ՕՐՎԱ ԱՌԱՋԻՆ ԽԱՂՈՒՄ ԶԻՋԵՑԻՆՔ «ՆՈԱՅԻՆ»
«Ուրարտուն» սեփական մարզաբազայում ստուգողական հանդիպում անցկացրեց «Նոայի» հետ։ Խաղն ավարտվեց հյուրերի հաղթանակով՝ 2-0 հաշվով։ Աչքի ընկան Տիգրան Սարգսյանը և Անդրեյ Տիտովը։
Այս խաղում «Ուրարտուի» կազմում գերակշռում էին երիտասարդ խաղացողները։ Հանդիպման առաջին խաղակեսն անցավ գրեթե հավասար պայքարում, բայց՝ առանց գոլերի։ Խաղի երկրորդ հատվածի մեկնարկում հյուրերը կարողացան բացել հաշիվը։ Աչքի ընկավ Տիգրան Սարգսյանը։ Երկրորդ գոլն էլ խփվեց հանդիպման վերջին րոպեին։ Տուգանայինի խաղարկումից հետո իր թիմի առավելությունը կրկնապատկեց Անդրեյ Տիտովը՝ 2-0։
«Նոայի» հետ խաղում իր նորամուտը «Ուրարտուի» կազմում նշեց երիտասարդ դարպասապահ Անդրանիկ Մարտիրոսյանը։
Հավելենք, որ հուլիսի 24-ին մեր թիմը ևս մեկ ստուգողական խաղ կանցկացնի՝ կրկին սեփական հարկի տակ հյուրընկալելով «Վանին»։ Այդ հանդիպման մեկնարկը 19։00-ին է։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ» - «ՆՈԱ» 0-2
0-1 Տիգրան Սարգսյան (32’), 0-2 Անդրեյ Տիտով (60’)
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ»․ 99. Գրիգորի Մաթևոսյան (31․Անդրանիկ Մարտիրոսյան 43'), 25. Էդգար Գրիգորյան, 67. Վադիմ Պարամոնով (Աբրահամ Պորտուգալյան 15'), 34. Փորձարկվող ֆուտբոլիստ, 77. Էրիկ Սիմոնյան, 36. Խարիտոն Այվազյան, 19. Սերգեյ Մկրտչյան, 6. Պիտեր Մուտումոսի, 20. Գոռ Լուլուկյան, 23․ Լիվիո Միլտս (67. Վադիմ Պարամոնով 36' (23․ Լիվիո Միլտս 43'), 10. Կարեն Մելքոնյան։

В ПЕРВОМ МАТЧА ДНЯ УСТУПИЛИ «НОА»
В рамках подготовительного периода «Урарту» провел контрольный матч с «Ноа» на собственной базе. Игра завершилась победой гостей со счетом 2-0. Отличиться сумели Тигран Саргсян и Андрей Титов.
В этом матче в составе «Урарту» в основном были задействованы молодые игроки. Первый тайм матча прошел в практически равной борьбе, но без голов. В начале второго тайма встречи гости смогли открыть счет. После получения передачи в штрафной площади, отличиться сумел Тигран Саркисян. Второй гол был забит на последней минуте матча. После розыгрыша штрафного Андрей Титов удвоил преимущество своей команды: 2-0.
Стоит отметить, что в данном матче свой дебют в составе главной команды «Урарту» отметил молодой голкипер Андраник Мартиросян.
Добавим, что 24-го июля вновь на своем поле наша команда проведет еще один контрольный матч, на этот раз принимая футбольный клуб «Ван». Начало матча в 19:00.
«УРАРТУ» - «НОА» 0-2
0-1 Тигран Саркисян (32'), 0-2 Андрей Титов (60')
«УРАРТУ»: 99. Григорий Матевосян (31. Андраник Мартиросян 43'), 25. Эдгар Григорян, 67. Вадим Парамонов (Абраам Португалян 15'), 34. Игрок на просмотре, 77. Эрик Симонян, 36. Харитон Айвазян, 19. Сергей Мкртчян, 6 Питер Мутумоси, 20. Гор Лулукян, 23․ Ливио Милтс (67. Вадим Парамонов 36' (23․ Ливио Миллс 43'), 10. Карен Мелконян.