«ՆՈԱ» - «ՈՒՐԱՐՏՈՒ»․ ԽԱՂԻՑ ԱՌԱՋ
Հունիսի 24-ին Vbet Հայաստանի գավաթի խաղարկության կիսաեզրափակչի պատասխան խաղում միմյանց հետ կմրցեն «Նոան» և «Ուրարտուն»։ Այս դիմակայության առաջին խաղում Ալեքսանդր Գրիգորյանի գլխավորած թիմը նվազագույն հաշվով պարտվել էր սեփական հարկի տակ։ Ստորև ներկայացնում են ամենահետաքրքիրն այս դիմակայության մասին․
ՃԱՆԱՊԱՐՀ ԴԵՊԻ ԿԻՍԱԵԶՐԱՓԱԿԻՉ
«Նոան» մինչև կիսաեզրափակիչ հասնելը Vbet Հայաստանի գավաթի խաղարկության 1/8-րդ եզրափակչում առավելության հասավ Երևանի «Արարատի» նկատմամբ՝ հաղթելով 1-0 հաշվով: Քառորդ եզրափակչում Իգոր Պիկուշչակի թիմը դարձյալ նվազագույն հաշվով հաղթանակ տոնեց՝ այս անգամ էլ պայքարից դուրս թողնելով Չարենցավանի «Վանին»։ «Ուրարտուն» էլ 1/8-րդ եզրափակչում հետխաղյա 11 մետրանոց հարվածաշարով պայքարից դուրս թողեց «Փյունիկին», իսկ քառորդ եզրափակչում Եվգենի Կոբզարի խփած միակ գոլի շնորհիվ հաղթահարեց «Լոռիի» արգելքը։ Դա Ալեքսանդր Գրիգորյանի առաջին հաղթանակն էր «Ուրարտուի» գլխավոր մարզչի պաշտոնում։
Թիմերը միմյանց հետ մրցել են 7 անգամ, առավելությունը «Նոայի» կողմն է, որը հաղթել է 3 անգամ, «Ուրարտուն» հաղթել է 2 խաղում, իսկ 2 հանդիպում էլ ավարտվել է ոչ-ոքի։ «Նոայի» հարկի տակ կայացած 3 խաղերում դաշտի տերերը հաղթել են 2 անգամ, 1 հանդիպում ավարտվել է ոչ-ոքի։ «Ուրարտուին» դեռ չի հաջողվել հաղթել «Նոային»՝ մրցակցի հարկի տակ։ Գնդակների տարբերությունը հավասար է՝ կողմերից յուրաքանչյուրը խփել է 6-ական գոլ։
ԸՆԹԱՑԻԿ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ
Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության 5-րդ տուրում «Նոան» սեփական հարկի տակ 2-0 հաշվով առավելության հասավ «Ուրարտուի» նկատմամբ։ Աչքի ընկան Դավիթ Մանոյանն ու Մաքսիմ Մայրովիչը։ «Ուրարտուի» հարկի տակ առաջնության 14-րդ տուրի շրջանակում կայացած խաղում էլ գրանցվեց գոլազուրկ ոչ-ոքի։

“НОА” – “УРАРТУ”: ПЕРЕД ИГРОЙ
24-го июня в ответном матче полуфинала Кубка Армении Vbet друг с другом сразятся футбольные клубы “Ноа” и “Урарту”. В первом матче этого противостояния команда под руководством Александра Григоряна уступила на своем поле с минимальным счетом. Ниже представляем Вам самое интересное об этом противостоянии.
ДОРОГА В ПОЛУФИНАЛ
Прежде чем выйти в полуфинал Кубка Армении Vbet, ФК “Ноа” в 1/8 финала выбил из борьбы ереванский “Арарат”, победив со счетом 1-0, в 1/4 финала команда Игоря Пикусчака снова с минимальным счетом одолела соперника, которым на этот раз оказался чаренцаванский футбольный клуб “Ван”. А ФК “Урарту” в свою очередь в 1/8 финала серией послематчевых пенальти выбил из борьбы футбольный клуб “Пюник”, а в четвертьфинале, благодаря единственному голу, забитому Евгением Кобзарем, одолел ФК “Лори”. Это была первая победа Александра Григоряна в качестве главного тренера "Урарту".
Команды соревновались друг с другом 7 раз, преимущество на стороне ФК “Ноа”, который выигрывал 3 раза, “Урарту” побеждал в 2-х матчах, и 2 встречи завершились вничью. В 3 играх на поле ФК “Ноа” хозяева выигрывали дважды, 1 матч завершился вничью. “Урарту” пока не удавалось обыграть “Ноа” на поле соперника. Разница в голах одинаковая, каждая из сторон забила по 6 голов.
ТЕКУЩИЙ ЧЕМПИОНАТ
В 5-ом туре Высшей лиги Чемпионата Армении ФК “Ноа” на своем поле обыграл “Урарту” со счетом 2-0. Сумели отличиться Давид Маноян и Максим Майрович. В матче, проведенном в рамках 14-го тура Чемпионата, на стадионе “Урарту” была зафиксирована нулевая ничья.