«ՈՒՐԱՐՏՈՒՈՒՄ» ՍԻՐՈՂԱԿԱՆ ԼԻԳԱՆ ՇԱՐՈՒՆԱԿՎՈՒՄ Է
Նոյեմբերի 30-ին Սիրողական ֆուտբոլային լիգան Հայաստանում մեկնարկեց այս անգամ՝ "Urartu Cup" անվամբ, որին մասնակցում են 40 թիմեր՝ 4-ական խմբերով, յուրաքանչյուրում՝ 10 թիմ:
«Ուրարտու» ՖԱ-ը հանդիսանում է  առաջնության գործընկեր ու խաղերի անցկացման համար տրամադրում է մարզադաշտ:
Այս տարի հանդես է գալիս նաև «Ուրարտու-Երևան» թիմը՝ հետևյալ կազմով.
Արամ Հակոբյան, Արշակ Մկրտչյան, Սարգիս Մկրտչյան, Կարեն Առաքելյան, Նարեկ Բեգլարյան, Նարեկ Ամիրյան, Հայկ Ոսկանյան, Հայկ Սուքիասյան, Ալբերտ Օհանյան, Հակոբ Հայրապետյան, Վալերի Ալեքսանյան, Ռոբերտ Թամրազյան, Արթուր Բարսեղյան, Արման Առաքելյան, Հակոբ Քելեմյան, Հովհաննես Ղազարյան:
Առաջին տուրում «Ուրարտու-Երևան»-ը 12:2 հաշվով առավելության հասավ Մարսելի «Օլիմպիկի» նկատմամբ:  Այդ խաղում պոկերի հեղինակ դարձավ Հայկ Ոսկանյանն ու ընդգրկվեց Բ խմբի խորհրդանշական հավաքականում:
Երկրորդ տուրում «Ուրարտուն» ներկայացնող թիմը 8-2 հաշվով առավելության հասավ «Լիվերպուլի» նկատմամբ: Թիմի ֆուտբոլիստներ Արթուր Բարսեղյանը և Հայկ Ոսկանյանը դարձան հեթ-տրիկի հեղինակներ:
Երրորդ տուրում մրցակիցը «Ռեալ Սոսիեդադն» էր: Այդ խաղում «Ուրարտու-Երևանի» ֆուտբոլիստները 3 անպատասխան գնդակ հեղինակեցին: Աչքի ընկան Հայկ Ոսկանյանը, Արամ Հակոբյանն ու Հակոբ Հայրապետյանը:
3-րդ տուրից հետո «Ուրարտու-Երևանը» 100 տոկոսանոց ցուցանիշով գլխավորում է Բ խմբի մրցաշարային աղյուսակը:
Այս մրցաշարի նկատմամբ հետաքրքրությունը գնալով մեծանում է: Հայաստանում կազմակերպված առաջին մրցաշարի՝ International Cup-ի խաղարկության համար մասնակցության հայտ էր ներկայացրել 16 թիմ։ Հետագա 4 խաղարկություններում ընդհանուր առմամբ մասնակցել է 36 թիմ։
Սիրողական ֆուտբոլային լիգան շուրջ 10 տարի է, ինչ գործում է: Ժամանակի ընթացքում այն ընդլայնել է իր աշխարհագրությունն ու այսօր արդեն առաջնությունն անցկացվում է աշխարհի 5 երկրների (Ռուսաստան, Ուկրաինա, Ղազախստան, Բելառուս և Հայաստան) 22 քաղաքներում։ Բայց, ի տարբերություն Հայաստանի, որտեղ մասնակցության իրավունք ունեն միայն տղամարդիկ, Ռուսաստանում, Բելառուսում և Ուկրաինայում, խաղերին մասնակցում են նաև կանայք ու երեխաները:
Մրցաշարի հաղթողը Հայաստանը կներկայացնի գարնանը Մոսկվայում կայանալիք սիրողական ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում:

На базе "Урарту" продолжается Любительская Футбольная Лига
30 ноября Любительская Футбольная Лига вновь возвращается в Армению, на этот раз с зимним турниром "Urartu Cup". В турнире примут участие 40 команд: 4 группы, в каждой из которых 10 команд.
ФК "Урарту" является партнером Чемпионата и для проведения матчей предоставиляет футбольное поле.
"Urartu Cup" стартовал 30 ноября, в турнир также принимает участие команда "Урарту-Ереван", состав которой выглядит следующим образом: Арам Акопян, Аршак Мкртчян, Саргис Мкртчян, Карен Аракелян, Нарек Бегларян, Карен Амирян, Айк Восканян, Айк Сукиасян, Альберт Оганян, Акоп Айрапетян, Валерий Алексанян, Роберт Тамразян, Артур Барсегян, Арман Аракелян, Акоп Келемян, Оганес Казарян.
В первом туре команда "Урарту-Ереван" встретилась с марсельским "Олимпиком", это была  последняя игра группы Б, где наша команда забила нaибольшее количество голов тура, отправив в ворота соперника 12 голов, "Олимпику" удалось забить всего два. Автором покера в этой игре стал Айк Восканян, тем самым попав в символическую сборную группы Б.
Во втором туре команда встретилась с "Ливерпулем". Игра закончилась со счетом 8-2 в пользу "Урарту-Ереван". Футболисты "Урарту-Ереван" Артур Барсегян и Айк Восканян стали авторами хет-триков.
В третьем туре, в игре против "Реал Сосьедада", команда «Урарту-Ереван» победила со счетом 3-0. В этой игре авторами голов стали Айк Восканян, Арам Акопян и Акоп Айрапетян.
По прошествии трех туров команда "Урарту-Ереван" с блестящими показателями занимает первое место в группе.
В Армении достаточно активно поддерживается идея любительской футболной лиги: в первом эксперименте такого рода, "International Cup", прошедшем весной 2019 года, приняли участие 16 команд. В последующих 4 розыгрышах турнира ЛФЛ, в группах Ла Лиги, Серии А, Бундеслиге и АПЛ, в общем счете приняли участие 36 команд. Любительская футбольная лига во всем мире существует уже как 10 лет. Со временем она расширила свои границы и теперь турниры проходят в 22 городах 5 стран: России, Украины, Казахстана, Белоруссии и Армении. Но, в отличии от Армении, где принимать участие могут только мужчины, в России, Белоруссии и Украине также продемонстрировать свои футбольные навыки могут женщины и дети.
Отметим, что победитель турнира "Urartu Winter Cup" будет представлять Армению на Чемпионате мира по любительскому футболу, который пройдет в Москве весной 2020 года.