ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ՊԱՐՏՎԵՑԻՆՔ ՄԵՐ ԹՈՒՅԼ ՏՎԱԾ ՍԽԱԼՆԵՐԻՑ»
«Մենք հսսկսնում էինք ինչ խաղ էր սպասվում մեզ: Թույլ տվեցինք սխալներ առաջին կեսում, հատկապես ստանդարտներից: Ընդհսնուր, ինչ պլան, որ մշակել էինք, չէր ստացվում, բաց թողեցիք միջին տատարածությունից գոլ, ինչն անթույլատրելի էր, պետք էր մաքրել հենակետային գոտին: Մենք ունեինք վտանգավոր պահեր, բայց դրությունը ավարտել գոլով ստավեց միայն 1 անգամ: 2-րդ կեսն էլ հարմար մթնոլորտում անցավ «Փյունիկի» համար»:
ՍԽԱԼՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Սխալները մարզչական շտաբինը չեն: Խնդիրը զուտ դրվագային էր` մեկը մեկի դեմ խաղում զիջեցինք: «Փյունիկը» զուտ մեզ ճնշեց»:
ԵՐԿՐՈՐԴ ԿԵՍԻ ՄԱՍԻՆ
«Մենք հույս ունեինք որ փոփոխությունները կաշխատեին Տարախչյանը անհատապես կփսյլեր անհատական խաղով, Սանոգոն երկրորդ հարկում լավ կխաղար, բայց այն, ինչ պլանավորում էինք, չստացվեց»:
ՄԻՔԱՅԵԼ ՄԻՐԶՈՅԱՆԻ՝ ՔԻՉ ԽԱՂԱԺԱՄԱՆԱԿ ՍՏԱՆԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Մենք շատ ենք զրուցում Միշայի հետ, տալիս ենք խաղաժամանակ գրեթե միշտ, նաև անցած խաղում: Մենք սպասում ենք նրանից որակապես լավ ֆուտբոլ»:
ՉԵՄՊԻՈՆԱԿԱՆ ՀԱՎԱԿՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՎ  «ՓՅՈՒՆԻԿԻ» ՀԵՏ ՄՐՑԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Ինձ թվում է մենք մրցում ենք կոնկրետ առաջնությունում, ինչպես ընթանում է մրցաշարը, ըստ այդ էլ շարժվում ենք: Մեր նպատակը, իհարկե, չեմպիոնությունն է»:

ДМИТРИЙ ГУНЬКО: «ПРОИГРАЛИ ИЗ-ЗА ДОПУЩЕННЫХ НАМИ ОШИБОК»
«Мы понимали, какой матч нам сегодня предстоит. К сожалению, в первом тайме допустили ошибки на стандартных положениях, и в целом у нас не получалось то, что мы планировали. Пропустили средний удар и такие ошибки, конечно, допускать нельзя, надо накрывать такие моменты. Ну попал и счет стал 3-0. У нас были моменты, были преимущества в разных зонах, которые мы создавали, но довести до забитого гола довелось лишь однажды. А второй тайм был, естественно, в комфортной среде для «Пюника».
ОБ ОШИБКАХ
«Не думаю, что допущенные ошибки были из-за выбранного тренерским штабом метода, это игра один в один, и здесь надо отметить, я сказал команде, что «Пюник» продавил нас».
О ВТОРОМ ТАЙМЕ
«Мы надеялись на индивидуальные действия Тарахчяна, который может обыграть один в один, на Саного, который может играть верховые дуэли и выигрывать мячи с подборов, то есть мы пробовали разные методы, но мы не создали то, что хотели».
О МАЛОМ КОЛИЧЕСТВЕ ИГРОВОГО ВРЕМЕНИ МИКАЭЛА МИРЗОЯНА
«Мы очень много беседуем с Микаэлом, мы подводим его, готовим его, даем игровое время как в начале чемпионата, так и в предыдущем туре он вышел на поле. Мы все ждем от него качественной игры, и я надеюсь это будет».
О ШАНСАХ НА ЧЕМПИОНСТВО И СОПЕНИЧЕСТВЕ С «ПЮНИКОМ»
«На мой взгляд мы соревнуемся в чемпионате, естественно мы ставим перед собой задачу - только первое место».