ՀՐԱՉ ԱՂԱԲԵԿՅԱՆԸ ԼՔԵՑ «ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ԳԼԽԱՎՈՐ ՏՆՕՐԵՆԻ ՊԱՇՏՈՆԸ
Հրաչ Աղաբեկյանն իր աշխատանքն ակումբում սկսել էր 2015 թվականի սեպտեմբերին՝ զբաղեցնելով «Ուրարտուի» ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը, իսկ 2016 թվականի հունիսին նշանակվել էր ակումբի գլխավոր տնօրեն։
Իր հրաժեշտի խոսքում Աղաբեկյանը նշեց հետևյալը.
«Ուզում եմ իմ խորին երախտագիտությունը հայտնել ակումբին, շնորհակալություն հայտնել յուրաքանչյուրին՝ համագործակցության համար։ Ուրախ էի նման թիմի հետ աշխատել։ Այս ակումբում կան մարդիկ, որոնք ինձնից երկար են աշխատել, և նրանք բոլորն էլ աշխատում են ի շահ «Ուրարտուի», սա շատ բան է ասում։ Վստահ եմ, որ մենք շատ լավ աշխատակազմ ենք հավաքել, որը կարող է շատ հարցեր ու խնդիրներ լուծել, այստեղ բոլորը ակումբի նվիրյալներն են։ Իմ կարծիքով, ամենակարևորն է, չնայած այն հանգամանքին, որ մեր մասնագիտությունները տարբեր են, գտնել իմաստ այն գործի մեջ, որն անում ես։ Եվ գտնելով այն՝ դուք աշխատանքի կգաք մեծ ցանկությամբ և վառվող աչքերով։ Անկախ նրանից, թե ինչ մասնագիտություն ունեք, դուք պետք է շատ աշխատեք և զարգանաք:
Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել նաև «Ուրարտուի» նախագահ Ջևան Չելոյանցին ընձեռած այս հնարավորության համար, ինձ համար այս ճանապարհը մեծ փորձ էր։ Մաղթում եմ, որ «Ուրարտուի» առջև ծառացած բոլոր նպատակները իրագործվեն, և ամենակարևորը, որ թիմը մեզ և մեր ակումբի բոլոր երկրպագուներին ավելի շատ էմոցիաներ և ուրախ պահեր պարգևի»:
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբն իր հերթին երախտագիտություն է հայտնում Հրաչ Աղաբեկյանին ակումբում անցկացրած տարիների, ամենօրյա գործունեության ու նվիրվածության համար և հաջողություն մաղթում հետագա կարիերայում։

ГРАЧ АГАБЕКЯН ПОКИНУЛ ПОСТ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА «УРАРТУ»
Грач Сергеевич Агабекян, занимавший пост генерального директора «Урарту» на протяжении 6 лет, покидает клуб.
Свою работу в клубе Грач Агабекян начал в сентябре 2015 года, занимая должность директора «Урарту» по финансовой части, а в июне 2016 года он занял пост генерального директора.
В своей прощальной речи Агабекян сказал следующее:
«Хочу выразить огромную благодарность клубу, поблагодарить каждого за сотрудничество. Я был рад работать в таком коллективе. В этом клубе есть люди, которые работают дольше меня, и все они работают во благо «Урарту», это говорит о многом. Уверен, что у нас собрался очень хороший коллектив, который может решать много вопросов и задач, каждый здесь предан клубу. По моему мнению, самое главное, несмотря на то, что у нас собраны разные профессии, – найти смысл в той работе, которую ты делаешь. Найдя его, Вы будете приходить на работу с большим желанием и горящими глазами. Не важно, какая у Вас профессия, необходимо упорно работать и развиваться.
Также хочу поблагодарить президента «Урарту» Джевана Крикоровича Челоянца за предоставленную возможность, для меня этот путь был большим опытом. Я желаю, чтобы все те цели, которые стоят перед «Урарту», были достигнуты, и самое главное, чтобы нам и всем болельщикам нашего футбольного клуба, команда дарила больше эмоций и счастливых моментов в жизни».
Клуб в свою очередь также выражает Грачу Агабекяну благодарность и признательность за проведенные в клубе годы, каждодневную деятельность и преданность клубу, и желает удачи в дальнейшей карьере.