ԱՐՄԵՆ ՄԵԼԻՔԲԵԿՅԱՆ․ «ՈՒՐԱՐՏՈՒՆ» ԻՐ ՕՐԻՆԱԿՈՎ ՑՈՒՅՑ Է ՏԱԼԻՍ, ՈՐ ԻՍԿԱԿԱՆ ԱԿՈՒՄԲ Է»
«Ուրարտուում» կայացած արձանների ու մարզադաշտերի բացման հանդիսավոր արարողության ժամանակ ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանն իր ելույթում նշեց հետևյալը․
«Յուրաքանչյուր ակումբ, դա միայն գլխավոր թիմը չէ։ Այն ֆուտբոլն է, բոլոր մարդակներում, հարգանքն է՝ ակումբը ստեղծողների նկատմամբ։ Սա բացառիկ դեպք է, երբ «Ուրարտուն» իր օրինակով ցույց է տալիս, որ իսկական ֆուտբոլային ակումբ է։
Ես անչափ շնորհակալ եմ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբին, սեփականատիրոջը, այն ամենի համար, ինչը հիմա տեսնում ենք։ Այս ակումբին մաղթում եմ երկարատև աշխատանք ու բարգավաճում»։

АРМЕН МЕЛИКБЕКЯН: «УРАРТУ» НА СВОЕМ ПРИМЕРЕ ПОКАЗЫВАЕТ, ЧТО ЭТО НАСТОЯЩИЙ КЛУБ»
Во время торжественной церемонии открытия памятников и тренировочных полей в «Урарту» президент ФФА Армен Меликбекян в своем выступлении отметил следующее:
«Каждый клуб, это не только основная команда. Это футбол, у всех людей, это уважение к создателям клуба. Это тот исключительный случай, когда «Урарту» на своем примере показывает, что является настоящим футбольным клубом.
Я очень благодарен футбольному клубу «Урарту», владельцу, за все, что мы видим сейчас. Желаю этому клубу многолетней работы и процветания».