«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»-Ը ՄԻԱՎՈՐՆԵՐ ԿՈՐՑՐԵՑ ՉԱՐԵՆՑԱՎԱՆՈՒՄ
2 րոպեի ընթացքում 2 գնդակ բաց թողնելով «Ուրարտու-2»-ը պարտվեց «Նորավանքին» 0-2 հաշվով և կրեց իր երկրորդ պարտությունն այս առաջնությունում։
Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնության 15-րդ տուրի մեկնարկային խաղում «Ուրարտու-2»-ը հյուրընկալվել էր «Նորավանքին»։ Սա ընթացիկ առաջնությունում այս թիմերի երկրորդ հանդիպումն էր, առաջինն ավարտվել էր «Ուրարտու-2»-ի հաղթանակով 2-1 հաշվով։
Չարենցավանում կայացած հանդիպումը անցավ համառ պայքարում, չնայած որ գոլային պահերով այն հարուստ չէր։ Կարելի է ասել, որ դաշտի տիրոջ կարգավիճակով հանդես եկող «Նորավանքի» ֆուտբոլիստները 2 րոպեի ընթացքում վճռեցին խաղի ելքը։ 40-րդ րոպեին «Ուրարտու-2»-ի ֆուտբոլիստները սխալվեցին սեփական տուգանայինի մատույցներում, ինչից էլ միանգամից օգտվեցին մրցակցի ֆուտբոլիստները ու կարողացան բացել հանդիպման հաշիվը՝ 1-0։ 1 րոպե անց «Նորավանքի» ֆուտբոլիստները նորից գոլ խփեցին, այս անգամ արագ հակագրոհի արդյունքում հարվածային դիրքում հայտնվեց Բենջամին Նանա Տեչիեն՝ 2-0։ Սա արդեն հաղթելու լուրջ հայտ էր։
Երկրորդ կեսում «Ուրարտու-2»-ի ֆուտբոլիստները փորձեցին ինչ-որ կերպ բեկել խաղի ընթացքը, սակայն նոր գոլեր այդպես էլ չարձանագրվեցին։ «Նորավանք» - «Ուրարտու-2» 2-0։
Հավելենք, որ հաջորդ հանդիպումը «Ուրարտու-2»-ը կանցկացնի դեկտեմբերի 9-ին, սեփական հարկի տակ ընդունելով «Ալաշկերտ-2»-ին։
«ՆՈՐԱՎԱՆՔ» - «ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2» 2-0
1-0 Կարեն Նալբանդյան (40’). 2-0 Բենջամին Նանա Տեչիե
«Նորավանք»․ 31․ Դանիիլ Պոլյանսկի, 17․ Վարդան Սաֆարյան, 20․ Սիմոն Օբոնդե, 99․ Բենիամին Տեչիե (9․ Սևակ Մանուչարյան 80'), 19․ Քրիստիան Բոաթենգ (12․ Օբինա Ավարա 89'), 93․ Հայկ Ավանեսյան, 6․ Դավիթ Մարգարյան, 11․ Վազգեն Սարիբեկյան (14․ Վիգեն Բեգոյան 62'), 10․ Կարեն Նալլբանդյան, 5․ Նորայր Նիկողոսյան, 33․ Արմեն Դերձյան ( 35․ Դավիդ Քուայե 80')։
Պահեստայիններ՝ 1․ Լևոն Տեր-Մինասյան, 14․ Վիգեն Բեգոյան, 2․ Սամվել Խանումյան, 3․ Գագիկ Մաղաքյան, 21․ Ալբերտ Արզումանյան, 8․ Հայկ Հովհաննիսյան, 12․ Օբինա Ավարա, 7․ Կարեն Խատուև, 35․ Դավիդ Քուայե, 9․ Սևակ Մանուչարյան, 13․ Հովհաննես Այվազյան, 16․ Գոռ Մարտիրոսյան։
«Ուրարտու-2»․ 55. Անդրանիկ Մարտիրոսյան, 3. Էրիկ Ղարիբյան, 2. Արթուր Մելիքյան, 5. Ֆելիքս Խաչատրյան (8. Գևորգ Գրիգորյան 86'), 99. Ռուբեն Աբրահամյան (77. Էրիկ Սիմոնյան 46'), 28. Ռոբերտ Բաղրամյան, 26. Կարեն Գալստյան, 10. Գոռ Լուլուկյան, 15. Աբրահամ Պորտուգալյան, 11. Արթուր Միսկիրիջյան, 7. Սամվել Հակոբյան (9. Էրիկ Պետրոսյան 46')։
Պահեստայիններ՝ 90. Գոռ Թոխյան, 12. Արա Ջոլաքյան, 70. Արման Մարտիրոսյան, 8. Գևորգ Գրիգորյան, 24. Դավիթ Թալալյան, 23. Լևոն Բաշոյան, 9. Էրիկ Պետրոսյան, 13. Էդգար Ղուլինյան, 77. Էրիկ Սիմոնյան։

«УРАРТУ-2» ПОТЕРПЕЛ ПОРАЖЕНИЕ В ЧАРЕНЦАВАНЕ
Пропустив 2 мяча за 2 минуты, команда «Урарту-2» уступила футбольному клубу «Нораванк» со счетом 0-2 и потерпела свое второе поражение в текущем чемпионате.
