Առաջին խումբ. «Ուրարտու-2»-ն այս մասի ամենախոշոր հաշվով հաղթանակներն ապահովեց
Նախորդ շաբաթ կայացան Հայաստանի առաջին խմբի առաջնության այս տարվա վերջին հանդիպումները: Վերջին տուրի և առհասարակ առաջնության այս մասի ամենախոշոր հաղթանակը գրանցեց «Ուրարտու-2»-ը՝ 12 անպատասխան գնդակ ուղարկելով «Անիի» դարպասը:
Առաջնության մեկնարկը հաջող էր «Ուրարտու-2»-ի համար. Առաջին 3 տուրերում թիմը նվազագույնը 7 գնդակ է ուղարկել հակառակորդի դարպաը, ընդ որում, սեփական դարպասը չընդունելով ոչ մեկը: Առաջին տուրում կրկին «Անիի» դեմ էինք խաղում: Առաջնության նորեկի նկատմամբ այդ խաղում հաղթանակի հասանք 7-0 հաշվով: Մեկ տուր անց հյուրընկալվելով «Մասիսին»՝  հաղթեցինք 9-0, իսկ երրորդ խաղում կրկնեցինք 7-0 հաշիվը՝ սեփական հարկի տակ խաղալով «Դիլիջանի» հետ:
Ընդհանուր առմամբ, անցկացրած 17 հանդիպումներում հաղթել ենք 9 անգամ, 3 խաղ ավարտել ոչ ոքի՝ 2-ը գոլազուրկ, 1-ում էլ մեկական գոլերով ենք փոխանակվել ԲԿՄԱ-ի հետ,  5 խաղում էլ պարտություն ենք գրանցել, որոնցից միայն մեկն ենք անցկացրել սեփական հարկի տակ(0:1/«Արարատ-Արմենիա-2»):
Էրիկ Պետրոսյանը՝ առաջնության գոլահարների լավագույն եռյակում
«Ուրարտու-2»-ի կազմում առաջնության այս մասի ռմբարկուն թիմի հարձակվող Էրիկ Պետրոսյանն է: Անցկացրած 14 խաղերում նա դարձել է 19 գոլի հեղինակ և առաջնության ռմբարկուների ցուցակում միայն 3 գոլով է զիջում առաջատար Հակոբ Խաչատրյանին (Արարատ-Արմենիա-2») և 2 գոլով՝ Սերգեյ Օրլովին(Վեստ Արմենիա):
«Ուրարտու»-2-ի կազմում այս տարվա գոլերի հեղինակների պատկերը հետևյալն է.
Գոլեր
Էրիկ Պետրոսյան 19
Ռուբեն Յեսայան 6
Գևորգ Տարախչյան 4
Արսեն Եղիազարյան 4
Հրաչյա Գեղամյան 3
Արթուր Միսկիրջյան 2
Դավիթ Պապիկյան 2
Էրիկ Վարդանյան 2
Սամվել Հակոբյան 2
Անդրանիկ Բաղրամյան 1
Արթուր Խաչատրյան 1
Արսեն Սադոյան 1
Կարեն Մելքոնյան 1
Տարին եզրափակեցինք 7-րդ հորիզոնականում՝ վաստակած 30 միավորով: 4-րդ հորիզոնականում ընթացող «Ալաշկերտին» մենք զիջում ենք ընդամենը 2 միավոր:
Մրցաշրջանի երկրորդ կեսը կմեկնարկի փետրվարի 28-ին, որտեղ սեփական հարկի տակ կհյուրընկալենք առաջության հետնապահ «Մասիսին»:

Первая Лига: “Урарту-2” запомнился самыми крупными победами
На прошлой неделе состоялись последние встречи в 2019 году Первой Лиги Чемпионата Армении. В матче крайнего в этом году тура против ФК “Ани” наша команда “Урарту-2” забила 12 безответных голов, что является самым большим количеством голов за тур и в целом за весь нынешний сезон Чемпионата, забитых в одном матче.
Старт Чемпионата для “Урарту-2” оказался весьма удачным: в первых трех турах команда забивала, как минимум, 7 мячей за матч, при этом, оставляя свои ворота сухими. В первом туре "Урарту-2” играли также против ФК “Ани”, и также оказались сильнее новичка Чемпионата, закончив матч со счетом 7:0. В следующем туре, играя в гостевом матче против ФК “Масис”, команда вновь одерживает победу со счетом 9:0, и в третьем туре уже на домашнем стадионе “Урарту-2” повторяет счет 7:0, но уже против команды “Дилиджан”.
В общей сложности, из проведенных 17 встреч, команда одержала победу в 9, три игры закончились ничьей (2 нулевые, и в игре против ЦСКА счет был 1:1) и в 5 матчах было зафиксировано поражение, из которых только одно было в домашних стенах – против ФК “Арарат-Армения-2” (0:1).
Эрик Петросян в тройке лучших бомбардиров Чемпионата
Лучшим бомбардиром “Урарту-2” первой части Чемпионата является Эрик Петросян. В сыгранных 14 матчах он забил 19 раз и уступает лишь тремя голами лидеру списка лучших бомбардиров Акопу Хачатряну (“Арарат-Армения-2”) и двумя – Сергею Орлову (“Вест Армения”).
В составе “Урарту-2” в сезоне 2019/20 список лучших бомбардиров на данный момент выглядит следующим образом:
Эрик Петросян 19
Рубен Есаян 6
Геворг Тарахчян 4
Арсен Егиазарян 4
Грачья Гегамян 3
Артур Мискирджян 2
Давид Папикян 2
Эрик Варданян 2
Самвел Акопян 2
Андраник Баграмян 1
Артур Хачатрян 1
Арсен Садоян 1
Карен Молконян 1
Команда завершила 2019 год на 7 месте в турнирной таблице, заработав 30 очков. Мы уступаем лишь двумя очками ФК “Алашкерт”, который находится на 4 месте.
Вторая часть Чемпионата стартует 28 февраля, “Урарту-2” в домашнем матче встретится с замыкающим турнирную таблицу футбольным клубом “Масис”.