ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ԶԻՋԵՑ ՀՅՈՒՍԻՍԱՅԻՆ ՄԱԿԵԴՈՆԻԱՅԻՆ
Հայաստանի Մ-21 տարեկանների հավաքականը հունիսի 2-ին անցկացրեց Եվրոպայի մինչև 21 տարեկանների առաջնության որակավորման փուլի հերթական հանդիպումը։ Մեր ընտրանին հյուրընկալվեց Հյուսիսային Մակեդոնիայի երիտասարդական հավաքականին և զիջեց 3-1 հաշվով։ Մեր թիմից միակ գնդակը հեղինակեց Էրիկ Սիմոնյանը։
«Ուրարտուից» հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստները նույնպես մասնակցեցին հանդիպմանը։ Նարեկ Աղասարյանը, Արման Ղազարյանը, ինչպես նաև ԲԿՄԱ գործուղված ֆուտբոլիստ Էրիկ Սիմոնյանն ու լեհական «Յագելոնիայի» կազմում հանդես եկող Նարեկ Գրիգորյանն ընդգրկված էին մեկնարկային կազմում, իսկ Պետրոս Մանուկյանը խաղադաշտ մտավ երկրորդ խաղակեսի մեկնարկից։ Աղասարյանը, Ղազարյանն ու Սիմոնյանը մասնակցեցին ամբողջ հանդիպմանը, Գրիգորյանը փոխարինվեց 87-րդ րոպեին։
Հավելենք, որ մեր ֆուտբոլիստներից Սերգեյ Մկրտչյանը չէր մեկնել Հյուսիսային Մակեդոնիա՝ որակազրկման պատճառով։ Նա թիմակիցներին կմիանա արդեն Երևանում կայանալիք հանդիպումների ժամանակ։
Հավելենք, որ Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը հաջորդ հանդիպումը կանցկացնի հունիսի 6-ին՝ Երևանում մրցելով Ֆրանսիայի Մ-21 տարեկանների ընտրանու հետ։

МОЛОДЕЖНАЯ СБОРНАЯ АРМЕНИИ УСТУПИЛА СЕВЕРНОЙ МАКЕДОНИИ
2 июня сборная Армении Д-21 провела очередной матч квалификационного раунда чемпионата Европы среди юношей до 21 года. Наша молодежная сборная на выезде встречлась со сборной Северной Македонии и проиграла со счетом 3-1. Единственный гол в составе нашей команды забил Эрик Симонян.
В матче также приняли участие футболисты, приглашенные в сборную из «Урарту». В стартовый состав вошли футболисты Нарек Агасарян, Арман Казарян, а также Эрик Симонян, временно выступающий в составе БКМА, и Нарек Григорян, выступающий за польскую «Ягеллонию», еще один футболист нашего клуба Петрос Манукян вышел на поле в начале второго тайма. Агасарян, Казарян и Симонян приняли участие во всем матче, Григорян был заменен на 87-ой минуте.
Добавим, что один из наших футболистов Сергей Мкртчян не отправился в Северную Македонию из-за дисквалификации. Он присоединится к своим товарищам по команде во время встреч, которые пройдут в Ереване.
Добавим, что следующий матч молодежная сборная Армении проведет 6-го июня, в Ереване встречаясь с молодежной сборной Франции Д-21.