В первом матче 15-го тура Первой лиги Армении команда «Урарту-2» на выезде сыграла против «Нораванка». Это вторая встреча этих команд в текущем чемпионате, первая завершилась победой «Урарту-2» со счетом 2-1.
Матч в Чаренцаване прошел в упорной борьбе, хотя он и не был богат голевыми моментами. Можно сказать, что футболисты «Нораванка», выступающие в роли хозяев поля, решили исход игры в течение двух минут. На 40-ой минуте футболисты «Урарту-2» ошиблись в своей штрафной площади, чем тут же воспользовались игроки соперника, которые смогли открыть счет матча: 1-0. Спустя 1 минуту футболисты «Нораванка» снова забили гол, на этот раз в результате быстрой контратаки, на атакующей позиции оказался Беньямин Нана Течие: 2-0. Это уже была серьезная заявка на победу.
Во втором тайме футболисты «Урарту-2» пытались хоть как-то переломить ход игры, но новых голов забито не было. «Нораванк» - «Урарту-2» 2-0.
Добавим, что следующий матч «Урарту-2» проведет 9-го декабря, на своем поле принимая команду «Алашкерт-2».
«НОРАВАНК» - «УРАРТУ-2» 2-0
1-0 Карен Налбандян (40’). 2-0 Беньямин Нана Течие (41')
«НОРАВАНК»: 31. Даниил Полянски, 17. Вардан Сафарян, 20. Симон Обонде, 99. Беньямин Нана Течие (9. Севак Манучарян 80’), 19. Кристиан Айгеним Боатенг (12. Обина Авара 89’), 93. Айк Аванесян, 6. Давид Маргарян, 11. Вазген Сарибекян (14. Виген Бегоян 62’), 10. Карен Налбандян, 5. Норайр Никогосян, 33. Армен Дердзян (35. Давид Куайе 80’).
Запасные: 1. Левон Тер-Минасян, 14. Виген Бегоян, 2. Самвел Ханумян, 3. Гагик Магакян, 21. Альберт Арзуманян, 8. Айк Оганесян, 12. Обина Авара, 7. Карен Хатуев, 35. Давид Куайе, 9. Севак Манучарян, 13. Ованнес Айвазян, 16. Гор Мартиросян.
«УРАРТУ-2»: 55. Андраник Мартиросян, 3. Эрик Гарибян, 2. Артур Меликян, 5. Феликс Хачатрян (8. Геворг Григорян 86’), 99. Рубен Абраамян (77. Эрик Симонян 46’), 28. Роберт Баграмян, 26. Карен Галстян, 10. Гор Лулукян, 15. Абраам Португалян, 11. Артур Мискириджян, 7. Самвел Акопян (9. Эрик Петросян 46’).
Запасные: 90. Гор Тохян, 12. Ара Джолакян, 70. Арман Мартиросян, 8. Геворг Григорян, 24. Давид Талалян, 23. Левон Башоян, 9. Эрик Петросян, 13. Эдгар Гулинян, 77. Эрик Симонян.