավետիսյան (62’), 2-2 Խարիտոն Այվազյան (64’)
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ»։ 31․ Գրիգորի Մաթևոսյան, 36․ Խարիտոն Այվազյան (33. Վիտինյո 72’), 26․ Աննան Մենսահ (34. Էրիկ Փիլոյան 67’), 77․ Էրիկ Սիմոնյան, 14․ Պյոտր Տեն, 25․ Էդգար Գրիգորյան, 90․ Օլեգ Պոլյակով (ա) (20. Գոռ Լուլուկյան 79’), 6․ Պիտեր Մուտումոսի (19. Սերգեյ Մկրտչյան 77’), 20․ Գոռ Լուլուկյան (28. Համլետ Սարգսյան 46’), 21․ Նարեկ Գրիգորյան (23 Լիվիո Միլտս 61’), 11․ Գևորգ Տարախչյան։

«УРАРТУ» СЫГРАЛ ВНИЧЬЮ С «НОА»
В 4-ом контрольном матче подготовительного периода «Урарту» сыграл вничью с «Ноа». Матч закончился со счетом 2-2, в составе «Урарту» отличиться сумели Геворг Тарахчян и Харитон Айвазян, а в составе гостей дубль оформил Петрос Аветисян.
На следующий день после матча с «Араратом» «Урарту» провел свой очередной контрольный матч, на этот раз вновь мерилась силами с «Ноа». Перед началом матча капитан «Урарту» Акоп Акопян в знак благодарности вручил Араму Акопяну символический подарок, так как известно, что лучший бомбардир «Урарту» всех времен занял пост главного тренера «Ноа».
Тренерский штаб «Урарту» в этой матче в основном предоставил возможность футболистам, получившим меньше игрового времени в предыдущей игре.
Один гол был забит в первом тайме. На 24-ой минуте отличился Петрос Аветисян, а во втором тайме за 4 минуты было забито 3 мяча: сначала Геворг Тарахчян сравнял счет, через 1 минуту Петрос Аветисян снова вывел свою команду вперед, а затем в результате многоходовой комбинации футболисты «Урарту» сравняли счет, отличился Харитон Айвазян. Новых голов в этом матче зафиксировано не было. «Урарту» - «Ноа» 2-2.
Этим матчем «Урарту» завершает серию контрольных матчей подготовительного периода. 5-го июля команда отправится в Словению, где 8-го июля в рамках первого квалификационного раунда Лиги Конференций УЕФА на выезде сыграет с «Марибором». Матч начнется в 22:45 по ереванскому времени.
«УРАРТУ» - «НОА» 2-2
0-1 Петрос Аветисян (24'), 1-1 Геворг Тарахчян (61'), 1-2 Петрос Аветисян (62'), 2-2 Харитон Айвазян (64')
«УРАРТУ»: 31․ Григорий Матевосян, 36․ Харитон Айвазян (33. Витиньо 72'), 26․ Аннан Менса (34. Эрик Пилоян 67'), 77․ Эрик Симонян, 14․ Петр Тен, 25․ Эдгар Григорян, 90․ Олег Поляков (к) (20. Гор Лулукян 79'), 6․ Питер Мутумоси (19. Сергей Мкртчян 77'), 20․ Гор Лулукян (28. Гамлет Саргсян 46'), 21․ Нарек Григорян (23. Ливио Милтс 61'), 11․ Геворг Тарахчян.
Запасные: 1․ Андраник Мартиросян, 34․ Эрик Пилоян, 19․ Сергей Мкртчян, 33․ Витиньо, 33․ Ливио Милтс, 28․ Гамлет Саргсян.